въпрос

  • 886
  • 11
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Здравейте  Hug
Искам да ви попитам до колко навършени години детето ползва намаление от билета?Моят син досега ползваше намаление,но вчера като купувахме билетите му дадоха цял билет,защото според тях дете над 2г не ползва намаление newsm78

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Ние като купувахме билети, моя син трябваше да навърши 2 години за датата на връщане и не можахме да вземем билет. В едната посока пътува с намалението, в другата като дете. От две години нататък се водят деца, а не бебета.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
За самолетен билет ли иде реч или по принцип? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 329
защото според тях дете над 2г не ползва намаление newsm78

Да, не ползва такова намаление като бебешкото. От 0 до 2 години бебета са с намаления. След 2 години са деца и ползват много минимални намаления от порядъка на 20-30 Евро или $. В повеето случаи билета е колкото на възрастния.

Всички авиокомпании са така, нали детето трябва да седне на място. Ти не можеш да държиш в скута си едно дете над 2 години, особено на дълги разстояния.

# 4
  • Мнения: 4 399
Зависи от компанията и от дестинацията май. До 2 години се плащат само летищни такси за детето, тъй като то не ползва място. След 2 години обаЧе няма право да пътува в скута ти и му се полага място. Накои компании правят намаления и за деца над 2 години (например около 10%), но билетите пак са знаЧително по-скъпи от бебешките. Други компании таксуват деца над 2 години с цената на нормалния билет. Например при нискотарифните компании няма знаЧение на каква възраст е детето след като е минало 2 години.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За самолетен билет ли иде реч или по принцип? newsm78
извинявам се..не съм уточнила,че зтава дума за самолетен билет.
Аз на малката досега съм плащала по 30 евро,а на синът ми-70% от стойността на билета..т.е пак с намаление

# 6
  • Мнения: 5 183
Наскоро пътувах с дете на 5 години.
Платих си 75% от билета за него.
За дете до 2 години знам че се плащат само летищни такси, а от 2 до 12 години цената е 75%.

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Миналото лято пътувах.
От 0-2 години,застраховка и лет такса.
След навършени 2 пълен билет.

# 8
  • Мнения: 3 425
Памси, зависи от авиокомпанията и от тарифата  Peace По правило за дете под 2 год се плаща 10% от билета+летищни такси,а от 2 навършени до 12(ненавърешние) е 33%+летищни такси....но то вече има толкоз различни авиокомпании,толкоз различни тарифи и оферти с разни правила,че няма как да се даде единно правило  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Явно наистина всяка авиокомпания си определя правилата Hug
Благодаря на всички,които ми отговориха

# 10
  • Мнения: 1 473
С Lufthansa деца от 0 до 2 години пътуват абсолютно безплатно, няма летищни такси, намаления, проценти и тн.
Летяхме август до БГ и септември обратно до Германия и не сме плащали нищо, но детето трябва да бъде регистрирано като пътник когато купуваш билетите, за да го има в списъка за дадения полет, но не ползва място, а седи в ръцете на родителя.

# 11
  • Мнения: 3 880
Да зависи от компанията и от някои други неща (например дали е линиен или чартърен полет, някаква специална оферта и т.н.)
Ние летим само с чартъри до БГ и от 2 до 12 години билетите или са с 20-30% намаление или на пълна цена. До 2 години не плащахме нищо, но имаше право само на багаж, без място...

Общи условия

Активация на акаунт