Как реагират близките Ви,на взетото от вас решение за развод?

  • 4 204
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Предполагам,сте били "съветвани" да търпите,да сте сладки,мили,обичливи,загрижени и нещата ще се наредят!
Правите го,но вашето търпение не е "възнаградено" от половинката Ви...
Вземате решението - окончателно!!!
Обажданията с цел добронамерен съвет продължават да се леят в ушите ви и отново изплува онази надежда,онази светлина,онази любов...но отново удряте на камък Cry
Така си минават месеци,година-две в лутания "Да се разведа ли или не..."

Как ви се отразяват или отразяваха,тези съвети да запазите семейството си,въпреки че сами осъзнавате провала от подобни начинания

Не мога да усетя границата на търпимостта си Cry

Усещам се "притисната" от близките,унижавана и отхвърлена от съпруга си...

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам думи да опиша какво чувствах когато мен ме "предадоха"
е оказа се за добро в случая, но така или иначе аз изгубих онова доверие в някои хора...сега нямам доверие на НИКОГО....ама наистина на никого
когато най-близките ти те подведат в решаващ за теб момент ...сигурно с времето се намира и прошка и пак добри отношения, но има период когато си сам...съвсем сам и ти иде да виеш...обаче се оцелява
винаги...още повече ако имаш и дете....
другото ще се нареди с времето...
аз иначе съвет не мога да ти дам - моята латинка се превърна в семейство, въпреки твърдата ми увереност, че ще се разведа до 1г след брака си /дори не знаех, че не може по-рано от 3г/...напук на увереността ми че нашите ми правят лоша услруга с натиска си - нещата за сега са се наредили добре...
в този смисъл този мой отрязък от живота ми донесе само едно - пълно недоверие в когото и да било на този свят...но пък не съм убедена, че това е нещо лошо, горчивината преглътнах и сега гледма "всяко зло - за добро" и че е имало да се случи и аз да науча...

пожелавам ти сили да намериш себе си и своето си виждане по въпроса в тези мътни водовъртежи от взаимоотношения
ако няма обаче основателна причина да се съобразяваш с мнението на родителите и близките си...слушай сърцето си...обаче ако си зависима от тях по една ил др причина - избора ти не е много голям, тогава просто оцелявай до колкото можеш и ги "манипулирай" в твоя полза като без свян и притеснение споделиш директно всичко, което се случва между теб и мъжа ти...това може и да ви помогне защото често крием личните си несгоди със съпруга, за да не ги настройваме, а когато ги сюрпризираме от раз с проблемите - им се струва че преовеличаваме и си измисляме
дай им време реално да видят и свикнат с нещата и ще получиш нужната подкрепа

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 23:34 от catnadeen

# 2
  • Мнения: 15
Имаме син на 4г.,брак от 9г
Съпруга ми беше крайно превързан към мен и аз към него...съхранили сме всичко наследено и го развихме! Но дойде момент в който се появиха Новите му приятели - разведени,ергени,курвари и го светнаха на "независимост" .Да не се покорява на съпругата си,да й бъде началник!От примерен съпруг,се превърна в хаймана,дистанцира ме постепенно от заобикалящата го среда,спря да излиза с мен,да пътува с мен,обижда ме с грозни думи пред сина ни,заплашва че ще ми го вземе и накрая ми каза "Овцооо,умриии..."
Не изричам всичко с истинските думи,но знайте,че не издържам...А тези съвети на близки само ме "спъват" в решенията ми
Не съм зависима от никого,имам къде да живея имам и работа,макар че ме заплашва,че ще ми вземе  всичко!
Ще наемел най-добрият адвокат и ще ме сринел
Страхувам се от него,но съм сигурна в решението си!!!Просто ми липсва подкрепата на близките ми!!!Не тяхната критика!!!

Постоянно ми натякват как ще го завърти друга и как ще му харчи парите,аз ще издържа ли на тази гледка - ме питат!?!?!?
Всичко зависело от мен и едва ли не Аз съм виновната Cry Cry Cry

ПП Записах последният ни грозен разговор с неговите заплахи и го пускам на "близките",защото никой не може да повярва,че този мъж даващ ми всичко материално,се държи по този начин!За сега се наслаждавам на затишието от "добронамерени" съвети Confused


За съпругът ми брака не е постижение и си махна халката
За него,че съм му родила дете не е постижение,не е призвание,не е мотив за да ме уважава...Всяка можела да ражда!

# 3
  • Мнения: 2 175
MDK, това е ужасно което разказваш..И не разбирам роднините пък защо ти се месят???
Кви са тия думи за харченето на парите му?? Ми да ги харчи, която и да е-щом ти си се отказала от него..какво ги бърка? Да не би да издържа половината ти рода, че така приказват??

Не мога да се оплача от роднините си-макар и напълно шокирани, проявиха пълно разбиране..Дори ми помогнаха по-бързо да взема решение..Естествено, имаше пак и думи от сорта..изчакай,потърпи, ще мине и тн.. но повече от неговите роднини..

# 4
  • Мнения: 589
 Когато казах на баща си,че зет му живее от месеци с една от сервитьорките (имахме кръчма по онова време) и че съм решила да подам молба за развод,той се държа с мен все едно аз съм избягала с въпросната сервитьорка...Бях много огорчена,но след седмица-две се случи да се срещнем аз,бившия и баща ми на обществено място.Бившия се нахвърли да ми се кани (и на мен,и на цялата ми рода) как ще ни разгони фамилията...Тогава баща ми се обърна към него с думите:"Аз дъщеря за псуване и биене нямам.Не съм я намерил на улицата,нито се е появила нежелана.Затова си мери приказките и действията,защото тя не е сама на този свят!"
   

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
Имах и продължавам да имам пълната подкрепа на родителите ми. Когато споделях с баща ми,
че нещата в къщи не вървят, той мълчеше, не ме окуражаваше за решение, не ме и убеждаваше,
че това което се случва е нормално. НО! Когато взех решение за раздяла с БНД-то и споделих с баща ми,
единственото, което той ми каза е: "ти доста дълго го търпя". Когато БНД поиска развод, баща ми каза -
"щом го е решил, да си ходи" Благодаря на семейството ми, че ми е опора в този труден миг.
Към авторката - слушай сърцето си, никой друг. Взимай решенията си сама, за да можеш и да поемеш
последствията от тях без да упрекваш други ако сгрешиш.   bouquet

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
явно както писах - роднините ти трудно приемат промяната
за теб тя не е новост, но те изолирани то личния ви живот не са виждали нищо...и не са знаели
сега си им дала повод за размисъл със записа
нещата не стоят добре така както ги описваш...и ако не си пристраснтна и не пресилваш - не виждам възможност някой стигнал толкова далече в промяната си да се промени към добро...та в този дух - решението ти е повче от логичен завършек на нещо почнато от съпруга ти отдавна
аз бих го напуснала още повече си независима
ако преди това се подковеш с добър адвокат и всичко необходимо да спечелиш делото - не виждам от какво да се притесняваш
успех и споделяй тук...поне мъничко няма да си толкова самотна

# 7
  • Мнения: 15
Бързам да вляза и да прочета съветите ви,за които БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet
Чувствам се притисната във вземането на решението си за развод...
Утре се надявам да съм малко по-спокойна и мога да пиша повече!
Също утре ми предстои ходене по адвокати,за да се запозная с процеса и правата си!!!

# 8
  • Мнения: 165
Тоя нашия патриархален манталитет ще ни закопае живи. От много слушане на тоя и оня роднина повечето от нас само си удължават агонията. И аз бях така отначало, но пък после помислих и реших, че не живея заради това какво ще кажат роднините. В крайна сметка не са те тези, които търпят униженията и ако не могат да разберат как се чувствам, то тогава не заслужават и да ги слушам. Понякога приятелите ти могат да дадат по-добър съвет от роднините, така че свери си часовника и с тях. Ако в случая те "съветват" негови близки, то няма какво да коментирам. Ясно е защо го правят.

# 9
  • Мнения: 338
Здравейте, аз все още не съм казала на роднините си за взетото от мен решение за развод, но вчера звъннах на моя много близка/майка ми почина миналата година, а с баща си не поддържам никакви контакти/ и когато и казах за нанесения побой от съпруга ми, тя каза:"Ами във всяко семейство се случва, не сте си нагодили характерите и подобни". А капакът за мен беше:"Не говори още тази вечер с него за да си запазиш авторитета, направи го на следващия ден". В този момент разбрах че наистина съм сама/с детето си/ и с приятелите които имам. Много боли

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моите родители може би усещаха, че нещата не вървят.
Така, че не бяха много изненадани.
Подкрепиха ме. След раздялата се прибрах с детето при тях за известно време. Когато започнах работа, баща ми активно помагаше с гледането на сина ми.
С течение на времето и те се разочароваха от бившият зет.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За родители ми беше голям шок. Не, не ме подкрепиха, получих много съвети - не приех нито един. Направих това ,което бях решила и смятам, че не сгреших.

# 12
  • Мнения: 481
За майка ми беше шок, когато разбра, че съм се прибрала с децата. В началото ме навиваше да се връщам, да помисля добре за решението, което съм взела..... и т.н.
След това видя как се държи бившия ми съпруг и ме подкрепи изцяло. Каза, че няма да позволи да тормозят детето й и ми бе упора за всичко.  Hug

# 13
  • Мнения: 4
Уж родителите правят най-доброто за децата си, а на нас като тяхни деца ни се налага да търпим най-различни съвети от рода на "недей, мама, не бързай, помисли си! Той не е толкова лош!" и разни такива.
От моя развод минаха 5 години, дядовците ми още не знаят за събитието. Всички близки са инструктирани от майка ми да не се разчува, че кой знае какви ще ги приказват после!  #Crazy
добре, че живея далеч от тях, че всеки път трябва да измислям някаква лъжа къде е бившия пред някой случайно срещнат роднина. за пред тях БНД е пратен в дълга чужбинска командировка! #Crazy
Всичко това ме уморява! Tired

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уж родителите правят най-доброто за децата си, а на нас като тяхни деца ни се налага да търпим най-различни съвети от рода на "недей, мама, не бързай, помисли си! Той не е толкова лош!" и разни такива.
От моя развод минаха 5 години, дядовците ми още не знаят за събитието. Всички близки са инструктирани от майка ми да не се разчува, че кой знае какви ще ги приказват после!  #Crazy
добре, че живея далеч от тях, че всеки път трябва да измислям някаква лъжа къде е бившия пред някой случайно срещнат роднина. за пред тях БНД е пратен в дълга чужбинска командировка! #Crazy
Всичко това ме уморява! Tired
съчу2вствам ти
това е по-лош кошмар и от бившия даже....
понякога ние родителите сме много вироглави...но то и пътя към ада бил постлан с добри намерения, така че нищо не ме учудва

Общи условия

Активация на акаунт