Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте опитвам се да забременея от една година и нещои половина може да се каже,но нищо не се получава...Имам обърната матка и един аборт преди 4 години.Преди време правих едно специално лечени,от което моят генеколог ми каза,че ВСИЧКИ забременяват,но ето аз не... newsm45може би ,защото имам обърната матка.....мъжът ми нищо не казва,но знам,че и той мисли защо не забременявам вече,от токлова дълго време се опитваме....Моля ви дайте ми някакъв съвет как мога да забременнея ,като имам обърната матка има ли някакви стимуланти?????
 Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 908
Не мисля че обърнатата матка е причина за незабременяването.Причините може да са много,както за липсата на бременност така и за аборта.Правила ли си някакви излследвания до момента-полови хормони,на щитовидната жлеза,микробиология,цветна снимка за проходимост на тръбите,а също много важно е и при мъжа ти-правил ли е спермограма досега,пускал ли е микробиология.Много са нещата но трябва да се почне от някъде и да се търси причината но тя със сигурност не е обърнатата матка.

# 2
  • Мнения: 975
Обърната матка не бих казала че е проблем ,има много жени с такива.Имаше и тема тука,потърси я .Добре е да посетиш специалист по стерилитет,а не кварталния гинеколог .Интерено ми е какво е това специално лечение на твоя гинеколог.Защото и моята си пълнеше джоба с такива лечения от които само аз не забременявах Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 598
Обърната матка не бих казала че е проблем ,има много жени с такива.Имаше и тема тука,потърси я .Добре е да посетиш специалист по стерилитет,а не кварталния гинеколог .Интерено ми е какво е това специално лечение на твоя гинеколог.Защото и моята си пълнеше джоба с такива лечения от които само аз не забременявах Rolling Eyes
[ /quote]
 Peace

# 4
  • Мнения: 1 335
Няколко съвета:
1. Спермограма, разширена. Задължително в клиника по стерилитет;
2. Тест за проходимост на тръбите;
3. Изследване на репродуктивните хормони;
4. Поне 3 поредни месеца фоликулметрия;
5. Консултация с лекар от клиника по стерилитет.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Обърнатата матка не епроблем.Една приятелка точно с обърната матка сега е бременна и то без никакви усилия.Направи нови изследвания и  се консултирай с друг лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Да си направи необходимите изследвания и мъжа.

# 7
  • Мнения: 3 294
Аркана много точно ти е описала стъпка по стъпка какво трябва да направите . Успех Peace

# 8
  • Мнения: 191
Не винаги причината е в жената,накарай мъжът ти да си направи съответните изследвания.Успех   bouquet

# 9
Няколко съвета:
1. Спермограма, разширена. Задължително в клиника по стерилитет;
2. Тест за проходимост на тръбите;
3. Изследване на репродуктивните хормони;
4. Поне 3 поредни месеца фоликулметрия;
5. Консултация с лекар от клиника по стерилитет.
Това е истината.  Peace

# 10
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Обърнатата матка не е проблем!Аркана ти е описала всичко стъпка по стъпка,не губи време с твоя гинеколог–лечител,а потърси специалист.Ако пишеш откъде си момичетата ще ти дадат съвет за най добрия гинеколог и съответно клиника по стерилитет.Успех! Peace

# 11
Здравей, katenceto666!Зная как се чувстваш,аз съм в същото положение което и ти.Имам аборт
също както теб,но тая година през март.Ходих къде ли не и според някой доктори няма причина...но събрах мнения от момичетата от форума и реших да отида при специалист.
Това ще те посъветвам и теб.В Плевен клиника Хера - Д-р Веселин Пенков ,тел 064/80-30-32
Той само като видя спермограмата на мъжа ми и веднага каза:има възпалителен процес,ще трябва ДНК тест/PCR/.Чакаме си резултата и мисля,че този път сме намерили верния път.Така че след като направиш всичко,което ти е казала/ arcana /може да го посетиш и ще останеш доволна от него,ще разбереш всичко което трябва.Много късмет и успех.НЕ ГУБИ ВРЕМЕ! Hug

# 12
  • Мнения: 3 675
Като за начало спермограма на партньора.Аз на моя съм му казала, първо той на изследвания, после аз.Ако причината е в него, защо аз да се мъча с разни изследвания.Късмет и от мен.

# 13
  • Мнения: 127
E щом момичето е имало аборт,значи тая спермограма и проходимост на тръби и т.н. не са чак толкова задължителни.По  скоро хормони и по-малко мислене за бебето Simple Smile Това разбира се е лично мое мнение.УСПЕХ

# 14
  • София
  • Мнения: 2 908
Напротив задължителни са,все пак този аборт е бил преди 4 год.а това си е доста време.Хормоните,спермограмата-те варират постоянно и се променят.Моите хормони в началото на тази година бяха ок, а сега положението при последните изследвания никак  никак не е розово.

Общи условия

Активация на акаунт