За сиренето и попарата

  • 5 761
  • 61
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
zdraveite! Iskam da popitam za poparite, ne6o ne mi e jasno. Nali uj do 2 god ili do1 /spored izto4nika/ ne se dava krave mljako. Togava kak se dava sirene? Ne e li opasno? I o6e ne6o - kakav e vsa6nost smisala na poparata osven deto 6te se olejat celite? Ka6ata ne e li sa6oto? daje po dobre za6oto e s mljako...


здравейте! Искам да попитам за попарите, нещо не ми е ясно. Нали уж до 2 год или до1 /според източника/ не се дава краве мляако. Тогава как се дава сирене? Не е ли опасно? И още нещо - какъв е всъщност смисъла на попарата освен дето ще се олеяат целите? Кашата не е ли същото? даже по добре защото е с мляко...

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 22:56 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 763
Адаптираното мляко също се прави от краве мляко. Кашите са или с адаптирано, или ссъс сухо мляко, което също е краве мляко. До колкото знам, не е хубаво да  се дава преди две години прясно мляко, защото е тежко за детското стомахче. Проблемът със сиренето е, че е много солено, затова е хубаво да се изкисва.
Иначе нашата педиатърка е против попарите, заради сухара вътре, допълнително надувал децата, без да им дава нищо полезно.
Аз давам на детето ми попара, откакто стана на 9 месеца (преди това не искаше), но не мисля, че попарите са задължителни, всеки сам си преценява.

# 2
  • Мнения: 27 524
На годинка може и прясно мляко, и краве сирене за деца, необременени с алергии. До 2 годинки е абсурден срок.
За крайно нетърпеливите - след 8-ми месец Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
на годинка хубаво, ама нали попарата е от 7-ия месец?

# 4
  • Мнения: 27 524
на годинка хубаво, ама нали попарата е от 7-ия месец?

Кой казва?  Wink
Следвай разбиранията си инстинктите си. Не се води под "трябва" винаги  Hug
И не, не трябва. Преди минимум 8-ми месец не е добра идея да се въвежда прясно мляко, сирене и масло. На годинка и нататък е идеално. Така трябва според повечето световни препоръки  Peace

# 5
  • Мнения: 1 984
на годинка хубаво, ама нали попарата е от 7-ия месец?
аз глутен до 9м не препоръчвам... до 11 - ограничено... защо попара обаче? много сте слабички? еключете каша. ако не - мляко...

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
На годинка може и прясно мляко, и краве сирене за деца, необременени с алергии. До 2 годинки е абсурден срок.

Е що да е абсурден!? Калоян е на 2 години и 2 месеца и НЕ е пил прясно мляко. Пие си АМ. Не мисля, че това, което купувам от магазините е по-добро от адаптираното мляко. Да не говорим, че в голям процент прясното мляко в момента си е сухо мляко с вода.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз дадох попара от 8-я месец Peace

# 8
  • Мнения: 30 965
Не давам въобще попара.Не я харесва, аз също. Нито с чай, нито с АМ.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
По твоя преценка,никъде не може да те задължи и никой.

# 10
  • Мнения: 27 524
Е що да е абсурден!? Калоян е на 2 години и 2 месеца и НЕ е пил прясно мляко. Пие си АМ. Не мисля, че това, което купувам от магазините е по-добро от адаптираното мляко. Да не говорим, че в голям процент прясното мляко в момента си е сухо мляко с вода.

Нещо не си ме разбрала  Simple Smile

Нали уж до 2 год не се дава краве мляко.

Няма такова правило до 2 годинки да не се дава или да не е препоръчително да се дава прясно мляко. Оптималният срок е годинка. А отделно вече е въпрос на личен избор дали ще продължиш с АМ или с обикновено прясно мляко. Не казвам, че е абсурдно да не се дава прясно след годинка, а че определеният срок от 2 годинки е абсурден. Надявам се, че ме разбра сега  Hug

# 11
  • Мнения: 421
давам рядко,само когато нямам нищо подходящо за малкия.не мисля,че е полезна с нещо освен сиренето,което му давам направо

# 12
  • Мнения: 4 433

.Нали уж до 2 год или до1 /според източника/ не се дава краве мляако. Тогава как се дава сирене? Не е ли опасно?
Не е опасно аз дадох попара на 5 месеца а прясно мляко на 11 месеца даже не изчаках годинката.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
До годинка му давах козе сирене.
Никога не съм правила попара, нямам и такова намерение.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря на всички за отговорите. Днес все пак им дадох малко попара като десерт на обедното хранене (защото ядат само 4 пъти и не искам да замествам цяло млечно хранене). Много им хареса. Но я пасирах, беше ме срах да не се задавят. Вие от кога давате непасирани, а само намачкани пюрета и попари?

Общи условия

Активация на акаунт