Смесени чувства и срам?!

  • 2 606
  • 25
  •   1
Отговори
Изпитвам смесени чувства към близките си: По точно , към племенницата ми, която е всеки уикенд и ваканции при баба си и когато ходим да ги видим и излизаме на сладкарница примерно, по подразбиране ние с мъжа ми плащаме сметката на всички- на родителите ми го правя с удоволствие,  и държа аз да ги черпя,аз да им купувам разни неща, да им нося подаръци,но на племенницата-не. Но , тя е неразделно с тях и няма как да го правя само за тях, ако правя нещо за родителите, трябва и за нея. Незнам защо е така, но е факт и изпитвам дискомфорт от това , и незная как да постъпвам. От една страна ме е яд, от друга ме е жал за нея, защото е съобразителна и не е нахална, обича ме и аз нея?! Нейните родители излизат сами, а децата оставят на бабата , и никога не се сещат да донесат по една вафла на децата, камо ли да ги изведет на сладкарница, дори и за рожденните си дни не черпят, въпреки, че тяхното дете е често с нас и каквото за нас, такова и за него.

# 1
  • Мнения: 494
Ти пък за една вафла ли си?

# 2
  • Мнения: 1 897
Нямам думи. ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Ти не искаш да черпиш детето на брат си или сестра си в събота една пастичка, а майка си и баща си искаш.
Няма значение кой на кого носи вафли, става дум,а за детенце гледано от баба му и дядо му и е нормално да му платиш пастичка и количката, да му купиш подаръче.

# 4
  • Мнения: 487
Изпитвам смесени чувства към близките си: По точно , към племенницата ми, която е всеки уикенд и ваканции при баба си и когато ходим да ги видим и излизаме на сладкарница примерно, по подразбиране ние с мъжа ми плащаме сметката на всички- на родителите ми го правя с удоволствие,  и държа аз да ги черпя,аз да им купувам разни неща, да им нося подаръци,но на племенницата-не. Но , тя е неразделно с тях и няма как да го правя само за тях, ако правя нещо за родителите, трябва и за нея. Незнам защо е така, но е факт и изпитвам дискомфорт от това , и незная как да постъпвам. От една страна ме е яд, от друга ме е жал за нея, защото е съобразителна и не е нахална, обича ме и аз нея?! Нейните родители излизат сами, а децата оставят на бабата , и никога не се сещат да донесат по една вафла на децата, камо ли да ги изведет на сладкарница, дори и за рожденните си дни не черпят, въпреки, че тяхното дете е често с нас и каквото за нас, такова и за него.

Сама казваш,че детето  е съобразително и не е нахално, тогава какъв ти е проблема, все пари за боза и тортичка можеш да отделиш, дете е, според мен имаш проблеми с родителите му и те рефлетират върху детето. Сама казваш, че не го водят никъде, постави се на мястото на това дете и помисли не били искала ти да идеш на сладкарница с мама и тате, вместо с баба и дядо. Ако толкова ти тежи това положение защо не говориш с майка му или с баща му( взависимост от това кой  ти е роднина).

# 5
  • Мнения: 953
 ooooh!

Добре де защо не го приемаш това дете?

Съжалявам, но не мога да те разбера, не си ли голяма вече за да ревнуваш родителите си от внучката им ?

# 6
  • Мнения: 589
 Еми има защо да те е срам.Това е твоя племенница все пак.
  А ти деца имаш ли?

# 7
  • Мнения: 0
За срам са си нещата,които ги пишеш. #Crazy

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е....ти пък си голям егоист....не така....,че на чуждо дете да е с вас пак трябва да му купиш нещо.

# 9
  • Мнения: 6 662
То си е за срам да те тормозят такива дребни неща вместо да се радваш, че имаш възможност да купиш нещо на племенницата си и да я зарадваш.
Не пуска ли подобна тема и през лятото. Пак за някакви ФаВли и сокчета ставаше въпрос.

# 10
  • Мнения: 77
Раздвоена, не ми е ясен проблема ти!

Но, на това което прочетох има решение- щом не се чувстваш комфортно, не ги води на сладкарница, или барче, или.....
Купи им на родителите си пастичка ли, тортичка ли , по един еклер ли, и ги накарай да си го изядат в другата стая!
Горката ти племенница, сигурно си мисли че има леля!
Срамота!
Радвам се, че не те познавам!
И че не си ми роднина!

# 11
  • Мнения: 348
Децата разбират от половин поглед и от половин жест. (Спомни си себе си като малка - колко неща възрастните са мислили, че обсъждат тайно, а на теб са ти били ясни)
Щом племенницата ти се е проявила като тактична и съобразителна, тя вече е съобразила някак , че ти се свиди пастичката. Не я огорчавай допълнително. На нея също би й се искало да е с мама и татко. Ако и ти я напъдиш, накъде?

.............


Пък даже ако няма пари за сладкарница, спретнете си трите "жени" една торта заедно в къщи , и пак може да е весело, само сърце да е широко!

# 12
  • Мнения: 487
........... родителите си пастичка ли, тортичка ли , по един еклер ли, и ги накарай да си го изядат в другата стая!
Горката ти племенница, сигурно си мисли че има леля!
Срамота!
Радвам се, че не те познавам!
И че не си ми роднина!


Аз ако съм на мястото на бабата и дядото ще се задява, ще ми загорчи Cry. Детето май няма грижовни родители очевидно не е случило и с леля, какво да се прави съдба.

п.п. пък и една тортичка си е сериозна сума, защо да караме жената да влиза в разходи заради някаква си пикла

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
раздвоена ,
що не вземеш да потърсиш специализирана помощ!?

Хем обичаш детето, хем не щеш да го почерпиш. Май те дразнят родителите на момичето ми се струва. Ако е така, защо на детето си го изкарваш?
Като не щеш да я черпиш, не ги извеждай на сладкарница.

И да знаеш, че любов и доверие се градят цял живот, но се разрушават необратимо само за миг и само с една дума или жест.

Не мога да ги разбера тези днешни хора. Аз си имам една племенница и толкова ми е мила и свидна, че съм готова да й купя всичко, винаги й правя подаръци и се радвам когато я виждам.

И аз гледам при всеки повод да оставя децата си на някого, също съм човек и имам право да остана насаме със съпруга си. И също не черпя за рожденният си ден, защото не го намирам за повод за празнуване. Никога на гости не нося храна, напитки и шоколади, защото много майки имат различни претенции към нещата които ядат децата им. Кой знае жената на брат ми какви ги дрънка за мен.

# 14
  • Мнения: 77
Луда, ти си и дръпната!

Цял свят празнува рожденния си ден, а ти не било повод за черпене! Ами това, че си се родила на тази дата си е повод! Защото е можело и да не се родиш! И за рожденните дни на децата си ли не черпиш?

Като отидеш при брат си, нима не знаеш какво обичат да си хапват племенниците ти и какво им разрешава майка им? Няма да им занесеш гъби! Като знам как децата чакат да извадиш от чантата си някаква сладка изненада, просто ти се чудя на мотива да отидеш с празни ръце!
Натурален сок, шоколадово яйце- киндер, щок.Милка-киндер, има толкова вида Данончета, и ти да не можеш да избереш за племенниците си, хайде де! Просто не ти се дават пари!

Раздвоена я остави- видяла, че хората пишат, споделят, решила и тя!


Направи си ревизия на мотивите и ще се увериш, че съм права! Следващия път купи нещо на децата, не се стискай! А и снаха ти няма да говори против теб!

Общи условия

Активация на акаунт