Какво значи да си успял?

  • 3 428
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
Какво значи да си успял в живота за вас?
Да имате ядене, пиене и некоя сгодна женица край себе си? Или апартамент и кола? Да пазарувате парцалки в МОЛ-а без да чакате намаленията? Да имате кариера в мултинационална компания, понякога работейки като секретарка?

Инспирирана съм от други теми и потребители, за да пусна тази.

# 1
  • Мнения: 3 453
За мен е просто - да имаме дете.

# 2
  • Мнения: 2 212
Да си удовлетворен от постигнатото според собствените си критерии. И съответно да си щастлив.

# 3
  • Мнения: 502
   Да съм в пълна хармония със себе си и с близките си. Другите неща са само за фон.

# 4
  • Мнения: 516
Да харесваш живота си.

# 5
  • Мнения: 2 401
...и да го живееш с кеф.  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 448
Значението на думата успял свързвам със социалния статус най вече, с кариера, положение в обществото.

Иначе успехи човек може да постига на всякакви фронтове.
Успял за мен не е равно на щастлив.
Има толкова хора, които не бих нарекла успели, но се вижда, че са удовлетворени от живота си.

Иска ми се да мога да кажа, че съм щастлива, не държа да съм сред преуспелите.

# 7
  • Мнения: 2 891
Не съм го разбрала още. Като стане, ще пиша.

# 8
  • Мнения: 2 401
Ами той успеха идва  когато си намерил вътрешното щастие, си мисля. Един нещастлив човек, няма начин да успее в живота. Ама може и да бъркам, зависи от гледната точка.

# 9
  • Мнения: 4 300
Малко абстрактно подходихте. Щастието не е константа, едва ли всеки един ден сте щастливи и доволни от живота си. За по измерими неща питах май.

# 10
  • Мнения: 2 448
Ами не знам, на мен мисълта ми беше, какво си представям като се каже за някой, че е успял. Все нещо ми изпъква в съзнанието. И това не е просто образ на щастливец.
Не, че не е възможно да се съчетаят двете.

# 11
  • Мнения: 2 792
 Да се кротнеш и да ти е комфортно в собствения ти коловоз, не че няма копаене и там, но пък знаеш защо и какво е. Демек аз не съм успяла все още, все на някъде ме дърпа и все нещо не ми е както трябва.

# 12
  • Мнения: 120
Скоро попаднах ха един много хубав цитат.  Беше на английски и преводът е горе-долу така:

"След 100 години няма да има значение колко голяма е била банковата ми сметка, каква кола съм карал или в каква къща съм живял, но светът може да бъде различен, защото съм бил най-важния човек в живота на едно дете."

мисля, че това е моята дефиниция за успех.

# 13
  • Мнения: 2 401
Малко абстрактно подходихте. Щастието не е константа, едва ли всеки един ден сте щастливи и доволни от живота си. За по измерими неща питах май.

Оф.  Жилище в престижен квартал, и ти и половинката с добри и добре платени професии, деца здрави и ученолюбиви.. Wink, по една семейна и една градска кола, по няколко командировки в чужбина и още толкова екскурзии, ей такива..

ей сега ме изядоха..

# 14
  • Мнения: 516
Не е абстрактно, Рокси. Успехът е фикция на мозъка и най- общо зависи от твоето разбиране за света. Ето ти пример. Имам прятел. Уважаван учен в университет на запад. Доктор на науките си. С много предложения от престижни университети за работа. Не бих казала, че е богат. Колата му е на старо, носи избелели тениски и джинси, няма собствена къща. Но името му е познато, дава интервюта за СНН, и куппрестижни списания и весници. Детето му е разкошно.
Имам и друг познат, който сменя колите си всяка година, има огромна къща- викат и "замъкът" и се страхува да излиза без охрана. Жена му го мрази, детето му е пълно леке.
Кой е успелият?

Общи условия

Активация на акаунт