Температура само на главичката?

  • 11 287
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Мили мами, това ме беше една от най-тежката вечер, която съм преживявала. От вчера слетобяд Виктория, която е много живо дете се омърлуши, само плачкаше, гледаше в една точка. макар че за послдно си хапна към 3ч., не искаше нита да вечеря, нито мляко, вода, сокче, нищо. Само хленчи. А главичката така пареше, направо тлееше от жега. а тялото и беше със съвсем нормална температура, дори ръчичките и  крачетата бяха леко хладни. Цяла нощ само се въртя и проплакваше, а главичката и продължаваше да тлее. Най-високата температура която и измерих беше 37,2. въпреки всичко и дадох Панадол. Дори повърна веднъж. днес ходихме на болницата, и за мой ужас няма лекари. Успяхме да намерим най-накрая дежурен педиатър, който само мънкаше под носа си и не каза нищо съществено. Гърлото и е леко червено. венците и са подути и ни каза, че може да е от зъбките.Засега имаме само 2. Но главичката и продължава да е гореща. Случвало ли ви се е нещо подобно. Може ли да е от зъбките. А да не би да е прегрята? Макар че в големите жеги сме си вкъщи?

# 1
  • Мнения: 5 577
Кажи как обли4аш Вики, когато сте навън?
А във вас?
Да не я обли4аш прекалено, виждала съм такива майки из нашия град  Shocked

# 2
  • Мнения: 1 089
Винаги съм се стараела да не я навличам много и изнежвам. В зависимост от времето навън е с късо ръкавче или потниче, къси гащички, гащеризонче или нещо от тоя род, а вкъщи си е само по боди потниче. но лошото е, че вече не търпи нищо да има на главата, нито шапки, нито кърпи, нищо. Всичко хвърля още в момнета, в който и го сложа на главата.

# 3
  • Мнения: 5 577
Не е много обле4ена, но шапката мисля, 4е  е задължителна в топлото.
Така каза нашата лекарка.
Да видим мнението на другите мами, макар 4е виждам доста деца без шапки.
Слагай с връзки, да не я маха (макар, 4е то ако детенце иска, пак ще я хвърли)

# 4
  • Мнения: 94
Не се притеснявай!Преди около седмица и моят малчо беше по същият начин.При това без никаква причина вдигна 39.5 температура,краката и ръцете студени,трепери целият и само мрънка.Веднага му дадох Панадол но той моментално го повърна.От там го заведох при педито и той каза че нищо му няма само леко му е зачервено гърлото.Каза да не му давам панадол за температурата а еферелган свещички,за да не дразниме стомахчето щом е повърнал.Така беше 2-3 дни и после се оправи.Така че СПОКО,сигурно е от зъбките. Party Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 522
Тан, при висока температура първо главичката им пламва на дечковците. Крачетата и ръчичките са ледени, а челото - огън. Започнат ли да се затоплят крайниците, значи температурата пада. Казвам го от опит.

# 6
  • Мнения: 1 089
мами, най-накрая разбрахме от какво. Ходихме до Ямбол на лекар (за какво служат  нашите лекари за пореден път с питам  #2gunfire) и той ни каза, какво е. вирусна инфекция на гърлото. и от него вдига температура. каза най-вероятно го е прихванала от друго детенце. Ама на тази възраст нали всичко което пипнат е в устата  Sad сега сме на нурофен, пие глюкоза и калции. Ако не мине до утре сме на антибиотик. Дано да мине Praynig

# 7
  • Мнения: 5 577
Дано Вики се оправи, че си е голямо притеснение.
Дано минете без антибиотик.
Поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт