Добронамерените съветници?!

  • 1 949
  • 23
  •   1
Отговори
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!

# 1
  • Мнения: 2 070
ако не ти е в къщата,съгласявай се с нея,пък си го гледай както си знаеш Peace

# 2
  • Мнения: 378
Като му кажеш,че за теб това което правиш е най-правилното и щом ти така си преценила така ще бъде Peace и готово,а ако тръгне с големи обяснения направи така както ти е казала Пали.

# 3
  • Мнения: 18
Ми най-лесното е да се съгласяваш и казваш добре, пък вкъщи си правиш както смяташ ти самата.

# 4
  • Мнения: 473
Аз пък не смятам, че трябва да се съгласяваш. Трябва да ги режеш, за да спрат един път завинаги. Обясни със спокоен тон, че мнение се дава, само когато го поиска някой.

# 5
  • Мнения: 3 703
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!
Ще го обидя, без да ми мигне окото.  Naughty Каквото повикало, такова се обадило.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Винаги съм благодарила, когато съм получавала съвети, но ако те не са съвпадали с вижданията ми по въпроса, веднага след това съм казвала, че детето го гледам аз, и го гледам по начин, който смятам, че е по-добър. Досега моите методи винаги са били по-добри, което е доказано от сравнителния анализ на резултатите при мен и при даващите съвети  Laughing

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Като му кажеш,че за теб това което правиш е най-правилното
Peace

# 8
  • Мнения: 248
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!

На майки и свекърви напомнях, че последните им спомени датират отпреди 20-30 години и нещата са се попроменили, а на приятелки .... ами никога не сме си досаждали с акъли за децата, въпреки че похватите ни са били доста различни.
Теб кой те трови?

# 9
  • Мнения: 581
 Що пък без да го обидя?Аз режа грубо от раз.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Що пък без да го обидя?

'Щото са добронамерени.

# 11
  • Мнения: 581
Що пък без да го обидя?

'Щото са добронамерени.
Да бе, мерси от такива добронамерени съветници.Мразя да ме съветват относно отглеждането на детето и да ми навлизат в личното пространство.Ако имам нужда от помощ и чуждо мнение сама си ги искам.

# 12
  • Мнения: 2 471
Ще обясня да си гледат техните деца и да не се бъркат в моя живот. Ще предупредя, че ако искат да си останем близки, трябва да си спестяват "добронамерените" съвети.

# 13
  • Мнения: 6 582
Ако само си приказва, изобщо няма да му отговарям щом ми е близък и не искам да го обидя.
Нека си говори, не ми пречи. Ако обаче реши да навлиза в личното ми пространство с действия, точно и ясно, без обиди, обяснявам аз какво мисля.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Първоначално ще обясня,че имам достатъчно източници/и научни/ как да отглеждам детето си.Ако продължат да ми натякват мненията си ще стана и по-груба.Винаги първо започвам с добро,ама после #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт