правят ли и вашите мъже така

  • 4 492
  • 61
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Да ви кажа напоследък мъжа ми прави следното-като се върне от работа си намира всякакви други претексти само да не остане сам с детето да се занимава. Допреди няколко месеца много играеше с нея, оставаше с часове като имах нужда, а сега само се мъчи да се измъкне-ту казва аз сега отивам до магазина, сега отивам да хвърля боклука, сега до магазина, после съседа искал нещо да го пита, после колата да заведе на автомивка, после да почисти у дома. Прави всичко възможно да не се занимава основно той с детето-иначе за миене, преобличане, приготвяне за сън помага. какво да направя за да гледа детето поне за един следобед седмично

# 1
  • Мнения: 2 401
Ох, доста труд се изисква от твоя страна, трябва да "мрънкаш" постоянно.  Кръшкат мъжленцата от тази работа, щото не е лека..

# 2
  • Мнения: 212
Гледай си детето, затова държавата ти дава толкова дълга отпуска по майчинство. И се казва "майчинство" а не отпуск по "бащинство" защото майката трябва да си гледа детето а не да мрънка и да се чуди как да се оттърве от това си задължение. Мъжът в къщата не е детегледачка или бавачка да ви гледа децата. Той трябва да бачка и да осигурява парите за детето.
Междудругото мъжете нямат т.нар. "майчин инстинкт" и не стават за гледане на деца. Ти да си чула някъде мъж да се кандидатира за детегледачка. Всички детегледачки са жени.
Така че не се чудете как да прехвърлите гледането на детето на мъжа ами се вземайте в ръце и си гледайте децата.

# 3
  • Мнения: 2 401
Борко, ако ми беше наблизо щях да те хапна с парцалите..

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
Борисе, не си съвсем прав. Мъжът ми има работно време, а аз нямам-работя "майка" по 24 часа 7 дни в седмицата Понякога ми се ще да изляза за 2 часа без детето, човешко е. А относно отпуската по майчинство-има струва ми се доста мъже, които също взимат отпуска .....

# 5
  • Мнения: 6 607
И двамата работим и двамата гледаме детето .

# 6
  • Мнения: 77
Борисе, от кухи тикви семе не щем!

Виж да не си забравил нещо в портмонето си, че жена ти пак да  го намери!

"Всичката Мара втасала", че си тръгнал майките да съветваш!

В твоята тема те нарязаха, като кисела краставица, та сега се прехвърли тук!

# 7
  • Мнения: 537
Гледай си детето, затова държавата ти дава толкова дълга отпуска по майчинство. И се казва "майчинство" а не отпуск по "бащинство" защото майката трябва да си гледа детето а не да мрънка и да се чуди как да се оттърве от това си задължение. Мъжът в къщата не е детегледачка или бавачка да ви гледа децата. Той трябва да бачка и да осигурява парите за детето.
Междудругото мъжете нямат т.нар. "майчин инстинкт" и не стават за гледане на деца. Ти да си чула някъде мъж да се кандидатира за детегледачка. Всички детегледачки са жени.
Така че не се чудете как да прехвърлите гледането на детето на мъжа ами се вземайте в ръце и си гледайте децата.

Я пък! Че това дете да няма само майка? Както жената работи наравно с мъжа така и той трябва да поема отчасти отговорности за детето, казвам отчасти а не изцяло, което ще рече, че за 1-2 часа на ден може да я отмени! И тя е уморена, както и той от работата.  И тя може да иска да иде до съседката или да хвърли боклука.
По темата: не, моят мъж не прави така. Работи от вкъщи и когато имам нужда мога да я оставя да се занимават. А също така доста си играят и без аз да трябва да изляза някъде. Помага ми много.  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 581
Прави всичко възможно да не се занимава основно той с детето-иначе за миене, преобличане, приготвяне за сън помага. какво да направя за да гледа детето поне за един следобед седмично
 Говори с него, искай си.Разбери защо избягва да се занимава с детето.Помисли си дали пък не си внушаваш.

# 9
  • Мнения: 393
 А колко голямо е детето?

 И моя хич не гледа-все едно ще го ухапе Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 15 913
Ами просто му връчваш детето и излизаш. Щом като помага в миене, преобличане и слагане за сън, значи може да се оправи с нея за няколко часа. Докато е будна ще си играят. А ти през това време се разходи някъде или се виж с познати.  

# 11
  • Мнения: 2 448
какво да направя за да гледа детето поне за един следобед седмично

Оставяш му го и казваш, че излизаш или каквото там искаш за себе си. За един следобед седмично, не мисля, че нормален мъж би отказал да гледа детето си. Пробвала ли си директно така да го помолиш?

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
На мъжете им е вродено да кръшкат. Борис е прав донякъде - единици са тези, на които родителството им идва отвътре. Единици! Повечето гледат бебетата си, колкото да не каже жената - я се стегни бе, не те е срам Twisted Evil И гледат да изкръшкат. Нали го гледам и моя - къпе, люшка, играе с големия - не мога да се оплача. Но все гледа да приседне да си гледа мача или да поджитка на компа Laughing Нормални неща са това. Не чакай да изяви желание, няма да дочакаш. Просто му трупваш дечеко и си заминаваш по твоите си работи Simple Smile

# 13
  • Мнения: 194
Да ви кажа напоследък мъжа ми прави следното-като се върне от работа си намира всякакви други претексти само да не остане сам с детето да се занимава. Допреди няколко месеца много играеше с нея, оставаше с часове като имах нужда, а сега само се мъчи да се измъкне-ту казва аз сега отивам до магазина, сега отивам да хвърля боклука, сега до магазина, после съседа искал нещо да го пита, после колата да заведе на автомивка, после да почисти у дома. Прави всичко възможно да не се занимава основно той с детето-иначе за миене, преобличане, приготвяне за сън помага. какво да направя за да гледа детето поне за един следобед седмично

 Shocked Имам чувството, че аз съм пуснала темата Crazy

Едно към едно е и при нас ooooh!

Борисеееее
, ше та шибна с нещо Mr. Green  Трай и не се изказвай неадекватно, моля bowuu

# 14
  • Мнения: 1 008
Аз съм по-зле от теб. Моят мъж не е сменял памперси, не чисти и не преоблича детето. И двамата работим, като не мога да си изкривя душата, че доходът в семейството идва основно от него, моята заплата я харча за себе си.
Детето (1.3 г.)го гледа майка ми през седмицата. Давам пример: веднъж му казвам "Ще се занимаваш ли с нея, докато изгладя", "Е, що не изгладиш,като заспи?".

Общи условия

Активация на акаунт