Хидроцеле

  • 1 026
  • 5
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте,
синът ми е на 5 месеца и преди 3 месеца му откриха хидроцеле, което казаха, че трябва да се оперира, но сега гледам, че не е толкова подуто, да не кажа, че изобщо не е. Според вас възможно ли е да изчезне без операция?

# 1
  • Мнения: 941
http://www.pedsurg.net/za_pacienta_hernia.htm
виж,първо пише за херния,а по-нататък е за хидроцелето.
Мисля,че коремен хирург най-добре ще отговори на въпроса ти,успех с малкия newsm10

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Да възможно е от самосебеси да се свие.Мойто момченце беше на 9 месеца когато му се появи.Заведохме го при док.Момчилов в Пирогов на преглед и той каза да изчакаме няколко месеца да видим дали нявма да изчезне от самосебеси.Но при нас си остана така и на 1 г. и 4 м. го оперираха.Дано да ви се размине операция ,но трябва да се посъветвате с коремен хирург.Пожелавам ти успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 498
При моето момченце хидроцелето се появи Април, след около 2 мес. изчезна напълно. Но сега септември пак се появи, вярно по-малко но го има. Консултирах се с проф. Бранков от Пирогов и явно операцията е неизбежна. Аз обаче смятам да изчакам още 4-5 месеца като го наблюдавам.

# 4
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
При моят син също мина от самосебеси след няколко месеца. Направи няколко консултации и не бързай с операцията!

# 5
  • Мнения: 510
Не бързай да оперираш.Понякога е физиологично( особено,ако е роден така ) и изчезва от само себе си. Все пак,ако остане и след 6-я мес. консултирай се със специалист. Peace

Общи условия

Активация на акаунт