за ваксините...

  • 2 108
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Здравейте д-р Слънчева!
Предварително се извинявам,че темата вече я пуснах в Здравословни проблеми/надявам се там да ми отговорят майки с подобни терзания!/!
Синът ми е на почти 9 месеца и до момента са му поставяни само противохепатитни ваксини,след които имаше реакции от негова страна.В момента съм пред голяма дилема дали да му слагам други ваксини или не!И в случай,че реша да сложа ,каква да бъде тя?-по здравната каса или пентаксим?
Ще разкажа малко повече за него и това как му се отразиха противохепатитните ваксини.
Роди се точно 1 месец по-рано с много силна жълтеница.Като навърши 1 месец жълтеницата му беше почнала доста да отшумява,но тогава поставихме противохепатитната ваксина,след която пожълтя ужасно много-дори повече от най-силните дни на жълтеницата.Вследствие ни приеха в болница и там лекуващата лекарка каза,че не е трябвало да му слагат ваксина щом не се е изчистила жълтеницата!В епикризата имаше препоръка да се пропусне ваксинация следващия месец,но 1 месец по-късно отново бяхме в болница,заради пикочна инфекция и така пропуснахме и следващия и по-следващия месец!
След огромно двуумене дали и с какво да продължа ваксинациите,реших да направя следващата противохепатитна ваксина на сина ми,когато навърши 7 месеца.Уж тази ваксина е най-лека,най-добре се понася и няма странични ефекти...еее ДА ама НЕ-отново пожълтя,не толкова колкото и преди,но все пак отново пожълтя!
И сега незнам какви да ги върша с тези пусти ваксини ThinkingВсе пак следващите/доколкото съм се информирала/са по-тежки и понякога с нежелани реакции!
Какво ще ме посъветвате?
Някой има ли координати/или просто да знае/ за специалист в областта/мисля имунулог се казваше newsm78/,към който мога да се обърна за съвет и консултация?

Извинявам се за дългия пост и предварително Ви благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Обърнете се към центъра за имунизации  при деца с проблеми- намира се Янко Съкъзов. Много е веороятно детето Ви да е синдром на Жилбер. ПРи тях се наблюдава провокиране на жълтеница от медикаменти или вирусни инфекции. Допълнително е добре да се консултирате с детски гастроентеролог, като е задължително да се направят изследвания отнасящи се до черния дроб. Едва тогава може да се обсъжда ваксинация с други ваксини.

# 2
  • Мнения: 552
Когато го приеха в Гастроентерологията на МА,заради жълтеницата,му бяха направени необходимите изследвания.Казаха,че е жълтеица от майчина кърма,НО в епикризата е написано,че е Синдром на Жилбер.И все пак лекарката каза,че така са написали заради здравната пътека...нямало как иначе да го напишат Thinking
Доц. Ковачева потвърди това за епикризата.
Благодаря Ви  bouquet
Ще се свържа с въпросния център!

# 3
  • Мнения: 552
Но като се замислих,той не е на кърма от няколко месеца вече,а и в гастроентерологията лекувах жълтеницата с фенобарбитал Thinking
Дали пък наистина не става въпрос за Синдром на Жилбер?Ако е така-не е ли опасно и не би ли трябвало да следя за нещо по-специално при детенцето ми?

# 4
  • Мнения: 5 760
Не, не е необходимо. Тези деца са напълно здрави и нямат проблеми с черния дроб в по-късна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт