Нежелана бременност

  • 16 213
  • 49
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite maiki,

obryshtam se kym vas s nadejdata che naistina ste informirani i zapoznati Simple Smile

Az sym edno 19godishno momche i se pritesnqvam ot nqkolko fakta - neka Vi obqsnq za kakvo stava duma.

Vchera pravihme seks s priqtelkata mi i se opasqvam che moje da e zabremenqla, kazah i ... i 12 chasa sled akta tq si napravi test (SureChek) testa beshe otricatelen ... Moga li da byda siguren che naistina ne e bremenna - cikyla i idva sled 15dena.

A sychto taka me i interesuva kakvi sa vyzmojnostite ako naistina e zabremenqla i razberem sled 15dena ? Po kakav nachin moje da se mahne tazi nejelana bremennost. Priqtelkata mi ne e zabremenqavala do sega i tova shte i popre4i li da nqma deca ve4e ako tazi bremennost byde premahnata... ?

Shte se radvam na malko obqsnenie ot vasha strana.


Leka den Vi jelaq na vs!


p.s. Nadqvam se che ne e problem che sym pisal na latinica



 
 Здравейте майки,

обръщам се към вас с надеждата че наистина сте информирани и запознати Simple Smile

Аз съм едно 19годишно момче и се притеснявам от няколко факта - нека Ви обясня за какво става дума.

Вчера правихме секс с приятелката ми и се опасявам че може да е забременяла, казах и ... и 12 часа след акта тя си направи тест (СуреЧек) теста беше отрицателен ... Мога ли да буда сигурен че наистина не е бременна - цикъла и идва след 15дена.

А също така ме и интересува какви са възможностите ако наистина е забременяла и разберем след 15дена ? По какъв начин може да се махне тази нежелана бременност. Приятелката ми не е забременяавала до сега и това ще и попречи ли да няма деца вече ако тази бременност бъде премахната... ?

Ще се радвам на малко обяснение от ваша страна.


Лека ден Ви желая на вс!


p.с. Надявам се че не е проблем че съм писал на латиница


--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 16:26 от Доня Туфиня

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
houslex,първо е малък шанса да забременее от първия път.Второ,след 12 часа няма как теста да покаже има ли или няма бременност,най-рано на 1 ден от закъснението.Все пак след 10 дни може да си направи кръвен тест,който ще отчете бременност,ако я има разбира се.
И накрая един аборт не би попречил на приятелката ти да има деца,когато най-сетне се реши на това.

# 2
Цитат
kakvo e znachenieto dali e pyrvi pyt ili ne e (za bremennosta govorq) .. ? Seks sme pravili i predi ... ne ni e za pyrvi pyt.

какво е значението дали е първи път или не е (за бременноста говоря) .. ? Секс сме правили и преди ... не ни е за първи път.






------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 16:28 от Доня Туфиня

# 3
  • Мнения: 6 582
А защо приятелката ти си мисли, че може да е забременяла?
Не ви трябва тест да бременност сега, а хапче за след секс, ако наистина имате сериозни опасения, че може да сте сгафили.
Бягай до аптеката - пият се до 72 часа след акта и колкото по-рано толкова по-добре. Не са безобидни обаче, така че преценете дали наистина имате повод за безпокойство и следващия път по-внимателно.

# 4
  • Мнения: 3 675
Тест се прави поне 2 седмици след въпросния инцидент.Няма начин да разберете по-рано или пък трябва да изчакате първия ден от цикъла.Според мен това, което пишете са пълни глупости, не можело момичето да забременее от първи път, може, как да не може, ако има цикъл и точно тогава е била в овулация.И пък за аборта, не съм чак толкова съгласна, защо все пак си е медицинска интервенция, а при всяка такава може да стане инфекция, която по-късно да доведе от безплодие.Но аз ще кажа, че не се забременява толкова лесно, колкото си мислите, тъй че спокойно, трябва да стане точно около овуто, мъжът да има годни сперматозоиди за оплождане, много са факторите.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Тест се прави поне 2 седмици след въпросния инцидент.Няма начин да разберете по-рано или пък трябва да изчакате първия ден от цикъла.Според мен това, което пишете са пълни глупости, не можело момичето да забременее от първи път, може, как да не може, ако има цикъл и точно тогава е била в овулация.И пък за аборта, не съм чак толкова съгласна, защо все пак си е медицинска интервенция, а при всяка такава може да стане инфекция, която по-късно да доведе от безплодие.Но аз ще кажа, че не се забременява толкова лесно, колкото си мислите, тъй че спокойно, трябва да стане точно около овуто, мъжът да има годни сперматозоиди за оплождане, много са факторите.
Не съм казала,че не може ,а че е малък шанса.Чети по-добре Peace И аборта ,ако е направен както трябва и от добър специалист не би трябвало да има проблем по-нататък.
Хауслекс,не казвам ,че сте правили секс за пръв път.Ако си се изпуснал за пръв път шанса е малък.

# 6
  • Мнения: 94
Да ако аборта е правен както трябва няма проблем за следваща бременност.

Но тези хлапета не ги правят както трябва !!!
Уговарят се с някой лекар да ги направи тайно ако момичето е малко и трябва подпис на родител се подписва някой си....
Майката и бащата обикновенно не научават. Плащат си под масата за лякаря. След това решават че няма да пият хапчета защото някои нямали пари за това и т.н....Чак като стане голямата каша майката разбера какво е свършила любимата и дъщеря.
На всичко отгоре е замесена част и от лекарската гилдия като учи децата как да лъжат. Били получили кръвоизлив и тем подобни глупости.
В един момент на момичето това му е първа и последна бременност.

За съжаление съм била свидетелка на такова нещо. На момичето се наложи да му направят два пъти абразио защото при първият "таен път" не я бяха изчистили добре. Постъпи в болницата вече найстина с кръвоизлив силни болки е хемоглобин много под 100.

Така, че молят съвет е найстина да вземете хапчета за след секс ( Те се пият в краен случай , както са написали по-нагоре) !!!
Не трябва да се взимат всеки път защото правят бели.

Ползвайте презервативи !!!!
И в крайна сметка секса не е игра след като си тръгнал по този път трябва да може да носиш отговорност за последствията !!!

# 7
  • Мнения: 3 675
Да, извинявам се на Зъбче, грешката е моя.И презервативите не са сигурни, защото понякога се късат, най-добре е хапчета антибебе.То и ние сме късали презерватив в мъжа ми като ходихме, големи драми бяха да не съм бременна, сега драмите са "защо не съм бременна" вече 3 години.Сори за отклонението.

# 8
  • Мнения: 1 896
Ако си се изпуснал за пръв път шанса е малък.
За съжаление няма такива филми.
Ако още не са минали 72 часа наистина най-добре бягайте за хапчета до аптеката.
И умната от тук на сетне!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Майко милааааааааааааааааа. Sick След 12 часа тест. Joy #Crazy

Ами сигурно е бременна да ти кажа, обаче теста няма как веднага да покаже. Имаш 15 дена да се подготвиш, че ще ставаш татко.  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 187
Майко милааааааааааааааааа. Sick След 12 часа тест. Joy #Crazy

Ами сигурно е бременна да ти кажа, обаче теста няма как веднага да покаже. Имаш 15 дена да се подготвиш, че ще ставаш татко.  Grinning
Пуканке, не стряскай детето и без това е уплашено. Беж до аптеката, ама хубаво си помислете следващия път.

# 11
  • Мнения: 3 869
Кръвен тест може да даде точен резултата след 7 дни от момента на гафа или дори по-рано според зависи.
Малко сметки: Да кажем че приятелката ти има що-годе редовен цикъл. При 28 дни, яйцеклетка се отделя около 14-тия, при 30 дни - около 15-тия. Сперматозоидите в добрия случай живеят 72 часа, яйцеклетката - 24 часа. От момента на зачеване до 3 дни по-късно, кръвният тест вече със сигурност може да каже да или не. Всяка лаборатория може да го направи без направление и пр.
Хапчета, които се взимат до 72 часа са гадна работа - разбъзикват сериозно организма, но са по-малкото зло от аборта, по-евтини са, по-малък риск носят, няма психологиески и физичаски травми, но си остава хормолното разбъзикване, за което трябват месеци да се оправи - но ще се оправи!
 

# 12
  • Мнения: 339
Момче, на 19 години все пак трябва да имаш някаква сексуална култура. Има толкова много начини за предпазване от нежелана бременност. Постинор е едно хапче, което се пие до 72 часа. И внимавайте следващите пъти. Късмет!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отивай до аптеката и купи лекарства-пият се до 72 часа след половия акт Peace

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Вземи хапче до 72 час.

Общи условия

Активация на акаунт