Бременност и разговори по моб. тел

  • 2 136
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Някъде бях прочела, че поради недостатъчно проученото влияние на мобилните телефони върху бременността, бременните трябва да избягват разговори по моб/ телефони. А моята работа е свързана с постоянни разговори по моб. тел.

Има ли някой, който също да е говорил доста - като мен - и вече да е родил успешно, че ме е подгонил лек страх по темата. Днес например и да искам не мога да изброя колко разговора по GSM-a проведох... Shocked

# 1
  • Мнения: 7 186
Еееее,не се вманиачавайте толкова де Grinning.Не можем да се скрием от всичко.

# 2
  • Мнения: 5 577
И на мен ми звучи малко....вманиачено.
Вярно, че трябва да се пазим, ама чак толкова- то няма как.

# 3
  • Мнения: 4 068
Наистина смятам, че е излишно чак толкова да се вманиачаваме.
То ако така разсъждаваме за всичко трябва да живеем под стъклен похлупак през тия 9 месеца. Защо просто не се наслаждаваш на бременността си вместо да си пълниш главата с такива мисли?

# 4
  • Мнения: 2 066
Работих до края на 8-ми месец и говорех много по моб.тлефон. Миаля, че няма защо да се притесняваш. Лека бременност!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
По тази логика трябва да стоиш далече и от компютъра и микровълновата печка:-)

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Само това не бях чувала #Crazy.Ми по добре да отидем да раждаме на село - само елекричество да има: Joy.Аз пък прекарах цялата си бременност пред компютър и... и нищо Hug

# 7
  • Мнения: 46 430
И аз съм го чела, но ставаше дума за разговори по няколко часа, а ти едва ли говориш толкова много по мобилния  Wink

# 8
  • Мнения: 19
Де да можеше да избягваме всичко вредно  newsm78
И аз се бях притеснила по този въпрос, и мъжа ми ме "успокои", че излъчванията от компютъра, телевизора, безжичния ни модем и прочее техники у нас е не по-малко. А, на всичкото отгоре каза, че дори да не сядам на компютър и да не гледам хич ТВ, кабелите, вградени в стените са достатъчни  Shocked

Та представи си ако всичко това е наистина много вредно, ми то от много години не биха се раждали нормални деца  newsm12
Мисля, че освен ако не работиш с вредни материали или в замърсена среда, няма от какво да се притесняваш .
Леко бременеене  newsm53

# 9
  • Мнения: 10 758
Е ако почнем да се предпазваме от всичко дето пишат, ми дай да се гръмнем тогава.Аз да не съм Майкъл Джексън.

# 10
Не само говоренето по телефона е вредно , но и самия телефон всмисъл само това че е на няколко метра от теб пак оказва влияние (  мобилните телефони ) така че дори и да не говориш много,  а само около себе си да го държиш е вредно , но това неможе да се избегне  Confused
Аз съм в същото положение , имам две колежки успешно родили здрави бебчета при постояно говорене ( работата ни е свързана с моб.телефони ) така че се надявам и при нас всичко да е ОК . Така , че споко а пък ако толкова се притесняваш говори със слушалки .

# 11
  • Мнения: 8 769
Купи си hands free или blue tooth. Аз лично гояоря с първото от доста време. Освен че телефона не ми е до главата да ми лъчи, ръцете ми остават свободни. Докато бях бременна не носех апарата си на врата.
Ето и една мноого гореща тема да си четеш:За бременността и мобилните телефони

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Значи така: моят доктор каза, че телевизор, РС не са толкова вредни, но от много говорене по мобилния - да се откажа и даже подчерта, че в автомобил не само да не говоря, но и да го изключвам, защото купето увеличавало/или по-скоро ограничава/вълните в рамките на купето. За микро вълновата - също да не стоя около нея в процес на работа. Вярно е, че край нас накъдето и да погледнеш - все нещо вреди, но това, което самите ние можем да ограничим е само в наш + и ми се струва малко несериозно да махнем с ръка и да караме през просото, само защото така ни е по-удобно. Тепърва ще излизат резултатите от "техническата еволюция".....

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Друго си е доктор да говори за физика и техника, разтапям се направо Grinning
Стойте и далеч от кабели, по които тече ток, радиация има всеки един предмет, навън е пълно с прахоляк, а по парковете с кърлежи, примерно.
А към храната какво ви е отношението-без генномодифицирани храни, само доверен производител, торените от баба зеленчуци са най-добри
Нищо прекалено не е хубаво, но чак такива притеснения.

# 14
  • Мнения: 2 950
И на мен все ми казваха да не съм с gsm-а, обаче смятам, че бременна жена сама без ттелефон си е потенциална опасност да й стане лошо или да си роди някъде и никой да не й помогне. Знам че е вредно, но аз дори и в залата за раждане говорих, а след това в стаята първата нощ спах гушнала телефона, защото не можех да се надигна и това беше единствения начин да си говоря с мъжа ми и лекаря ми!

Общи условия

Активация на акаунт