Как да си нахраня детето с шише?

  • 1 353
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 620
Здарвейте мами, имам нужда от помоща ви.
Нещо явно бъркам при храненето с шише ама и аз не знам какво Embarassed
Основно имам 3 проблема и питания:
- Като забъркам млякото и реша да капна на ръката за да проверя температурата то не капва а шурти на силна струя под налягане Rolling Eyes след стискане на биберона с целда извадя малко въздух пак накланям и тогава си капе а не тече  ама докато достигна това положение вече съм изляла половината мляко.  Шишетата ми са на авент а бибероните са 1 номер за новородени там специални някакви ама......... Thinking

- От 3 дена, бебето като засуче и почва даму изтича мляко от страни на устичката, ту от ляво ту от дясно и само се бършем и пак зяносвам мляко ooooh! Нещо не му накланям шишето ли както трябва и аз незнам ама пък и преди това пак така му давах в същата позиция още от родилното и не се уливаше така newsm78

И въпрос: сега давам по 80 мл на хранене, на веднъж ли трябва да го изпива или да правим почивки? Аз за сега давам половината надигам го да се орига и после другата половина ама той се изнервя че му спирам манджата  а пък ако му дам наведнъж се дави чак  Rolling Eyes

Помагайте, че се отчайвам. Не знаех че е толкова сложно да си нахранип детенцето. Сигурно има разни врътки и тънкости дето не ги владея още.

# 1
  • Мнения: 22 430
Не би трябвало биберон с 1дупка да изкарва струя под налягане, виж дали хубаво е прилепнал биберона в пластмасовата част.
Водата можеш да я пробваш преди да направиш млякото, така няма да ти се налага тази процедура с обръщане на шишето.
Нормално е на бебето да му изтича мляко от устата в началото, още не е свикнало на количеството мляко и съответно не успява да глътне толкова бързо, ще мине и това.
Няма нужда да правиш почивки ти, бебето само си ги прави. Даваш му млякото и колкото изпие, ако му остава мляко, значи му е много. Не мога да кажа дали 80мл са много или малко за бееб на 17дни, дъщеря ми изядаше такова количество на 3месеца.- )

# 2
  • Мнения: 1 512
Когато искаш да пробваш температурата на млякото дръж шишето в почти хоризонтално положение като накланяш съвсем малко колкото да капнат няколко капки.Аз също ползвам шишета на Авент и този проблем не съм го имала.Изтича му мляко от устичката защото е още малко и не успява да глътне толкова бързо,но тове ще отмине.И при нас имаше същият проблем и си мислех че не харесва млякото.Не е нуждо да прекъсваш докато го храниш.Когато се умори то само ще си направи почивка.На вашата възраст давах по 60 мл. След като си изпие млякото го държиш право за да се оригне,няма нужда да го прекъсваш.

# 3
  • Мнения: X
Когато млякото е топло и току - що разбито, винаги изтича на струя. За това най-добре натискай биберона да излезе малко въздух или пък го остави няколко минути без капачката на шишето.

Изтича му мляко от устата, защото му е силна струята. Вариантите са два - да изчакаш да се отрегулира от самосебе си този проблем - когато бебето порастне, или да търсиш биберони с по-тясна дупка. С по-тясна от авентската дупка са само бибероните на Bfree и Dr.Brown's, но ако избереш тях ще трябва да си купиш и шише, защото не прилягат добре към другите марки. Ако не се дави, а само му изтича те съветвам да не смняш шишетата.
Относно изпиването наведнъж - най-добре е да става на веднъж, може с две, дори три почивки, за да се оригне, но само за това. Около 15 минути време за хранене на тази въраст е добре. Но всяко бебе има различен ритъм, някои изпиват на един дъх всичко, други с почивки и прекъсвания. Съветвам те храненето да не се проточва твърде много, защото може да си остане по този начин и деня ти да е едно безкрайно хранене.

# 4
  • Мнения: 2 960
Мисля ,че можеш да пробваш и биберона "една капка"на Чико ,те също са с изключително малък отвор.-подходящи за новородени бебешоци!!!Моят син от първите дни е на най-малката дупка,с другите се дави и до днес -вече на година и половина си пие АМ-то от най-малката дупчица.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Шурти от биберона ако е много топло млякото.
Вземи биберон с една дупка-каучуков или силиконов

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
От топлината силиконът омеква и съответно ще тече по-силно.
Въпреки това не е добре бебето да се дави и да му тече от устата при хранене. Тъй като никой не си дава труда да обясни как се храни с шише, така че храненето да е комфортно за бебето, често се правят много грешки - обичайно се смята, че трябва бебето да е хоризонтално, а шишето вертикално. Точно обратното е!
Бебето трябва да е в почти изправена позиция, а шишето да е наклонено само дотолкова, че биберонът да е наполовина пълен с мляко. Ако видиш, че бебето започва да се задъхва, да се дави, да разперва ръчички и да прави гримаси, тогава вадиш биберона от устата и го оставяш да си поеме въздух и да поиска отново. Ако твоето бебе е от дечицата, които пищят като им издърпаш биберона от устата, тогава в тези моменти на давене и задъхване просто наклонявай шишето надолу (не да го изправяш, а да го смъкнеш), така че биберона да се прищипне и в него да не влиза мляко. Така без да му вадиш шишето от устата спираш притока на мляко и детето има възможност да се възстанови. После отново полекичка надигаш шишето, пак без да се пълни биберона напълно. Важно е детето да има възможност да изсуква млякото от шишето, а не да му се излива в устата и да трябва да гълта като пате.

# 7
  • Мнения: 31 170
Опитай като разбиеш млякото да отвориш капачката и да изгониш въздуха и тогава да пробваш на ръката дали е топло.

# 8
  • Мнения: 1 620
hedra , много добре си г ообяснила, аз правех точно обратното бебето изцяло легнало а биберона пулен, абе шишето го държах обърнато над бебето. Така бях чела че се прави за да не влиза въздух уж, ама снощи пробвах по новия начин и май се уиваше по малко.

Общи условия

Активация на акаунт