Имали ли някой климатик Фуджицу?

  • 24 552
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Ако има някой климатик Фуджицу моля да сподели за настройките на дистанционното.
Не мога да си настроя климатика.Ужас.

# 1
  • Мнения: 950
обади се в магазина от където сте го купили ,най-добре ще ти обяснят  Peace

# 2
  • Мнения: 2 388
Имаме, но е модел от преди 3 години. Какво точно в настройките те интересува? Може би мога да съм ти полезна.

# 3
  • Мнения: 11 607
А аз пък да попитам......за един познат, на който са му предлагали такава марка климатици. Икономични ли са?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Имам 4 броя, два от преди 5 години и два от пролетта. Казвай какъв е.

Икономични, безшумни - доволна съм. Дайкин /или там както се наричат/ са по-скъпи, но със същите параметри. От Мицубиши има и доволни и недоволни от познати и приятели/

# 5
  • Мнения: 2 388
А аз пък да попитам......за един познат, на който са му предлагали такава марка климатици. Икономични ли са?

За мен те и Дайкин са най - добрия избор.
Икономични са. Изчислявала съм приблизително колко пари изгаря на месец, при максимална температура, без да се изключва, защото ние студените месеци не го спираме.

# 6
  • Мнения: 11 607
meggyv  и palavata_monahinq   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако има някой климатик Фуджицу моля да сподели за настройките на дистанционното.

От бутон MASTER CONTROL избираш HEAT (за отопление) или COOL (за охлаждане). После някакви градуси. А от бутон FAN CONTROL настройваш степента на вентилацията.
Разбра ли ме?

# 8
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
А аз пък да попитам......за един познат, на който са му предлагали такава марка климатици. Икономични ли са?

За мен те и Дайкин са най - добрия избор.
Икономични са. Изчислявала съм приблизително колко пари изгаря на месец, при максимална температура, без да се изключва, защото ние студените месеци не го спираме.


Това лято сложихме два такива, девятка и дванайска- та въпроса за колко лв долу-горе изгаря на месец живо ме вълнува. Ако може сподели твоите изчисления-какъв климатик при какви условия/изолация, дограма/ в какво помещение, колко изгаря.. Ако искаш може и на лични..

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Оправи ли се с дистанционното?

# 10
  • Мнения: 2 298
АИЯ ние имаме Fujitsu инвентор и сме го сложили на Auto (за топлина/ студ/ изсушаване) и Auto (за fan).


# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
АИЯ ние имаме Fujitsu инвентор и сме го сложили на Auto (за топлина/ студ/ изсушаване) и Auto (за fan).

този режим не е от най-икономичните за изделието...

# 12
  • Мнения: 3 456
АИЯ ние имаме Fujitsu инвентор и сме го сложили на Auto (за топлина/ студ/ изсушаване) и Auto (за fan).

този режим не е от най-икономичните за изделието...
Шани, а как е най-икономично. Нашите и двата са Фуджицу, опцията за степента на вентилация винаги я държим на Auto, иначе режима охлаждане, затопляне го сменяме според сезона.

# 13
  • Мнения: 1 925
Fan Control - MED, т.е. на средна степен или на ниска е най-икономично.
gadelinka, имаме 3 климатика - Daikin, Fujitsu, Mitsubishi Heavy + бойлер и най-голямата ни сметка е била 140 лв. в най-студените дни, лятото около 100 лв. Като нямаме изолация, стара дървена дограма, около нас не се отоплява  Peace
Имам 4 броя, два от преди 5 години и два от пролетта. Казвай какъв е.

Икономични, безшумни - доволна съм. Дайкин /или там както се наричат/ са по-скъпи, но със същите параметри. От Мицубиши има и доволни и недоволни от познати и приятели/
Малко бъркаш, Fujitsu в по-голямата си част са с китайски части, като параметри са близки до Mitsubishi и Daikin, но двете марки са класа над Fujitsu - говоря в световен мащаб, на практика и на теория. Fujitsu са наистина добри, но са на опашката след Daikin, Mitsubishi Heavy,Mitsubishi Electric, Corona ( която вече не се внася ), Sharp имат страхотни модели с по-добри параметри Peace

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Fan Control - MED, т.е. на средна степен или на ниска е най-икономично.

въобще няма такива филми.
Прости физични закони, но никой не се замисля, да му се не знае...
Вискоката степен на вентилация обезпечава по-бързо достигане на зададените Т. След което, климатика отчита това и започва само да вентилира въздуха (с други думи - работи, черпейки мин, количество ток).
Та това е.
Ако искате си държте машините и в QUIET режим..., но да не се чудите на сметките после.

Общи условия

Активация на акаунт