Посъветвайте ме!!!!/спешно/

  • 2 181
  • 23
  •   1
Отговори
  • Лондон
  • Мнения: 403
Банята на съседите е до спалнята ни.Отвора за В и К е в нашата спалня.Дори са поставили вече тръбите.Как да постъпя?/дано ме разбрахте, ще дам още пояснения ако е необходимо/

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
Как във вашата спалня  Shocked
Аз май не разбрах.

# 2
  • Мнения: 2 388
Как във вашата спалня  Shocked
Аз май не разбрах.

Аз също. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 212
Дай сега още малко пояснения защото нищо не се разбира. Какво правят тръбите във вашата спалня. Отрежи ги тогава какво се чудиш

# 4
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ами е така.От банята и тоалетната на съседите голямата тръба ,която е за мръсен канал е в отвора на циментовия под на нашата спалня.Даже са разбили 1-2 тухли от стената на спалнята за прекарат големите тръби.Сега виждам банята през дупката.Но ще замажат и готово.

  още малко пояснения Отвора на плочата който е за тръбите на В и К е направен 20-30 см в страни и е влязъл в нашата спалня.И вместо да пробиват нова дупка за тръбите правят завой и хоп в нашата спалня.Като направят замаска на пода ,няма да се виждат.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 13:42 от E206

# 5
  • Мнения: 2 388
Поискаха ли ти разрешение?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
Какво прави каналът за мръсната вода във вашата спалня? Така ли е било по първоначален проект, това е пълен абсурд. Те хубаво ще го замажат, но при всяко влизане в банята от страна на съседите - ти ще чуваш водата. Да вземат да оставят дупката, поне и да ги виждаш. Кажи сега какъв е проблемът. Че те правят баня там където не трябва, че вие сте усвоили вашата баня и сте я направили на спалня.

# 7
  • София
  • Мнения: 794
Тяхната баня по проект ли си е там или са направили преустройство на апартамента?

# 8
  • Лондон
  • Мнения: 403
Проекта е правилен.Банята си е на мястото.Нашата спалня също.Само отвора на плочата е сгрешен с 20-30 см в страни.И не са пробили нов отвор т.с.нова дупка за тръбите ,а са направили завой с извита тръба за да успеят да вкарат тръбите в съществуващия отвор.Та проблема е ,че ще се чува и недай боже да има авария.Как ще се прави ремонт та дори и след 10 години.Всичко се случва.

# 9
  • Мнения: 5 892
Пълен абсурд.Абсолютно им забранете да правят това.И да са го направили-да го махнат.Какъв завой-нали това е предпоставка за запушване в бъдеще.Затова се казва "вертикален щранг"-към него се присъединяват приборите и ф110 не трябва да прави чупки.Изключение-места,където може да се ревизира.Но пак не ми е ясно-ще има една чупка на вашия етаж и още една долу-за да си вкарат пак тръбата в банята на собственика под вас ли?Т.е. 2 чупки.Абсурд.Някой нещо променя без вие да знаете.
Да си бият нов отвор където трябва.Извикайте си ВиК проектанта.Той трябва да си подпише екзекутивен чертеж-т.е.чертеж с нанесена корекция.Това после се представя за акт.16.Никой читав проектант няма да се изложи и да подпише такова нещо.Обадете се и на надзорната фирма.Направат ли ви белята-ще има да ги гоните после и да им казвате колко години са гаранционните срокове.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Не разрешавай подобно безумие.
Това, че някой е сгрешил нещо, не означава, че през спалнята ти трябва да минава мръсен канал  Mr. Green. Строителната фирма не издава ли "до тапа" т.е. ако съседите не правят преустройства, защо слагат тръби и не са ли те вече сложени от строителя ?

# 11
  • Лондон
  • Мнения: 403
Сега се връщам от строежа.Апартамента е на първи жилищен етаж над магазини.Нагоре тръбите вървят правилно/не съседите правят ремонт,а тази грешка е на строителя/.В и К изпълнител се опитва да ме убеди ,че няма проблем.Щели да ми сложат силикон от по хубавия +изолация на пода ,за да не се чува шума на водата и нямало никога да има авария.След несъгласие от наша страна, ни казаха,че ще трябва да платим.Казах,че ще платим колкото е необходимо само ако ми кажат за какво плащам.Дойде и инвеститора  и той спокойно ,спокойно, ами ще го оправим.Само ,че сега за тях нещата се усложняват ,защото под мястото, където трябва да се направи отвор на съседите, ел.специалистите са дръпнали едни дебели кабели т.е.на тавана на магазините..Което значи,че и те на са работили правилно.Само ,че аз каква вина имам.Утре продължавам по всяка вероятност с по висок тон.

Много благодаря са съветите.Малко трудно обясних проблема ,но сте ми полезни.

# 12
  • Мнения: 811
Хич не се връзвай на строителя! Каквото и да сложат, за да прикрият грешката с тръбата, във всички случаи тази тръба ще си е там, където не и е мястото! Аз бих настояла да си оправят проблема с тръбата и да не ми навлиза в моята територия, за която съм си платила! Това е безумие и некадърност! Едва ли толкова нямат средства да преместят тая тръба - та какви безумни цени плащат на квадратен метър новодомците! Настоявай си за правата и защити своето спокойствие!

# 13
  • Мнения: 27
Здравей, аз съм чула , че е забранено мокро помещение да е над сухо! Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
........Щели да ми сложат силикон от по хубавия +изолация на пода ,за да не се чува шума на водата и нямало никога да има авария. ....
 

Той лично ти обеща, никога да не стане авария ли    hahaha Joy .
Не мога да повярвам, колко нагли може да са хората понякога. Разбира се, че няма нищо да плащаш допълнително - платила си, за да получиш апартамент в определен вид, техните грешки са си за тяхна сметка.
Настоявай да махнат канала от твоята спалня веднага.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт