Отговори
  • Мнения: 212
Колко време мина при вас за да подействат капките за колики? Веднага ли трябва да подействат или трябва да минат няколко дни? Ние вземахме Еспумизан за 2 дни някъде - никаква полза. После вземахме  Инфакол пак около 2 дни - никаква разлика. Вече сме на Колийф от вчера - за сега няма разлика. Мисля да минаваме на хомеопатичните Colosynthis 9ch.
Аз си мисля, че ако действат би трябвало веднага да се усети разлика. А спират ли напълно тези колики или само се намалява болката? Колко време ви държаха?

# 1
  • Мнения: 682
mama79, повечето капки против колики са със Симетикон, който действа не принципа на натрупването, тоест би трябвало след 1-2-3 дни, в които се приемат да подействат. Също така, спорен е и въпроса за ефекта от капките против колики. Успокояващо е, че коликите рано или късно спират. Просто трябва да мине тоя период, колкото и да е неприятен. Нашите колики не бяха от най-силните, но най-много я успокояваше моята госпожица гушкането, люшкането и позата "легнал тигър на клон".

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Капките трябва да се пият поне седмица. На упътнавето на моя Инфакол така си спомням че пишеше. Действат с натрупване. Не мисля, че е правилно на всеки 2 дни да даваш нещо различно на бебето си. То организма му няма време да се осафиряса, че нещо си му дала и ти хоп... сменяш лекарството. И на мен ми се искаше да има някакво мигновенно лекарство, но уви. Живях в несвяст 8 месеца. Нищо не му помогна на моето дете освен да спи легнал върху мен.
А всъщност ти консултираш ли се с педито ви за капките и хомеоратичните?

Всъщност намерих го:

Infacol has a progressive effect, which means that it should be given to your baby for several days to achieve the best results. If your baby's colic hasn't improved after three to four days you can increase the dosage to two droppers full (1ml), particularly at night before the evening feed.

Значи хората са написали след 3-4 дни.
Това за 7-те дни може би е било на едни немски, които ползвахме - Лефакс.
 
И още нещо. Ти преди всяко хранене ли ги даваш?

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 14:36 от Drina

# 3
  • Мнения: 1 217
Срещу коликите не действат никакви капки.
Ще минат от само себе си.
Само много гушкане и спокойствие.

# 4
  • Мнения: 4 335
Еспумизана изобщо не му действаше,а Инфакола,като го почнахме,мога да кажа,че още на пьрвия ден имаше подобрение(с никакви капки не ни минаваха напьлно,просто пообликчаваха) Peace

# 5
  • Мнения: 2 803
Срещу коликите не действат никакви капки.
Ще минат от само себе си.
Само много гушкане и спокойствие.
Peace

# 6
  • Мнения: 4 784
Мама79, не очаквай чудеса мигновено.
Имай повече търпение! Не бъди с нагласата, че непременно ще подействат капките. Нека мине малко време пък тогава прави кардиналните изводи и сменяй капките. Успех в борбата с коликите!

# 7
  • Мнения: 344
Аз ползвах бебинос , докато ми донесат инфакола.Първите са много гадни , но облекчаваха.Сега сме на инфакол , това , което забелязах е , че повече пръцка .Основната съставка пак е симетикон , но има и малко алкохол.Но общо взето всичко само облекчава .Търпение му е цаката.

# 8
  • Мнения: 502
педиатрите казват че капките против колики са създадени за успокоение на родителите. в моя случай давах Еспумизан, след около месец получих Инфакол. след 2 опаковки Инфакол понамаляха коликите, но дъщеря ми имаше леки колики чак до 5 месец. давах и също й чая на Хипп с копър. това бяха моите оръжия срещу коликите. истината е че съм имала безсънни нощи с много друсане и люшкане, както и един безценен вибриращ шезлонг, който успокояваше беба и тя заспиваше сладко, но за кратко разбира се. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 4 784
Аз ползвах бебинос , докато ми донесат инфакола.Първите са много гадни , но облекчаваха.Сега сме на инфакол , това , което забелязах е , че повече пръцка .Основната съставка пак е симетикон , но има и малко алкохол.Но общо взето всичко само облекчава .Търпение му е цаката.
"Sugar, alcohol and colourant free liquid, with a natural orange flavour containing in 1ml: Simethicone 40mg. ", което според мен, от скромните ми познания по английски означава, че в състава на капките Инфакол алкохол няма  Peace!

Това са капките, помогнали и на нас.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Докато не се израсте този период полза от капки няма да има.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и според мен капките не помагат

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Няма алкохол в никое масово лекраство за новородени.
При нас помогна Инфакол - без него трагедията беше двойна.
Три-четри дни и действа с пълна сила. Но даване преди всяко ядене.

# 13
  • Мнения: 257
Докато не се израсте този период полза от капки няма да има.
Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
здравейте! И аз живо се интересувам от темата. До сега пробвахме около 10 дни Саб Симплекс - никакъв ефект, после около седмица Еспумизан - ефекта е че бебка се запече и сега спрях и Еспумизана. Кажете как мога да си намеря капки Инфакол - разбрах че се поръчват от Англия и колко струват. Нашата кукла почти не спи от тези колики. Не знам как ще издържим така.
Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт