Екзема на главата-гнойни пъпки, корички...

  • 12 978
  • 4
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте,

Тези дни забелязах някакви корички на главата на детето, и ги помислих за засъхнали сополки(случвало се е често), и му измих престарателно главата снощи  Sad . Днес резултатът е гнойни торбички и струпейчета. Личната лекарка и кожната веднага изписаха кортикостероид, но аз не го взех. Другата педиатърка, при която ходим за хомеопатични лекарства(Боаронски), изписа Графитес 15 СН, това било за такъв стадии екземи по окосмените части на тялото, при положение, че няма сърбеж. Притеснена съм, мисля да пробвам с този Графитес, но ако не стане-ще търся класически хомеопат. За колко време е нормално да се повлияе детето?Да знам колко време да чакам?

п.п. Ако има значение-детето е с овладяна АБКМ, на 2г, появяването на екземата съвпадна с тръгването на ясла(смяна на храна, обстановка). Чудя се заразно ли е това?И как може да се разбере?

Благодаря на всички, включили се по темата!  Hug

# 1
  • Мнения: 468
А защо не консултирате първо с класически хомеопат?
Хомеопатичнит елекарства се предписват на база спазване принципите на хомеопатията за да се случи хомеопатичното възстановяване на здравето.
Алопатичното предписване на хомеопатични препарати, НЕ почива на хомеопатични принципи – следователно дори и използвания медикамент да е хомеопатично лекарство, лечението НЕ Е.

Възможно е предписаният медикамент да „свърши” някаква работа, като скрие коричките и струпеите от погледа ви....което не означава, че се е случило излекуване.
Много често при подобно симптоматично лечение всъщност се случва ПОТИСКАНЕ и изявения на повърхността симптом се скрива от погледа....само за да се появи на друго място.
Кожата е пряко свързана с дихателната система. Подтискането на кожен проблем, резултира във възникване на риспираторен проблем – тази връзка е ясна на всеки практикуващ класически хомеопат.

# 2
  • Мнения: 1 081
Nial, благодаря за включването. Причината да не посетя класически хомеопат е, че имам лош, ама много лош опит с 2ма от тях(а тук във Варна са 4). За другите 2ма има достатъчно не добри отзиви, за да не бързам да заведа детето. А и записването на първоначални интервюта е най-рано за след 2-3 седмици. А аз не искам да бездействам.

Не знаех за връзката кожа-дихателна система. Откакто ходи на ясла детето постоянно е със запушващо се носле, дави се в сополки, но и джи-пито , и другата педиатърка-боаронска хомеопатка казват:клинично здрав!

# 3
  • Мнения: 936
Здравей!
Причината за екземата си я посочила сама - тръгването на ясла и раздялата с мама.  Най-добре е да не я лекуваш с нищо - когато се третират кожните проблеми, те рефлектират върху вътрешните органи и проблема не се решава, макар че кожата се възстановява.

Би било добре и ти препоръчвам да си отделиш време и да прочетеш тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276180.0
ще ти даде отговори на много въпроси  Peace

# 4
  • Мнения: 2 331
Аз на твое място бих опитала с посоченото ХЛ.Аз също имам горчив опит с класически хомеопат относно АД на дъщеря ми.Но, относно лечение на изявена клинична картина съм много доволна.От препарати на Боарон, предписани по боаронски метод от класически хомеопат.Каза ми, че лаеща кашлица се повлиява отлично от предписания ми тогава препарат.И това ако не е лекуване на симптом -здраве му кажи.Говоря за доайен на класическата хомеопатия.Така че, давай смело, е моето мнение.Успех!

ПП:И, наистина, гушкай много детенце и прекарвайте пълноценно времето си заедно.Аз забелязах връзка между сърбежите и психическото състояние на дъщеря ми.Като е раздразнена, се чеше усилено по обринатите места.

Общи условия

Активация на акаунт