Пак за спането

  • 948
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 546
Здравейте, майчета!

Дъщеря ми е на 10 месеца и половина и от 1 месец имаме голям проблем с дневното спане. До към 7-8 месец беше като часовник - едно придрямване сутрин и после поне 2 часа като се наобядва.

Сега, обаче, е някакво чудо. Tired Сутрин се буди в 6-6.30. Много е игрива и весела, след храненето в 10 излизаме на разходка и понякога заспива в количката. Спи около час и...това е за цял ден. Shocked Ако не заспи след 10, едва се наобядва и заспива в столчето за хранене, но с много зор спи около час-час и половина.Т.е. - тотална липса на какъвто и да е режим. ConfusedДнес примерно е спала само 40 мин за цял ден! Категорично не се поддава на приспиване, пробвала съм всичко - на ръце, с милване по челце, люшкане - няма сила, която да я накара да спи, ако не й се спи. ooooh!

Не знам...етап ли е това?Така ли ще бъде?Толкова малко сън за деня няма ли нещо да й навреди (чета наборите поне по 3 часа следобед правят...)? Абе, успокойте ме с две думи  Grinning

Благодаря!  bouquet

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 21:15 от Ditta

# 1
  • Мнения: 9 814
 ooooh!
Не ти завиждам.
На възрастта на твоето дете и моята щерка ги правеше тези номера- сутрин ставане в 6 и 30 ч. , спане следобед около час и после кукуряк до 19 и 30 вечерта.
Та в този период махнах сутрешното спане. Просто правех всичко възможно да я държа будна поне до 13 часа. Постепенно си промени режима, започна да става в 8 ч., обядваше към 12 и заспиваше към 13 часа и спеше до към 15 и 30. Вечер лягаше към 19.30.

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 Mr. Green Като започна около 10-я месец да спи максимум по 1 час та така си и остана. Заспиваше в 11 и спеше до към 12 и това беше за целия ден. После започона да заспива към 13 или 14 часа.Само ставането сутрин рано го оправи и сега спи до към 8-9. Настройвай се по детето Hug

# 3
  • Мнения: 1 546
Благодаря, момичета! HugИ на мен надеждата ми е сутрин да започне да спи до към 7-8 поне Mr. Green Обаче, вечер заспива много рано - към 19.30, защото е каталясала, та не виждам как ще започне да спи до по-късно... Thinking Ох, затворен кръг и това е. Grinning

# 4
  • Мнения: 2 477
Да,има такъв етап,при който децата тотално си изменят режима.
Моят син започна да прави така около 8 месец и нищо не беше в състояние да го накара да заспи.
Люляла съм го 30-40 мин на ръце,за да се отпусни да заспи.
Е мина го след около 3 месеца.Но тези 3 м. ми бяха кошмарни.
Сег аима режим,но пак е много труден със заспиването.
Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 543
Моето бебе е по-малко, но да споделя все пак и нашия опит. При всяка смяна на режима при нас настъпваше точно същия хаос. Сутринта се буди, когато й падне, после през деня кога спи, кога не спи - абе точно както го описваш. Тя миналия месец премина на двукратен сън и беше някакъв ужас - напълно непредвидимо кога ще заспи. И така докато се нагласи 1-2 седмици. Може би твоето детенце преминава от два пъти на един път и още не се е ориентирало в обстановката Simple Smile

Моята бебишора също не можеш насила да я накараш да спи, затова я чакам да каталяса и тогава я мятам в леглото.

# 6
  • Мнения: 2 334
Моята пък дъщеря от много време е така със съня Tired Спи сутрин по 30 мин. и след обяд или един час или час и половина най много и това и е .Мисля че си е до дете.Има такива които много спинкат и такива като моето които спят по малко.Дано при теб да е период де но аз за себе си вече свикнах Mr. Green

Благодаря, момичета! HugИ на мен надеждата ми е сутрин да започне да спи до към 7-8 поне Mr. Green Обаче, вечер заспива много рано - към 19.30, защото е каталясала, та не виждам как ще започне да спи до по-късно... Thinking Ох, затворен кръг и това е. Grinning

Ми то да ти кажа след като заспива толкова рано няма как да спи до 7-8 Laughing

# 7
  • Мнения: 1 103
Моята щерка спеше по два пъти  до около година и два-три месеца а след това мина на едно спане за деня .

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря до 1г 6м спеше 2 пъти на ден по 2 часа.След това започна само по веднъж на обяд за 2часа

# 9
  • Мнения: 304
това е период,който ще отшуми и ние сме така  newsm78

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аааа дъщеря ми заспива вечер в 8 и пак спи до към 9 в момента. Сега за яслата едва я събудих днес Crazy

# 11
  • Мнения: 625
Споко Hug всичко ще се подреди! И моя сладур бе примерно бебе до 7-8 месеца,но сега........

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Има такива етапи.Имай търпение и би трябвало да премине. ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 546
Благодаря за окуражителните думи - период е! Wink Ще чакаме да мине значи..ако я бяхте видели как дивее тази вечер след банята няма да кажете, че това дете днес е спало 40 мин! ooooh!

Лека вечер! Hug

# 14
  • Мнения: 2 100
За това, че няма режим - не мисля, че трябва да се притесняваш. За спането денем...всяко дете си е различно-на някои деца им стига толкова спане през деня, други спят повече, а има и деца, които не спят...Не мисля, че е проблем за детето, но виж на теб не завиждам  Crazy Hug

Общи условия

Активация на акаунт