подут стомах

  • 10 575
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
на какво може да е симптом подутия стомах? нямам други оплаквания, но напоследък се подува от какво ли не, има и болка ако натисна  Sad

# 1
  • Мнения: 700
Колит вероятно. И аз съм така. Установих, че страдам, когато ям плодове и най-вече ябълки, грозде, круши. Вечерта вече се чувствам като плондер. Пържено - също пречи. Трябва да установите от какво става така. Когато мина на белтъчини - само яйца, месо и мляко - нямам тези проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 545
на какво може да е симптом подутия стомах? нямам други оплаквания, но напоследък се подува от какво ли не, има и болка ако натисна  Sad

На проблем с храносмилането. Диетата наистина е много важна. Ако е придружено с газови и прилича на детските колики можеш да си вземеш еспумизан. Той не е по-лекарско предписание и е за подут стомах, тежест в стомаха, газове и др. подобни. Пие се по една капсулка с всяко ядене.Ако изобщо не ти мине отиваш на гасгроентеролог.

# 3
  • Мнения: 485
Може да е дисбактериоза,пила ли си наскоро антибиотик? Дори и да не си пила,препоръчвам ежедневно да вземаш 3х2 капсули  "Лактофлор биоплюс"- пробиотици,които нормализират чревната флора Peaceв комбинация с Еспумизан

# 4
  • Мнения: 91
 bouquet
Уж внимавам какво ям  Rolling Eyes
А как протича прегледа при гастроентеролог? Чувала съм за тръба през ануса и ме е страх да отида   Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 39 744
Не е задължително да ръгнат тръбата веднага Simple Smile
Отиди на гастро. Проблемите ми с жлъчката се видяха на ехограф.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отиди на гастроентеролог Peace

# 7
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Отиди на гастроентеролог Peace
  PeaceНие можем само да гадаем и предполагаме!

# 8
  • Мнения: 1 545
bouquet
Уж внимавам какво ям  Rolling Eyes
А как протича прегледа при гастроентеролог? Чувала съм за тръба през ануса и ме е страх да отида   Sad
Не винаги е през дупето. По-често е през хранопровода.

# 9
  • Мнения: 485
Ама за какви неща си се замислила...споко,никой няма да се изтрепе да ти пъха разни тръби веднага,обикновено първо пробват с ензими,например Мезим форте,може Дуспаталин за отпускане на мускулатурата на стомаха,може и спазмолитици....та ако не се повлияеш от тях и продължаваш да си имаш проблеми,чак тогава се замислят за по-сериозни истории

Общи условия

Активация на акаунт