Отговори
  • Мнения: 230
Хайде кажете мами кого да напляскам , щото съм лекинко в агресивно състояние. Историята е следната - тръгва бебе Дани на 11 септември на ясла. Мама го взима първата седмица, както искат лелите - на обяд. Още първата събота и неделя - сополи и аз си викам, айде почва се. Обаче се въоръжавам с търпение и почвам да се боря с хремата. Справихме се и избутахме две седмици. Обаче преди седмица почва някаква кашлица - в четвъртък. В събота - яко разстройство. Абе като във вица - да ти се падне кашлица с разстройство. Наливах смекти, ентероли и най накрая от хидрасека в края на седмицата се запекохме. Да ама понеже с мъжо сме лекари - ей така си викаме, абе я да пуснем една посявка да видим какво има в това аки. Това става в четвърък. В петък мъжо се обажда и вика - ами такова има ешерихия коли. И на мене ми щръкна косата. Ами че аз днеска, в понеделник, щях да го пращам на ясла, че нали уж се справихме с дрисъка и кашлицата горе-долу. . .а сега мами какво ме чака. 15 дена вкъщи трябва да е детето и после 3 орицателни посявки #2gunfire. Ами кой да го гледа. . .замина при лелята дето го гледаше, но това ме натоварва финансово. Жената си иска и си заслужава парите, кой ми е виновен, че ги нямам. Просто тази ешерихия ме подсече яко - и то , мами, ние просто съвсем случайно решихме да пуснем изследването. Сега при всяко разстройство ще трябва да пускам посявка. Никой у дома не е с разстройство, а Дани само в яслата е ходил и после право у дома. Просто заслужават страхотни проверки. Иначе за сега лелите бяха супер любезни, ама сега това не ми помага...

# 1
  • Мнения: 2 839
На коли-те мястото им не е ли именно във фекалиите  newsm78

# 2
  • Мнения: 230
Да, права си там е, но в определени концентрации. А и по принцип "заразяването" се получава от ниска хигиена - примерно се бърше дупето и се пипа устата. Като влезнат бубите от там и се размножат и предизвикват остра диария, повръщане и треска. Много е опасно особено за малки деца. Сами преценете за какво става въпрос след като трябваше да се обадя на яслите, а те да предупредят ХЕИ и сега ще се прави проверка на яслата. Ето какво намерих
............Esherichia coli (Ешерихия коли) е нормален обитател на чревния тракт, но някои щамове причиняват заболявания ­ напр. колиентерити, ентероколити ­ засягане на тънко и дебело черво, възпаление на бъбреците, белите дробове и др.
Колиентеритите се развиват най-често при кърмачета (бързо се стига до обезводняване), но се срещат и при по-големи деца и възрастни.
Ешерихия коли предизвикват остри стомашно чревни заболявания, специфични за ранната детска възраст. Основен резервоар на инфекцията е човека. Механизма на предаване на заразата е фекално-орален. Колибактериите притежават голяма устойчивост във външната среда. Инкубационният период е от 1-21 дни. Повръщането, отказа от храна, изразеното неспокойствие са характерни прояви на заболяването.
Диарията се засилва към 10-15 изхождания дневно. Лечението е в болнична обстановка и е продължително, особено при тежките форми.

# 3
  • Мнения: 658
Ще се самоцитирам от друга тема в търсене на повече мнения
Мами,
Вижте това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336696.0  Shocked
Силно съм обезпокоена!!!
Освен това вчера ми поискаха парички за кабелната Shocked Close "Ама те гледат кабелна ТВ, така ли?" им викам, а те ми отговарят най-спокойно "Ами дааа, и като свършат детските по кабелната им пускаме DVD-то". И аз пак: "Добре де, те кога излизат вън на двора да играят?". Отговора беше "Ами ние не ги пускаме да излизат на двора. Нали разбирате, че са в група вече по 20 деца и не можем да ги пуснем..."
Потресена съм #2gunfire Ние в къщи не му пускаме ТВ за да не стане телевизионен темерут, те ми бройкат филмчета едно след друго и сигурно през това време пушат по терасите.
Какво става с тази "добра" ясла? Моля ви споделете пресни впечатления!!!

# 4
Здравейте,
Искам да кажа за тези ясли,че чак толкова да се гледа телевизия и постоянно филми не е така.Мед.сестри може да пускат понякога нещо детско на децата,но то е в рамките на 10-15 мин. за да може да има разнообразие в програмата им за деня.Също така никой от персонала там не излиза да пуши цигари и децата зимно време не се извеждат вън защото са много малки и е доста трудно да се реши сестрата да облича и обува толкова малки бебета за извеждане за няколко минути.Също така мед.сестри всяка сутрин правят гимнастика с децата и когато е хубаво времето те ги изкарват и на терасите.
За заниманията всичко е перфектно и всяка седмица децата правят някаква апликация или някаква рисунка,а през другото време винаги научават много и разнообразни песнички.Всичко това се вижда и на техните прекрасни тържества за Нова Година,Баба Марта и Първи Юни.
Целият персонал там е страхотен.Директорката г-жа Бончева е невероятен човек с прекрасни професионални качества на ръководител,а мед.сестри са наистина като втори майки на децата ни там защото всяка от тях се грижи с толкова много любов не към едно а към цяла група деца.Педагога всеки ден прави занимания с всички деца и те вече могат да рисуват апликират пеят и научават стихчета на тяхната малка възраст което е много голямо постижение благодарение на грижите на всички в яслите.
Тази ясла беше една от елитните преди и продължава да бъде така и сега.Да благодарим за това на целият персонал там от мед.сестри,детегледачки,педагог,кухненски персонал за грижите които полагат за децата ни и на директорката г-жа Бончева,която успява  да ръководи и сплотява този невероятен колектив от професионалисти.Който запиши детето си там няма да съжалява.То ще бъде научено на всички навици и всичко необходимо и след това в детската градина няма да има никакъв проблем. newsm10 newsm30

Общи условия

Активация на акаунт