Как се преборих с бялото течение - 2 тема

  • 411 912
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 186
Здравейте пак,
след посещението на гинеколог и излизане на резултатите от МБ се установи - кандида.../естествено../
Докторката при прегледа беше много любезна/явно, защото си платих 30 лева като "пич"/, но на следващата седмица, когато отидох с резултатите/и когато не си плащах, а само трябваше да ми напише рецепта и амбулаторен, щото ми трябва за възстановяване на разходи, беше супер дръпната, хвърли ми рецептата и нищо не ми обясни - какво ми е/аз сама си четох по изследванията/, само каза, че няма проблем за забременяване евентуално/след като и зададох споменатия от мен въпрос в предходния пост/...
Та значи - изписа ми Фасижин/4таблетки/, Флукорик/2 таблетки/ - и двете неща са за пиене, Арилин - глобули, 2 бройки и крем Гино певарил, който още се чудя как точно се слага, защото като гледам картинките на упътването и ми се завива свят/ако трябва чак там да се мушне, както е показано - не се смейте плс, хич не ми е смешно.../. Та на кутийката Фасижин пише - по една таблетка през половин час - дали всички 4  трябва така да ги изпия наведнъж сега се чудя??? не е ясно от рецептата...и дали заедно с четирите хапчета фасижин мога да изпия и флукозика/на него пише по едно през 3 дни/ - дали няма да стане нещо, ако ги пийна едновременно и двете лекарства???
Много съм притеснена, не смея да ги почна, за да не стане фал, мойта приятелка ги започна в неделя/ходихме заедно на лекар и ни предписа почти еднакви неща/ и днес цял ден и се повръща в работата и го отдава на това - възможно ли е според вас да се породи такъв дискомфорт?
Ще съм благодарна за мнения и препоръки - да почвам ли едновременно и двата вида хапчета, и четирите ли фусижина трябва да пийна на един път...[/size][/size]

# 256
  • Мнения: 22 521
Amidala13,Фасижин се приема точно така: 4-те хапчета през 30 мин.Причиняват дискомфорт:гадене,метален вкус в устата и тн.Аз те съветвам да не приемаш всички лекарства наведнъж,а да има няколко часа интервал между тях или да речем; Фасижим сутрин,Флукозик следобед.ГиноПаварил е с апликатор,който се поставя максимално дълбоко във влагалището.Това става така; лягаш по гръб и си свиваш краката нагоре.Повдигаш леко таза и поставяш максимално навътре.Дано съм ти помогнала.Успех.

# 257
  • Мнения: 161
Скоро не съм писала в темата.След МБ резултатите ми бяха повече от хубави,нямах нищо а си имах течение,ходих при друг лекар-същата история.В момента имам течение само преди цикъл и се чудя да ходя ли пак,да не ходя ли.Замислих се това въобще течение ли е ..пфф  ooooh! LINA къде се изгуби мила?как са нещата при теб?

# 258
  • Мнения: 186
Мерси ДесиX3, аз вече пийнах снощи всички...и нямаше проблеми/поне видими/, сега ще видиме...
Иначе кремчето успях да го сложа/само изглежда трудно, но не е на практика, след 2 часа сложих и глобулката Арилин, ама усещането през нощта и днес целия ден ми беше много странно...дискомфортно си е, добре, че се бях сетила да си сложа ежедневна превръзка, че...то е близо до ума да се сетя, че ще поизтича после, ама...честно да си кажа, сега като се сетя, че трябва 14 дни да се маже...и се изприщвам...ама ще стискам зъби - няма как. Дано си заслужава неприятното усещане поне...

# 259
  • Мнения: 22 521
Скоро не съм писала в темата.След МБ резултатите ми бяха повече от хубави,нямах нищо а си имах течение,ходих при друг лекар-същата история.В момента имам течение само преди цикъл и се чудя да ходя ли пак,да не ходя ли.Замислих се това въобще течение ли е ..пфф  ooooh! LINA къде се изгуби мила?как са нещата при теб?
Ами най вероятно е цервикана слуз,не течение.

# 260
# 261
  • Мнения: 161
Не знам какво е,знам само че вече няколко години е така,а все няма причина според лекарите.Това чудо,каквото и да е е млечно бяло без никакъв абсолютно мириз,вече не знам да се тревожа ли..Едната лекърка пък беше ми казала че ще си го имам и да не се притеснявам.. Thinking Луда работа

# 262
  • София
  • Мнения: 93
ми те докторите или поне някой от тях въобще не се замислят над пациентите си и за дискомфорта им.Аз в предния си пост споменах д-р Делчев и пак го подкрепям.Справи се с дългогодишните ми мъки,изчезна всякакъв дискомфорт и просто вече от месеци не се сещам какво преживях тия години.А между другото тия особено хроничните течения се лекуват поне месец два,трудно е от няколко хапчета и глобули да се оправиш Sad Но лек има стига доктора да е в час.

# 263
Момичета майка ми е мед.сестра и ми каза вечер да се мия със смрадлика което помага.Пробвайте ако искате ако не ви помогне поне няма да ви навреди.Продава се в аптеките и на него си пише как д го използвате. Peace

# 264
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен, това е и моя болна тема, аз също имам течение, по някога е бяло и гъсто, друк път безцветно или жълтеникаво, идва и си отива когато си иска и на мен ми пистна от лекари и вече се отказах но никога не са ми правили някакви изследвания само лекарства. Извинявам се за тъпия въпрос но това че не винаги имам течение можели да е проблем при опит за бебе

# 265
  • Мнения: X
Реших да се включа, за да споделя с вас малко положителен опит. При поредното ми ходене на гинеколог преди няколко месеца се оказа, че отново имам гъбички. Направо ми се беше доревало вече и със свит глас питах лекарката какво да направя, за да спре да се повтаря този проблем периодично и тя след известно мислене ми предписа освен редовните лекарства и "Лактобор". Продава се в кутия, която съдържа 7 тубички по 5 мл. Струва към 18 лв. , но си заслужава. Вътре има нещо като гел, който е предназначен да поддържа нормалната среда и киселинност във влагалището. Може да се вземе без лекарско предписание, а в упътването много ясно е обяснено всичко. Мисля, че може да се ползва само като профилактика и да допълва лечението, а не вместо лечение и все пак съм много доволна. Поне може да опитате или да се обърнете към гинеколозите си за повече информация Simple Smile.

# 266
  • Мнения: 5
така здравейте и от мен  newsm03
аз имам това бяло течение можеби от 10 годишна а сега съм на 22 и не му обръщах толко голямо внимание де да знам лапешка му работа оба4е с годините и то последните 4 -5 то се промени от прозрачно стана леко зеленикаво или жълто даже понякога дори розовее с натрапчива миризма напоследък Cry
стана ми ясно че трябва да се ходи на гинеколог едно заради мен и най вече заради прятелят ми с който сме от 2 години заедно и ме е страх да не съм му предала нещо  smile3518
най вероятно е доста сериозно и все пак вие как предполагате аа нямам си гинеколог ходих инцидентно веднъж по миналата година 6тот като пишках имах ужасни болки и даже капки кръв без да ми прави никакви изследвания ми каза че е цистит и ми даде някакво прахче от което ми минаваше за едно денонощие и пак ме заболяваше една прятелка ми каза за ципрофлаксицин май беше така  пих го около 10 дни и така болката отшумя и аз спрях да се тревожа гледах само на  кръста и краката ми  винаги да им е топло.........до днес  в понеделник отивам в поликлиниката пък ще видим
   ще ви пиша как е минало и все пак какво мислите newsm12

# 267
  • Мнения: 161
Wonderland Много интересно наистина

wendita и аз понеделник имам час при гинеколог хахах  в 13 часа ще яхвам магарето,пък да видим кво ще ми сепвират този път  #2gunfire

# 268
  • Варна
  • Мнения: 728
така здравейте и от мен  newsm03
аз имам това бяло течение можеби от 10 годишна а сега съм на 22 и не му обръщах толко голямо внимание де да знам лапешка му работа оба4е с годините и то последните 4 -5 то се промени от прозрачно стана леко зеленикаво или жълто даже понякога дори розовее с натрапчива миризма напоследък Cry
стана ми ясно че трябва да се ходи на гинеколог едно заради мен и най вече заради прятелят ми с който сме от 2 години заедно и ме е страх да не съм му предала нещо  smile3518
най вероятно е доста сериозно и все пак вие как предполагате аа нямам си гинеколог ходих инцидентно веднъж по миналата година 6тот като пишках имах ужасни болки и даже капки кръв без да ми прави никакви изследвания ми каза че е цистит и ми даде някакво прахче от което ми минаваше за едно денонощие и пак ме заболяваше една прятелка ми каза за ципрофлаксицин май беше така  пих го около 10 дни и така болката отшумя и аз спрях да се тревожа гледах само на  кръста и краката ми  винаги да им е топло.........до днес  в понеделник отивам в поликлиниката пък ще видим
   ще ви пиша как е минало и все пак какво мислите newsm12

Трябва да ти направят микробиология, да видят дали ще се изолира нещо, някоя бактерия може би!

# 269
  • Мнения: 161
Е,днес бях на лекар,пак заради течение и тъпа болка в яйчниците,която се появи наскоро.На микроскопа секретът изглеждаше добре,киселинността е добра,няма гъбички,направиха ми микробиология,резултатите ще са годови др-та седмица,обаче лекарката иска да дам кръв да ме изследват за хламидия ..аз дори не знаех какво е,прочетох в интернет..гадна работа и сега едно притеснение...аман!Данооо резултатите и от микробиологията и от кръвта са добри,че вече ще се побъркам  #2gunfire Някой от вас изследван ли е за хламидия?Много се притеснявам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт