гледане на дете от баба!!!

  • 8 291
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета, извинявам се че темата ми не е за тук, но нямам представа къде да я пусна, няма да се разсърдя на критика, а приемам съвет къде да я преместя! Въпроса ми е за това отглеждане на детето до 3г възраст от баба и дядо, къде мога да прочета инфо и само те ли могат да гледат, може ли например леля или друг близък? Ако е само за баба и дядо до каква възраст трябва да са те? Извинявам се отново и благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма определена възраст, нито да е задължително да са баба и дядо. Най-правилно е да се избере човек по няколко критерия - да обича децата, да е спокоен и търпелив, да има желание да гледа това дете. Годините не са гаранция за нито едно от тези неща. Разбира се, все пак трябва да има физическата възможност за гледане - да го вдигат, да го разхождат, да го гонят като проходи, такива неща. Да имаш доверие на човека. Това се сещам. Успех.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 14:16 от Блонди

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз знам , че няма праг за възрастта, стига да е такава , че да им позволява да упражняват тази си дейност.Не е задължително условие да са баба и дядо.Може да нямаш подходящи такива, които да са ти от помощ например.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 336
Да не би да имаш предвид те да гледат детето и да получават майчинските? ако е затова - няма определена възраст, доколкото знам може да е и друг роднина, стига да е безработен!
А иначе не мисля че баба и дядо са най подходящи да гледат дете, защото го разглезват /не че винаги е така, но по често така става/

# 4
  • Мнения: 3 695
Няма определа възраст, нито да е задължително да са баба и дядо. Най-правилно е да се избере човек по няколко критерия - да обича децата, да е спокоен и търпелив, да има желание да гледа това дете. Годините не са гаранция за нито едно от тези неща. Разбира се, все пак трябва да има физическата възможност за гледане - да го вдигат, да го разхождат, да го гонят като проходи, такива неща. Да имаш доверие на човека. Това се сещам. Успех.
Хи-хи, много ме развесели  Joy, тя пита за програмата на Министерството на труда и соц. политика, ама нищо и твоя съвет е от полза. Simple Smile   Peace

magig, можеш да четеш и питаш по темата тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311193.msg8787296#msg8787296

# 5
  • Мнения: 27 524
Хи-хи, много ме развесели  Joy, тя пита за програмата на Министерството на труда и соц. политика, ама нищо и твоя съвет е от полза. Simple Smile   Peace

Хи хи, много смешно, да  Tired И по какво да разбера за какво точно пита? Врачка не съм  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 960
Аз също се интересувам от темата и сигурно ще ми изникнат десетки въпроси .Ето какво намерих в момента!


Плащат на бабите да гледат внуците си
[02-10-2008] Новинар [173 прочитания]Размер на шрифта: a |a |a|

Бабите и дядовците ще могат да гледат внуците си и да получават заплата за това. Това решиха депутатите вчера, след като приеха на второ четене промените в Закона за насърчаване на заетостта. Пенсионерите ще гледат внучетата си до тригодишната им възраст, като за това ще получават минимална работна заплата. Освен това възрастните хора ще получават и пълната си пенсия, предвиждат промените.

И ОЩЕ
Бабите и дядовците ще могат да гледат внуците си с допълнителен доход от 240 лева
Пенсионираните баби и дядовци вече ще могат да гледат внучетата си, ако майките им искат да се върнат на работа. Това предлагат обсъдените от депутатите окончателни промени в закона за насърчаване на заетостта.

Догодина около 3 хиляди баби и дядовци ще получават всеки месец по 240 лева допълнителен доход и осигурителни вноски за сметка на държавния бюджет, за да гледат собственото си внуче. Условието е възрастните хора да са регистрирани в бюрата по труда.
БНР

ЕТО ОЩЕ
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=527269
http://news.ibox.bg/news/id_1809789037



# 7
  • Мнения: 3 695
Хи-хи, много ме развесели  Joy, тя пита за програмата на Министерството на труда и соц. политика, ама нищо и твоя съвет е от полза. Simple Smile   Peace

Хи хи, много смешно, да  Tired И по какво да разбера за какво точно пита? Врачка не съм  Crossing Arms
Нищо де, всички аспекти са важни.  Hug

# 8
  • Мнения: 469
Всъщност ще го гледа сестра ми, но тя много обича децата но тя се води на работа във фирмата на  съпруга и! Проблема е че отивам да живея в друг град сама с детето при сестра ми! Трябва да започна работа, за да можем да си покриваме разходите, но тя спомена за този закон, ние нямаме майка и баба, но съпруга ми (с който се разделяме има баба ) искам да я регистрирам за това отглеждане пък тя ще ни праща паричките, а всъщност ще го гледа сестра ми! Съжалявам, че ви занимавам с лични проблеми!  bouquet няма да мога да го пусна на ясла защото трябва да чакам година а през това време няма как да стоя без парички! Hug

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 14:53 от magig

# 9
  • Мнения: 4 555
magig, малко ме притеснва момента с бабата, която ще ви праща парите. Можете ли да и имате доверие?
Преди да приемат този закон, имаше друг, според който можеш да си наемеш детегледачка от борсата (може да е роднина, а може и да не е) и пак се плащаше някаква сума от държавата. Проучете този вариант, може би ще е по-удачен.

# 10
  • Мнения: 329
А дали може да са прадядо и прабаба  newsm78
Щото моите баба и дядо са много млади и не са пенсионери  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 5 679
искам да я регистрирам за това отглеждане пък тя ще ни праща паричките, а всъщност ще го гледа сестра ми!
Ей този момент няма как да стане, защото работодател на бабата, този който ще и плаща парите са социалните служби, т.е. при една проверка детето трябва да е с детегледачката /бабата/  Rolling Eyes, а като не е при нея детето договора се разваля и не се знае дали няма да се наложи и парите да се върнат  Whistling

# 12
  • Мнения: 469
magig, малко ме притеснва момента с бабата, която ще ви праща парите. Можете ли да и имате доверие?
Преди да приемат този закон, имаше друг, според който можеш да си наемеш детегледачка от борсата (може да е роднина, а може и да не е) и пак се плащаше някаква сума от държавата. Проучете този вариант, може би ще е по-удачен.
 

 И аз така си помислих че ще се усъмните което е редно! Grinning В началото близките на таткото няма да знаят как стоят нещата! Но дори и да са на ясно, мисля и се надявам че няма да прекъсна връзката със тях това им е първо внуче( от страна на свекър ми). а той ме обича много както и внучето си! И много ми е мъчно че ще го отдалеча от милото му внуче! Той сега ни помага много и съм сигурна, че и на края на света да отидем с  малкия пак ще ни помага! Да ми е жив и здрав! Отклоних се от темата, моля да ме извиниш! Hug

# 13
  • Мнения: 2 960
А дали може да са прадядо и прабаба  newsm78
Щото моите баба и дядо са много млади и не са пенсионери  Rolling Eyes
и мен точно това живо ме интересува ,но не можах да видя никъде повече подробности newsm78

# 14
  • Мнения: 469
искам да я регистрирам за това отглеждане пък тя ще ни праща паричките, а всъщност ще го гледа сестра ми!
Ей този момент няма как да стане, защото работодател на бабата, този който ще и плаща парите са социалните служби, т.е. при една проверка детето трябва да е с детегледачката /бабата/  Rolling Eyes, а като не е при нея детето договора се разваля и не се знае дали няма да се наложи и парите да се върнат  Whistling

ами само нея можем да регистрираме при липса на други баби и дядовци, а пък тя гледа и другите двама внуци на свекърва ми! Малко оплетено ама първи браг дъщеря втори браг син свекито е голяма работа Laughing ами може ли тогава да е сестра ми гледачката?

Общи условия

Активация на акаунт