За или против противогрипните ваксини

  • 5 107
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,искам да сложа на дъщеря ми (тя е на 1г и 4 месеца)противогрипна ваксина,но много се колебая  newsm78.Дали имат ефект и имат ли противопоказания?Коя е най-добрата?Ако някой има впечатления моля пишете.

# 1
  • Мнения: 1 237
Аз не бих сложила противогрипна ваксина на детето си! Naughty

# 2
  • Мнения: 329
ТВЪРДО ПРОТИВ  Naughty
ЛИЧЕН ОПИТ-една година се излъгах и изкарах абсолютно всички грипове които върлуваха, не пропуснах нито един.
Още повече против за малко дете Naughty

# 3
  • Мнения: 10 982
ЛИЧЕН ОПИТ-една година се излъгах и изкарах абсолютно всички грипове които върлуваха, не пропуснах нито един.

Същото се случи и с мен, майка ми и сестра ми единствения път, когато решихме да си сложим противогрипна ваксина. Цяла зима се влачихме болни. Оттогава съм категорично против.  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 21
Не мога да кажа ,че боледува често,но когато се разболее вдига много висока температура над 39.А сега зимата като се съберат много деца на затворено незнам.

# 5
  • Мнения: 28
Синът ми тази зима ще прави 6 години и лекарката му досега всяка есен отказваше да му сложи такава ваксина - не че много съм настоявала. Казваше, че още е малък, за да има някакъв ефект от ваксината. Иначе личен опит с ваксините нямам, но имам абсолютно доверие на лекарката.

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Сестрата на мъжа ми изкара два грипа едно след друго , а уж се беше ваксинирала. Баща ми също се разболя. Аз лично за себе си смисъл не виждам  Confused Да не говорим, че вирусите мутират страшно бързо.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сина ми ходи на ясла и боледува често, но противогрипна ваксина не бих сложила.
Толкова ме е страх от ваксините, че...
Сложили сме всички задължителни, но по желание никога няма да го ваксинирам.
Давам хранителни добавки за имунитет и се старая да се храни здравословно.

# 8
  • Мнения: 21
И мен ме страх от ваксините.Какви хранителни добавки давате?Давах ехинацея,казаха че до 3г. не се давала.Хомеопат го твърди.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сега давам Цитросепт.

# 10
  • Мнения: 4 784
Против. На себе си съм слагала преди години и не съм доволна, но на детето не бих сложила.
Давах миналата зима Фор Кидс, тази година сигурно пак ще му давам.

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Против съм.Мен и задължителните ваксини ме притесняват... Tired

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Миналата година пихме AD Liquid. Тази година саностол и бронховаксом по препоръка на педиатърката  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Против съм и то много  Naughty

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Абсолютно против. Аз като цяло за ваксините съм по-скоро против, отколкото за, даже за задължителните, а какво остава за противогрипната, която пък е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?

Общи условия

Активация на акаунт