"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 858
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362

 




Ние Априлските мами сме 72 И чакаме 74 Бебчета
Най много бебчета очакваме на 14.04 и 15.04


30.03
Elq-първа бременност гр. София   
tai - първа бременност, Пловдив




01.04
Мария- втора бременност гр Бургас
VANYA86 - втора бременност гр.София
Io io - първа бременност stork-boy



02.04
Just a girl- втора бременност, Rixensart, Belgium
iliana2-втора бременност, София   




03.04

jianfen - първа бременност , София
radost_mk - първа бременност, Бургас
Didka_132-първа бременност,Бургас



04.04
sisely - първа бременност, Варна


 05.04
magdalena.savova - първа бременност гр.София


 07.04
ELLE-първа бременност
viki-miki - първа бременност ,Стара Загора
petiana - втора бременност, Габрово
kambichka - първа бременност





 08.04
Pininka - първа бременност, Горна Оряховица
qnika-втора бременност,Русе



10.04
ksd_g- втора бременност, Бургас
no_name - първа бременност, София
renka 79 - първа бременност, Бургас
atlantica - втора бременност,   stork-boy



11.04
petia 12091- трета бременност

Дея` - втора бременност, Карнобат



 12.04
law- втора бременност гр.София
des-besвтора бременност гр.Бургас
Eli-G - втора бременност гр.София stork-girl
tiya - втора бременност
ola - втора бременност, София


 13.04

Rastina -първа бременност, Варна



14.04
very_nice - втора бременност, Варна  stork-girl
Petiafs - втора бременност
Rdimitrova -първа бременност
TANITAFRESH - първа бременност
sashimama - втора бременност, Русе
Vili Shildarova-- първа бременност,Русе
Nadeto_K-- първа бременност,Дряново
furf-първа бременност,София





 15.04
pepia-втора бременност, София
sisi 82 - първа бременност, Ст.Загора
dark_aurora - втора бременност, Каварна
sunny 777 - втора бременност, Варна
самодива-първа бременност,Свищов
Жабче-първа бременност stork-girl stork-girl
Tanya_B-първа бременност,София
Slyn4o-втора бременност, Враца,София
Мамочка- -втора бременност-Пловдив


16.04

dream-wish-трета бременност
poem-първа бременност, stork-boy



17.04
Gaja  - първа бременност,София  stork-girl


18.04
kenga_ - първа бременност
Naasoq - втора бременност, София
Mисис T.-първа бременност,Германия/Варна


19.04
Rali - трета бременност, Пловдив
Nanny-втора бременност,


20.04
kotkaaa- втора бременност
princessa raia - първа бременност, София
neobiatna - първа бременност, Пловдив
Mара Подробната-първа бременностstork-boy


 21.04
brilliantine - първа бременност


 22.04
рони - първа бременност
Ji_Ji_Ji-първа бременност


23.04

zinaida - първа бременност, Пловдив
ol4eto - втора бременност, София
ANI.F-втора бременност,София


24.04
madlena-втора бременност,Бургас


25.04
the_empress - втора бременност
katti79 - втора бременност
пухчо-втора бременност,Бургас


 26.04
Раличка- - втора бременност,Шумен


 27.04.2009
pipi66 - първа бременност

30.04
genobori - първа бременност, Варна
chockolina - втора бременност, Варна







Аз съм бременна[/size][/color]

  Календар на бременността






Училище за бременни


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

    Списък за новородено бебе         Нашето албумче
                                                                                                          >username: aprilki2009
                                                                                                          >password: на лични пишете на Mисис T. или на мен



    Кръстница на темата е Жабче!Благодарим ти!  bouquet




    [/list]

    Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 19:17 от Дея`

    # 1
    • Мнения: 847
    еии,първа съм!
    темичката е страхотна!браво!

    # 2
    • Мнения: 4 362
    Io_io ,нека изпишем старата,а и не е готова все още

    # 3
    • Мнения: 847
    ок,няма проблем  Grinning

    # 4
    • Мнения: 7 107
    И тъй като другата тема навъртя 15 странички, се включвам в новата създадена с много старание и добри чувства (по красотата се познава  bouquet) от Дея темичка.
    Моля да не я пълним с пу първа и пу следваща.  Peace
    Вери, Олче, успех на прегледите ви днес. Дано успеете да овладеете кръвното, че никак не е добре поддържането на високи стойности. И последствията не са добри.
    Въпреки всичко, като гледам аватарите ви ... Heart Eyes Heart Eyes Прекрасни са.
    Мамочка, нали не греша, че си от бившия СССР. Искам да те поздравя за прекрасния български, който ползваш.  bouquet
    За запушения нос скоро ще трябва и аз да взема някакви мерки. Чувала съм от други жени, че по време на бременността им са получавали тази рядко неприятна екстра. У нас има една машинка (като тези в козметичните салони за парни маски) и мисля да опитам с малко лайка да инхалирам камбата си.

    Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 10:58 от рони

    # 5
    • Мнения: 582
    Здравейте, мами!

    Хайде и аз да се включа в началото на новата тема, въпреки, че съм от първите, които са надушли априлките и я следят от самото начало  Flutter И аз като опарена, обаче, реших да поизчакам, преди да се запиша. Термина ми е 15.04. Имам момиченце на 2г и 8м и съм фенка на бг мамма още от предишната бременност. Страхотни са тези виртуални срещи с жени с твоите проблеми  Heart Eyes С мамите от другата отчетна си се виждаме от време на време и сме си много близки. Надявам се, че и тук ще сме така  Hug
    Аз карам неусетна бременност, с абсолютно никакви симптоми. Така бях и с предишната и се надявам така и да продължи  Praynig
    В петък ходих на БСХ и очаквам резултатите  Peace
     Hug

    # 6
    • Мнения: 52
    Здравейте мили мами,
    аз очаквам моето първо ангелче на 26 април. Желая на всички лека и изпълнена с положителни емоции бременност.

    # 7
    • Мнения: 268
    Здравейте, момичета Simple Smile
    Успех на всички, които са днес на преглед, дано всичко е наред Praynig
    Днес ми вземаха кръв за БХС в Майчин Дом. Ето три статии, препратки, към които ми дадоха в една тема за изследвания за откриване на аномалии на плода:
    БХС - http://www.lmpbg.org/downloads/DOWN_BLANK-2.doc
    Фетална морфология - http://www.lmpbg.org/downloads/FETAL_MORF.doc
    Амниоцентеза - http://www.lmpbg.org/downloads/AMNIO-100.doc
    Както и там пиши и моя доктор ми обясни, че до 13 г.с. изследванията дават сигурност до 90-95%, а 15-20 г.с. - до 70%
    За пола на бебчето, доктора ми гледа за БХС на много добър видиозон. каза, че по всяка вероятност ще е девойка, но понеже съм само 13 г.с. не се знае със сигурност. Показа ни къде да гледаме...
    Иначе Кико вече е почти здрав, имаме само още хрема и кашляме от време на време.Сега аз нещо се разболявам- боли ми ужасно гърло и съм хремава...Пия чайчета и ям лимони, иначе продължавам да повръщам, но само сутрин като стана...Sad
     Аз отивам да си легна,че цял ден ми се вие свят...
    Лек ден на всички
     
     

    # 8
    • Мнения: 6
    Здравейте момичета  bouquet Дея ,както винаги страхотна темичка  smile3501 Аз днес съм на преглед и съм малко притеснена,надявам се всичко да е наред и да се види пола на бебчо Praynig
    Аз също съм била винаги с ниско кръвно и първото ми дете се роди 4кг. и 54 см. ,а сега съм с малко по-високо ,може би от годинките  Wink Приятен ден ви желая,днес ще има пак слънчице    Nature Sun With Face

    # 9
    • Някъде там...
    • Мнения: 3 991
    Добро утро!
    И моето кръвно е ниско, откакто съм бременна го поддържам 100/60.  Rolling Eyes Напоследък се задъхвам, причернява ми и се притеснявам да не ми е паднал много хемоглобина, нали и покрай операцията загубих доста кръв. Мисля да си самоназнача една ПКК другата седмица.
    Пазете се момичета, октомври е много грипав месец. Аз рядко настивам, но винаги се случва да е или през март или през октомври. Болните да оздравяват бързо!  Hug

    # 10
    • Мнения: 8
    Здравейте момичета!
    Аз се пооправям малко по малко, но от сърце желая на всички мами да се пазят и да внимават много.
    Имам следния въпрос, има ли мама ,която от както е бременна не може да хапва месо.Аз лично се отвращавам от гледката на месо.Знам,че в него има много полезни съставки ,но се опитвам да наваксвам с ядки....и риба.Не ,че е чудния проблем ,но все пак ми е любопитно.
    Хубав и усмихнат ден!

    # 11
    • Мнения: 10
    Здравейте и то мен! И аз се притеснявам от настинки и за сега се въздържам от срещи и пътувания в градски транспорт. Днес се притеглих и установих че съм напълняла само с 1,5 кг от началото на бременността. Не е ли малко.... Иначе имам коремче и ми си струва че расте.
    Кажете как сте с килограмите  newsm78

    # 12
    • Мнения: 160
    Здравейте,милички!
    Аз рядко се включвам и повече ви чета,но в последно време покрай мен няма нищо интересно-много работа,аз бях болна,после баткото и нищо,което ако ви споделя да ви зареди положително.Затова и се въздържах да пиша.Иначе като ви чета,много ме радват добрите новини,които споделяте.Благородно завиждам на мамите,които вече знаят пола на съкровищата си.Така ми се иска и аз да знам нашия пол.Не че е от огромно значение,но много искам да си знам вече.
    Относно зависимостта на кръвното и големината на бебето съм чела,че при високо кръвно се раждат по-малки бебчета.Незнам дали е така.Аз първия път бях с кръвно 90/75 или 80/65.Постоянно ми се виеше свят и ми причерняваше.Денис се роди 3520г и 54 см,но не съм обедена дали наистина има зависимост между кръвното и големината на бебчето.
    На мамите с първа бременност искам да споделя,че на мен първия път ми пролича бременността чак в 7 месец.Много се притеснявах,една позната все се гавреше с мен,че ще родя коте,но дядо ми/Бог да го прости/все ми казваше:"Малките крави големи телета раждат,големите крави-малки..."/сега някой да не си помисли,че за дядо съм била крава hahaha/.В неговите думи стократно вече съм се обедила ,че са верни.Така ,че милички,това че нямате големи коремчета да не ви тревожи-важно е накрая какъв ще е резултата.
    Магдалена,аз и преди не обичах много месо,но сега от него направо SickОсобено от сурово,което трябва да готвя Sick Sick SickЕми,от няколко месеца моите мъже ако искат да ядат месо-си го готвят те Laughing
    Накрая искам да пожелая на всички да ни залеят още много добри резултати от изследвания,проблемите и неразположенията да ни напуснат и да се радваме щастливи на прекрасна бременност newsm51

    п.п.Аз като не пиша,не пиша,че накрая се оливам-то не бяха крави,то не бяха щуротии...Дано не съм ви досадила.Целувам ви всички,и коремчета ви целувам Heart Eyes

    # 13
    • Там където има любов
    • Мнения: 247
    Само да се запиша и тук   Grinning
    Дея страхотна си браво   bouquet
    Успех на всички които са на преглед днес. Няма от какво да се претеснявате всичко ще е наред
    Успешен ден

    # 14
    • Варна
    • Мнения: 11 340
    Привет и от мен!

    В понеделник се записах на ЖК най-после - не ме претупаха - поне 20-тина минути продължи прегледа (и разпита). Ама ме смая тази докторка - първо смята, смята и ме изкара в 14-та седмица. Отиваме към видоезона и аз й казвам, че по моите изчисления (и по тези в интернет) съм в 11-та. Този път сестрата взе да смята и накрая вика - 9-10 седмица. Rolling Eyes Най-накрая по мерките на видеозона бебето излезе 10 седмици и 3 дни (долу-горе колкото си беше).  Crazy После я питам, дали е възможно в толкова ранна седмица да усещам бебето, защото от няколко дни съм 90% убедена, че именно това усещам, и тя ми казва - "Абсурд! По-рано от 18-20 седмица няма как да го усетиш!". На което й отговорих, че предния път съм го усетила в 16-та седмица, а мъжът ми - в 18-та. А тя - "Не е възможно, първескините усещат бебето чак в 20-та седмица!". Е, аз ли не знам какво съм усещала?! Thinking Още повече, за да го усети мъжът ми, значи и отвън се е мърдало ясно. Както и да е, иначе беше внимателна и ми пусна изследвания (взех си резултатите вчера за всичко с изключение на токсоплазмозата, която ще стане след 10 дни). Днес съм на преглед при моята докторка (на частно), ще видим дали всичко е наред. Praynig

    За цитонамазка - каза, че ще ми я пусне в 20-та седмица.

    1. Какво бельо носите ? Да ви кажа честно миналия път нямах проблем с прашките но сега направо се побърквам не мога да ги търпя и май ще се нало да сменям всичко
    2. Ходите ли на кола маска (триъгълник)? Честно казано предния път не събрах смелост през цялата бременност да отида и сега не знам дали не е опасно малко или много.
    3. Спането по корем. Имате ли информация дали не е лошо за бебето?

    Съни, предния път и аз носих почти постоянно прашки, а сега не мога да ги търпя. Замислила съм се изцяло да си сменя бельото с безшевно. На кола-маска не ходя по принцип, ползвам епилатор, като сега преминах на самобръсначка (и предния път така). По корем не спя по принцип, така че на последния ти въпрос не мога да ти отговоря. Така или иначе след още месец най-много и няма да имаш физическа възможност да спиш по корем. Mr. Green

    До сега съм качила 3 кг. На мен пък ми се струват много... особено като се сетя, че предния път в първите три месеца не качих нищо, а накрая завърших с 25 кг. отгоре Twisted Evil.

    Eli-G,  Hug мерси за информацията!

    Общи условия

    Активация на акаунт