първи преглед

  • 4 905
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Цикъла ми закъснява с десет дни.Правих си тест за бременност,който излезе положителен.Искам да отида на лекар,но малко се притеснявам.Досега не съм ходила на гинеколог и незнам какви изследвания трябва да се направят и дали ще може да установи дали съм бременна или не, при това закъснение.Моля по-опитните да ми обяснят какво представлява прегледа и ако някой може да ми препоръча добър лекар в Бургас ще съм му много благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 960
с кръвен тест или преглед с вагинален ехограф ще установят веднага дали си бременна.Успех!!!

# 2
  • Мнения: 493
Аз отидох на 14-я ден закъснение.Докторът ми каза,че има бременност (т.е.плоден сак)но е твърде рано да каже каквото и да е друго.Извика ме пак след 2 седмици и тогава вече имаше и сърдечен ритъм Peace
Прегледа ме само с обикновен ехограф Peace

# 3
  • Мнения: 30
каква е разликата между обикновения и вагиналния ехограф?а кръвните тестове задължителни ли са и трябва ли ми бележка от лекар за тях или мога да отида и сама?

# 4
  • Мнения: 7 201
каква е разликата между обикновения и вагиналния ехограф?а кръвните тестове задължителни ли са и трябва ли ми бележка от лекар за тях или мога да отида и сама?
Ами от самата дума вагинален-от там идва.Накрайника се поставя в началото на влагалището и се гледа. Peace
Кръвните тестове не се поемат от ЗК-отиваш в коя да е лаборатория и си пускаш!
ПП:И не на последно място:Честито!  bouquet

# 5
  • Мнения: 329
Единственото което може да се установи сега е дали има беменност и с помощтта на вагиналния ехограф да се види дали е където трябва, т.е. да не е извънматочно, след това доктора ще ти каже след колко седмици / горе- долу две/ да отидеш за нов преглед, когато вече може да се види и сърдечна дейност Hug

# 6
  • Мнения: 4 784
Честито!
На лекар отидох около десетия ден след като ми закъсняваше цикъла и бях направила два /положителни/ теста Шуър чек.
Взеха ми кръв и урина и доста изследвания по препоръка на лекаря ми пуснаха. Избери си добър гинеколог и отиди на преглед, той ще ти каже за какво е добре да изследваш.

# 7
  • Мнения: 489
Честито   bouquet
При мен се видя точицата на 5 дни закъснение с вагинален ехограф. Според мен няма нужда да си пускаш кръвен тест - отиди на лекар за потвърждаване на бременността.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Иди на лекар , за да те видят на вагинален ехограф  Peace така ще установи бременността ти.Честито   bouquet

# 9
  • Мнения: 371
При мен се видя след 10 тина дни закъснение
а за лекарите в бургас има тема Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При мен след 5 дни закъснение се видя Peace

# 11
  • Мнения: 3 695
Не се притеснявай от прегледа, няма нищо страшно. С ехограф ще видят плодния сак. Аз отидох след положителен тест и 10 дни закъснение, но докторът нищо не видя и каза, че било рано, да отида след седмица. Тогава вече се видя бремеността.
Започни да пиеш фолиева киселина отсега.
Относно съвет за доктор, попитай бургаските мами ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335178.0
Честито и лека бременност!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 674
Няма нищо страшно.Леко бременеене!

# 13
  • Мнения: 298
 Laughing   Първо ЧЕСТИТО! Както са ти казали- на този етап само с вагинален ехограф или с кръвен тест може да се потвърди бременноста.Лека бременност.

# 14
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Laughing   Първо ЧЕСТИТО! Както са ти казали- на този етап само с вагинален ехограф или с кръвен тест може да се потвърди бременноста.Лека бременност.
PeaceИзчакай още седмица и беж на гинеколог да си видиш точицата! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт