продължителност на хрема

  • 2 669
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте Д-р Слънчева ,
от миналия понеделник 29.09.-на дъщеря ми започна хрема течни сополи / бистри от нослето-и много като количество-почти цял ден просто си течеше водичка от нослето нон стоп /- само да кажа че  и е правен микробиологичен секрет и има изолиран Стафилокок Ауреус в лявата ноздра. Започнах лечение с витамин Ц,Стеримар в нослето и мазане с Пулмекс бебе-както и хомеопатични гранулки/предписани от д-р хомеопат/Аз и давам Саменто като имуностимулатор - по 3 капки в 1 лъжица вода сутрин на гладно .Пак по препоръка на докторката в периода на хремата започнах да давам Саментото 3 пъти на ден по 3 капки .
На втория ден -хремата и се сгъсти и стана леко жълтеникава на цвят каквато е и досега.Детето говори носово и е със запушен нос /като повече е запушена вече дясната ноздра newsm78.От време на време като спи похърква доста .Много добре си издухва носа ,но това не пречи още да сме сополиви.За сега няма кашлица или някакви други неразположения.
Въпросът ми е колко време е нормално тези сополи да продължават и при наличието на какви оплаквания е добре да я заведа на УНГ.Притеснявам се да не би да имаме проблем и с третата сливица newsm78

# 1
  • Мнения: 5 760
Хремата може да продължи 7-10 дни. При децата в тази възраст все още е налична третата сливица и при нейното възпаление хремата може да се хронифицира и да продължи доста дълго време. Ако хремата продължи повече от 20 ди е добре да се вземе носен секрет и да се консултирате с УНГ специалист.

Общи условия

Активация на акаунт