Търся една мама...всъщност дали има смисъл?

  • 2 793
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Знам че сте много добри в откриването на разни неща, като изгубени собственици на фотоапарати, близначета разделени от бебета или липсващи римски монети от колекцията на Сел. Помогнете и на мен, моля!
..............................................................
Беше последното ми море, преди да се оженя - Лозенец 2003 или 2004. Знаете го – скучновато селце в процес на презастрояване, пълно със семейни двойки с деца и само едно свястно място, където можеш да пиеш мохито.
Дали от мързел или липса на време, веднъж отидохме на централния плаж с приятелката ми. Бяхме първите хора на пясъка сутринта, но постепенно всичко наоколо се изпълни с бутащи се хора, врещящи малки чудовища с изгорели и обелени гърбове, мазни лелки люпещи семки, чичковци, белот, бири, костилки от праскови, увиснали цици, варена царевица, крясъци и сладолед...Една пъстра селска картинка, която на носталгиците може би навява спомени за късен социализъм („Пепи, к’ва е таа бира, ма?...”ам’ бира!”), но не и на мен.
В този момент осъзнавам, че младата жена, която лежи на една ръка разстояние от мен (от другата страна на приятелката ми) чете „Преображението” на Ф. Кафка. Фино момиче, с малки, деликатни гърди, гладка кожа, чуплива коса и прекрасна извивка на гърба. Чете любимата ми книга! В цялата гмеж, това ми се стори толкова шокиращо, странно и абсурдно, че ми се дощя да я обладая още там, сред купчините хавлии и надуваеми басеини, насред градския плаж.
...............................................................
Исках поне да я заговоря, но какво да и кажа? И как? До нея лежи кисел и мълчалив тюфлек, а малкият и син, почти на училищна възраст рови отегчено в пясъка с лопатка. Само блуждаех в тъжни мисли и поглеждах крадешком към прекрасната непозната...Как ли бих я открил отново?
...........................
Всъщност като се замисля, какво ли бихме си казали сега? „Здравей, хареса ли ти книгата?...Как си? Добре? Ааааа, добре!....ъъъъъ, малкия в кой клас е?...Иначе как си?...Вече те питах...Аха...емииии, аре, чао!”
...............................
Ако някоя е чела тази книга онази година на онзи плаж, или познава тази жена, нека ми пусне ЛС!

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 410
...обещава още една тема със заглавие "а това изневяра ли е"

# 2
  • Мнения: 3 405
Цвета на очите (или е била с очила), косата, банския костюм? Хавлията? Плажното мляко? Все важни подоробности, които липсват.

# 3
  • Мнения: 3 423
Кафка, но и Тамура.
Дали не лъжеш, че си бил на централния плаж.

ПП. На въпроса ти: няма смисъл.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 14:16 от Liska

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не съм чела книгата, мъжът ми не е кисел тюфлек, а децата са ми малки. Не съм аз. Но ще се оглеждам за четящи Кафка.

# 5
  • Мнения: 2 099
Ех защо не я заговори когато мазния сърдит тюфлек влезе в морето?Много красиво описание на непознатата.За миг ми се дощя да съм аз.Погъделичка ми се самочувствието при мисълта някой да си спомня за тебе след толкова години.Не съм аз Сели GrinningНе пасва финно момиче и чуплива коса...пък и не харесвам Кафка честно казано...успехи в диренето.

# 6
  • Мнения: 78
Ама ти си повярва, а?

# 7
  • Мнения: 2 891
Аз съм! По деликатните гърди се разпознах  Flutter

# 8
  • Мнения: 3 268
Селтакис,любопитна съм, ти за приятелката с която беше там ли се ожени или за друга?Ако е тази,с която си бил,съжалявам я.Та ти си копнеел за друга още преди да се ожениш за нея...Гадно...

# 9
  • Мнения: 3 405
Аз съм! По деликатните гърди се разпознах  Flutter

Бинго! Темата е изчерпана Simple Smile

# 10
  • Мнения: 118
Ако пак се опиташ да търсиш сестра ми, ще те разходя на Витоша!
Един вече го водих на ски! Още не се е върнал! Mr. Green

Обещаващо начало за роман!

# 11
  • Мнения: 516
 Чела съм Кафка на плажа. Чела съм и "Кафка на плажа". Но никога в Лозенец... Очевидно е Окочата.

# 12
  • Мнения: 3 405
Можеш да го заведеш и да се повози на лодка навътре в морето, Пътуващ.
Разказваха ми за един, дето така и не се върнал ...

# 13
  • Мнения: 3 423
Ама много се фукате с тия ваши деликатни гърди.
Никаква деликатност!!!

# 14
  • Мнения: 1
Много ти се връзват мадамите в тоя форум.
P.S.  Дано не говориш за жена ми.

Общи условия

Активация на акаунт