за котките и новия им дом

  • 510
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
В края на този месец ни предстои да се преместим в нова квартира, в която хазяите заявиха, че не желаят домашни любимци. Проблемът ни е, че имаме котарак на две години, когото много обичаме. Изкарах цялата си бременност с него, всяка сутрин идваше да мърка на корема ми и в момента вече осем месеца гледам дъщеря си заедно с котето без проблеми. Решихме да го дадем на родителите ми, с надеждата да си го вземем обратно, когато се сдобием със собствен дом (надявам се да е скоро). Знам, че те ще го гледат добре, но се притеснявам за котенцето как ще се чувства. За себе си знам, че ще ми е много мъчно, още от сега ми се къса сърцето  Sad Моля, който е имал подобен проблем, да сподели как се е отразила промяната на животинчето, бързо ли свикна с новите стопани и как да направим адаптацията по-лека.

# 1
  • Мнения: 1 763
Не се притеснявай, котките свикват бързо, срига добре да се грижат за тях. Предишната ми котка сме я давали на баба ми и дядо ми за по две седмици, докато сме били на море и не е имало никакъв проблем. Само първия ден, докато проучи обстановката, е била малко объркана, от втория вече си ставаше господар на къщата.

Сегашната ми котка я дадохме на родителите ми, защото много започна да притеснява съседите. Возихме я с влак на дълго разстояние. След неприятното пътуване, когато се озова в дома на родителите ми, първо искаше да се крие зад дивана, после я беше страх да излиза от хола. Но след около ден-два вече нямаше абсолютно никакъв проблем. Даже се научи, че те са повече вкъщи и имат време да се занимват с нея и започна да проявява огромни претенции относно храна, тоалетна ( вече иска само силиконов пясък) и стана една голяма глезла. Когатп отидем на гости, демонстративно отива в другата стая, защото синът ми я скубе и и крещи в ухото.

Всичко ще е наред, котките са интелигентни , адаптивни животни, които знаят как да си отстояват интереса и да манипулират Grinning

# 2
  • Мнения: 3 716

Всичко ще е наред, котките са интелигентни , адаптивни животни, които знаят как да си отстояват интереса и да манипулират Grinning
Абсолютно! Peace
Нашия котарак придоби навика да изчезва навън за по седмица-две, което много ни безпокоеше, докато не разбрахме, че всъщност "притежава" още 2 семейства Laughing. Те, милите, също се притеснявали какво му се е случило, докато хитрецът е гостувал у нас. ooooh!

# 3
  • Мнения: 166
Благодаря ви, момичета Hug! Успокоих се, дано и при нас всичко мине безпроблемно и котенцето бързо свикне с новия си дом!
GeoNadin, искрено ме разсмя и си припомних за котараците на родителите ми, които също имаха навика да изчезват така!

# 4
  • Мнения: 2 229
Точно за 3 дни, ще се чувства като у дома си! Laughing
Ние така взехме нашия котарак - първите дни един тихичък, притеснен и кротък, казахме си айде взимаме го, а то какъв дявол се оказа.. Joy Просто "свиквал с обстановката" в началото. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт