Кой и в колко часа прибира детето ви от детска градина?

  • 8 395
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Понеже писах в другата тема, но не намерих конкретен отговор на въпроса си.

Кой и в колко часа прибира детето ви от градина?

Моля да отговорите за себе си, та дано да намеря някакъв приемлив вариант и за мен.

Понеже аз лично преди 18 - 18.10 не мога посмъртно да го взема.
А така както гледам, всички останали деца са взети далеч преди този час - примерно до 5 няма друго дете в градината.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 616
аз до 18:00 съм на работа, и точно поради тази причина че някак всички останали деца са взети до 17:00 часа.......Ами помолих майка ми и баща ми да ги прибират към 17:10 и 15 и да ме изчакват на площадката или в къщи, ако е студено. Уж всички родители работят, но децата се взимат много рано - може би и те използват моя вариант  newsm78

# 2
  • Мнения: 9 481
Ами щом нямаш възможност по-рано...
Никой работодател не би ни пуснал всеки ден в 17ч /ако раб време е до 18 и повече/ за да си взимаме децата Crazy
И аз вчера за пръв път отидох в 17.30 и беше само нашето хлапе..да се чуди човек при работещи родители и уж нужда поради това, да ходят на детска градина децата, как го правят този номер newsm78
Аз работя 2/2 /т.е. 2 дни работя до 20ч-тогава го взима съпругът ми, и 2 почивам-аз съм на фронта Mr. Green/.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Тръгваме си с мъжа ми час по-рано от работа (в 18 - така сме се разбрали с шефа) и си я взимаме сами до 19. Ако трябва да останем до по-късно на работа, звъним на баба й, която пак я взима горе-долу по това време.
Не ме интересува кога взимат другите деца, аз не мога по-рано. Тя остава последна с още 1 приятелка и двете си играят или пък им дават нещо за хапване.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Обикновено мъжът ми ги взима около 17-17,15ч. По това време вече са останали или само те или още 2 деца максимум.   Бобо винаги е много натъжен, че ги вимаме последни, но просто нямя начин да ги взимаме по- рано. Иначе работното време на градината е до 19 часа.

# 5
  • Мнения: 581
 Аз или мъжът ми си взимахме детето между 17.30 и 18.30часа.Нашата градина работи до 19ч. и не правят проблеми ако децата се взимат до този час.

# 6
  • Мнения: 89
Мъжът ми я взима около 16,30-17,00ч тъй като работи до тогава, а аз я водя сутрин защото излизам по- късно за работа.Но и мен ме учудва факта, че всички работят а преди 8,25 сутрин почти няма деца и съответно след 17,00 вечер.Но децата няма да се чувстват така ако учителките не препират да си тръгват по- рано.Лично съм виждала как г-жата е заключила стаята и чакат отвън да дойде майката на последното дете, а то гледаше така тъжно милото...Ако го предразположи и го успокои и ние няма да се чувстваме виновни, и децата няма да са тъжни.

# 7
  • Мнения: 1 320
Не по късно от 16:30 - аз
учител съм и работния ми ден е от 7:30 до 15:30 часа  Wink
на мен ми е проблем воденето ... там се намесва таткото ... той го води в 8:00 , защото е на работа от 9:00
 

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Мен също ме озадачи подобен факт. Сина ми ходи на ясла от близо месец. Само първия ден го взех в 16.00, защото така ме бяха инструктирали. Онзи ден в едната група в 16.30 бяха останали 4 деца newsm78 А вчера го взех в 5 и беше от последните. Щеше ми се да седи до 5 поне, че да поиграе с децата, но явно няма да е така  Confused

# 9
  • Мнения: 46 508
В 18 ч., за тази цел тръгваме 20-30 мин. преди края на работното време.
И при нас масово ги взимат в 16 ч., обикновено разни баби и дядовци са натоварени с тази задача  Tired

# 10
  • Мнения: 2 232
По принцип аз го прибирам в 16.30-17.00часа, има изключения когато го прибира баба му или дядо му. Тази седмица  по изключение към 18.00часа го взимаме, днес бяха останали общо от всички групи около 10тина деца на двора.Иначе може да се взимат до 18.45часа, в 19.00 заключват и пускат алармата на градината.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 09:27 от Deja Vu

# 11
  • Мнения: 1 209
работя 9-17,30 , татко му 8-17,15 успяваме да го вземем най рано към 18,00 и обикновено е последен. не си представям да ме пускат по-рано от работа- хем съм 4иновник.

# 12
  • София
  • Мнения: 14 672
Но децата няма да се чувстват така ако учителките не препират да си тръгват по- рано.Лично съм виждала как г-жата е заключила стаята и чакат отвън да дойде майката на последното дете, а то гледаше така тъжно милото...Ако го предразположи и го успокои и ние няма да се чувстваме виновни, и децата няма да са тъжни.
На приятелката ми детето редовно висеше пред входната врата на градината в 18,15 с нервно поглеждаща часовника си учителка. Горката се чудеше всеки ден кой да моли да й прибере детето по-рано, че да не виси навън.
Заради този горчив опит си записах децата до работата-със смени до 18 посмъртно не мога да се прибера в Люлин навреме. Но пък в нашата градина е лудница и след шест-винаги има десетина деца, събрани на едно място от трите групи с дежурен учител.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Яслата, в която тръгна сега Калоян е до 18.30 ч. Предупредила съм изрично педагожката и сестрите, че работата ми е такава, че когато сколасам тогава, естествено в рамките на тяхното работно време. И съм предупредила какво ще се случи, ако си заваря детето навън. Надявам се, че няма да се стига до разправии.

# 14
  • Мнения: 2 448
Детската ни градина е с работно време до 18 часа, но понеже децата се вземат масово от баби още към 16.30, аз го вземам към 17 - 17, 15 , но тогава са останали обикновено 4-5- деца. Преди работех в складовата база и работното ми време беше до 16.30 и ме устройваше, но сега ако ми се наложи пак да започна работа изобщо не виждам как ще успявам , ако свършвам към 17.30 и транспорт до градината. Че той ще е останал последен сам поне половин час, да не говоря как мрънкат госпожите, а понякога и някоя останала лелка с последните деца.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт