Хората в будна кома!?

  • 16 670
  • 123
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Миналият ден гледах един случай по БТВ, тази вечер пак - 7-годишно дете, преди месец пък 38 годишен мъж бутнат от такси. Ужасно е направо, незнам как издържат семействата им. Незнаят дали им е студено, дали са гладни, жадни, какво чувстват като физическа нужда. Здравната каса, лекарите, правителството и в частност здравното министерство вдигат рамене и май няма перспектива нещата да се променят. Хора, дайте да направим нещо - петиция, подписка или нещо от сорта с искания и предложения. много ми е болно за тези хора. Знам, че тук има много ерудирани хора, които могат да постигнат много.

# 1
  • Мнения: 304
трябва да се направи нещо за тези хора-никой не знае какво ще му се случи утре,но дали някой ще ни чуе

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Доколкото знам от новините, хората в будна кома в България са около 35-40. Толкова ли е трудно да им се отдели едно крило в някоя болница. От 2009 г. здравната вноска се вдига от 6 на 8%, нека част от парите от това увеличение да отидат в нова клинична пътека, предвиждаща рехабилитация и възстановяване на тези хора.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Тази сутрин ревнах с глас, като даваха репортажа за момченцето, изпаднало в такава кома след като почти се удавило Sad Видяхте ли му снимките преди инцидента - сладур, дете за чудо и приказ, има същите очи като моя син Cry Това може да се случи на всеки! Мамка му и живот! Може ли оставят дете в подобно безпомощно състояние на грижите на близките му, хора без медицинско образование?! Срамота!

# 4
  • Мнения: 4 555
Репортажът за 7-годишното дете беше потресаващ!
Аз си мисля, че правят тези репортажи, защото знаят, че хората няма да останат безучастни и ще намерят начин да помогнат. След като на управляващите им е все тая...

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
само че ние обикновените хора какво можем да направим - да построим клиника, да назначим персонал, да ги издържаме??????
Момичета и момчета, малки и големи, давайте конкретни идеи. Какво можем да направим, как да претиснем управляващите и те да се включат?


Не е хубаво да се подминава проблема. Днес сме от другата страна, но за утре не се знае. Не трябва да сме безучастни.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Не знам какви са шансовете за каквото и да било. Да не забравяме и случая с Елвира от Варна - добре че има добри хора, които все пак са готови да помагат. Скоро не съм чувала нищо за нея, но за жалост в България държавата допуска да се случват такива неща, за които никой не иска да подаде нужната ръка помощ.

Всъщност май исках и друго да напиша, но тази тема е болезнена и ме обърка, за което се извинявам  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 187
Едва ли ще се постигне нещо с подписка.  Кампания като "Пей с мен" беше добра идея.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 57
 Познавам Елвира. Потресена съм от случая и. Мисля, че вече я гледат в къщи, но не съм сигурна. УЖАС!!! Трябва нещо да се  промени!

# 9
  • Мнения: 4 195
да, поредния от многото ужаси, з акоито никой няма да ни обърне никакво внимание Cry
честно ви казвам, крайно обезверена съм, в тази държава, пази Боже да си болен и да имаш нужда от помощ Cry

# 10
  • Мнения: 604
Ох и аз гледах вчера репортажа за момченцето-просто ужасно....
Нямам думи.......

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз лично съм изненадана от ниската активност на посетителите тук. Толкова лесно ли се предавате или просто не ви интересува?!

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 22:25 от Mishel_

# 12
  • Мнения: 9 814
Не, не се предавам лесно!
Но кажи ми какво мога да направя аз освен да съчувствам на тези хора и техните семейства.
И да си повтарям думите на Моканина: "Боже, колко мъка има по тоя свят,Боже!"

# 13
  • Мнения: 2 229
Какво представлява това състояние?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
защо хората напоследък си мислят, че като пуснат една онлайн петиция във въздуха и ще постигнат нещо с нея?

Общи условия

Активация на акаунт