Таласемия

  • 870
  • 6
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 603
Някой знае ли дали таласемия мажор има някакви симптоми и до кога е възможно да не се разбере,че детето е болно от нея?

# 1
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Здравей,аз лично съм с таласемия минор,за мажор не зная много,но прочети тук или се разрови с гугъла http://www.globusnews.net/index.php?option=com_content&view= … rawe&Itemid=2

# 2
  • Мнения: 2 110
Няма ли да помогне чая от коприва, тя има много желязо ?!

# 3
  • Мнения: 510
Някой знае ли дали таласемия мажор има някакви симптоми и до кога е възможно да не се разбере,че детето е болно от нея?
ако се съмняваш пусни на детето изследвания!

# 4
  • Varna
  • Мнения: 603
Изследвания ще пуснем и на нея, и на мен и на таткото,но той ще се прибере след месец.Надявам се да е с таласемия минор.

# 5
  • Мнения: 144
До колкото знам при таласемията няма дефицит на желязо. Даже е опасно да се взима понеже не може да се усвоява и се натрупва.
Стискам ви палци за тестовете. Ако излезе, че имате нещо се посъветвайте непременно с хематолог.
Пропуснах да кажа- някъде из нета четох че таласемия мажор налага много чести кръвопреливания и общо взето няма как да не се открие много много рано (предполагам в първите дни след раждането).

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 22:56 от Mirche-Nemirche

# 6
  • Мнения: 478
не съм док, но май се изследват: ПКК+ДКК+Морфология Еритр.+РЕТИКУЛОЦИТИ+СУЕ; Електрофореза алкални хемоглобини; билирубин, тест на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт