Моля, помогнете със съвет-не иска нищо от шише

  • 460
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте! Имам такъв проблем - единият ми син, на 6,5 мес. не иска вече нищо от шише. Изпива със зор 100 ml и до там. Опитах с чаша - изобщо не се сеща какво да прави, всичко изтича навън. А 250 ml с лъжичка ще се застрелям, ако трябва да му давам. Дайте съвет какво да правя. Сламка сигурно също няма да знае какво да я прави. Някакъв накрайник за по-големи освен да му взема, ама ме е страх - няма ли да се дави с него? Та някой ако има идея ще съм благодарна за съвета.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:30 от Vivi

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На 7-8м дъщеря ми отказа да се храни с биберон-затова започнах да и давам АМ с бисквити и с лъжичка...слагах повече бисквити за да не е толкова течно

# 2
  • София
  • Мнения: 6 965
Точно около тази възраст моят син тотално отказа приемът на АМ. Да ти кажа, знам как се дават 250 мл с лъжичка,   Tired аз ги давах с лъжичката от Панадола (не спринцовката, а мерителната му лъжичка, то май и спринцовката е добър вариант). Аз започнах да слагам разтворено в малко водичка АМ- необходимото му количество във всяка друга храна, с която се храни детето. Сутрин в кус-куса, на обяд в пюрето, следобед в кашата и вечер слагах бисквитки, за да ми е по-лесно с лъжицата, синът ми на 7-8 месеца премина на 4-кратно хранене, просто нямах друг избор, така че има начини, не се притеснявай.
Ти пробва ли да смениш биберона, млякото, да увеличиш интервала на хранене и т.н., ако не си, изпробвай първо всички тези неща (не сменяй певече от два вида АМ), може пък да е само временно безапетитие или да са тръгнали зъбки.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пробвах. Не е безапетитие, защото реве от глад и с лъжица всичко яде колкото си трябва. Една и съща каша с лъжица я яде от шише не ще. Просто шише не иска, явно с лъжицата му е много по-лесно. Което е нормално де ама не ми се ще да не пие мляко. А за бисквитите... мерси за съвета ама за да сгъстя 250 мл мляко колко бисквити трябва да сложа? 1/2 пакет? И колко ще стане цялото количество? Прост трябва да намеря нещо с което му харесва да пие чисто мляко докато се научи от чаша.

# 4
  • Мнения: 90
Не е ли множко дете на 6,5 месеца да изпива по 250 мл? ThinkingНяма да ти се налага да разтваряш бисквити в 250 мл. мляко,например в 150 мл.С бисквитите то ще стане по-калорично и засищащо.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
не е защото яде по 4 пъти. да де ама нали идеята е да изпива мляко колкото трябва. ако е просто да се засити е най-лесно.

# 6
  • Мнения: 84
и ние сме точно така. Тъкмо мислих да пускам тема. Аз храня със шишето и изпива по около 120 гр. и после взимам 1 по - дълбока лъжичка и го додавам. Не знам до колко е правилно, но май нямаме друг избор Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 702
И аз с дъщеря ми имах същият проблем,не е чак толкова фатално,по важното е според мен,е яде всичко друго,можеш да му даваш АМ,като му правиш кремчета,правиш го с бисквити,можеш да му даваш безмлечна каша и да я приготвяш със млякото което пие

# 8
Ние сме само на дни и не иска нищо със шише,затова аз му давам с лъжичка.Незнам дали е правилно ,но иначе не приема никъкви течности(но сме на кърма).

Общи условия

Активация на акаунт