Мляко с ориз

  • 3 389
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Мляко с ориз???
само купувам, но ми се иска да пробвам сама да направя... а рецепта с търсачката не открих... та вие сте...

# 1
# 2
  • Мнения: 19
Аз го правя така :
1.сварявам ориза - 1 ч.ч. ориз във вода
2.като се свари се изцежда и се прибавя към млякото което е вече на котлона - 0,500л. мляко  chef
#137:11797 newsm10

# 3
  • Мнения: 4 433
Сварявам  млякото, добавям измития ориз в отношение 1:5 - чаша ориз, 5 чаши мляко
Изсипвам в купички,отгоре ръся канела

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
а рецепта с търсачката не открих...
Явно не си търсила настоятелно, защото точно преди 10-ина дни имаше същата тема - ето я

# 5
  • Мнения: 1 426
Сварявам  млякото, добавям измития ориз в отношение 1:5 - чаша ориз, 5 чаши мляко
Изсипвам в купички,отгоре ръся канела
#Crazy суров ли е ориза@

# 6
# 7
  • Мнения: 4 433
Сварявам  млякото, добавям измития ориз в отношение 1:5 - чаша ориз, 5 чаши мляко
Изсипвам в купички,отгоре ръся канела
#Crazy суров ли е ориза@
daaaaaaa

# 8
# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За тези които обичат мляко с ориз, намерих много интересна рецепта: http://www.menumag.bg/recipes/view/579

# 10
  • Мнения: 804
Ето и моята простичка рецепта за Мляко с ориз-Варя 1л  прясно мляко с 200г вода и 3г сол,като заври добавям 120г ориз.Към развареният ориз прибавям 150г захар-варя още 5минути.След като сваля от котлона прибавям 1ванилия,разсипвам в купички и при поднасяне поръсвам с канела.

# 11
  • Мнения: 117
Сварявам  млякото, добавям измития ориз в отношение 1:5 - чаша ориз, 5 чаши мляко
Изсипвам в купички,отгоре ръся канела
#Crazy суров ли е ориза@
daaaaaaa
Какво чудно има,аз също така го правя.Когата суровият ориз си ври с млякото/а не е предваретелно сварен/ е точният начин да получиш желания и истински вкус.  Peace
По този начин млякото леко се желира,а не седи воднисто.

# 12
  • Мнения: 923
 veni4ka7 и аз така го правя и става по - вкусен Peace

# 13
  • Мнения: 1 259
Е, май е време и аз да направя своя първи опит... изглежда много лесно!

# 14
  • Мнения: 2 166
Аз пък слагам 1 л мляко, 1 л вода, 1 чаша ориз, впоследстве 1 с.л нишесте, масло и захар на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт