Може ли малко помощ и съвет?

  • 1 092
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Здравейте момичета,
Аз съм новичка тука Simple Smile, но от доста време чета във форума.
Проблемът, който имам и са който ще ви помоля за помощ и съвет е следния: при профилактичен преглед, гиникологът ми открива възпаление на лявата тръба и гъбички. Изписа ми Макропен и Полижинакс. Отивам вчера на втори преглед. Остановява, че имам срастване на тази тръба и евентуални проблеми при опит за забременияване. Адски много се притесних и ми стана много тъжно newsm45 newsm45 newsm45.
Предписа ми физиотерапия - йонофореза с KJ. Ако някой е правил такива процедури, дайте съвет къде да ги направя тези процедури??
Наистина ли мога да имам проблеми при забременяването.....??
Благодаря ви предварително newsm03

# 1
  • Мнения: 1 419
Добре дошла и скорошно премстване към мамешкия форум Wink
Не мога за съжаление да ти отговоря на въпроса, но бих те посъветвала да се консултираш и с друг лекар - това е сериозна диагноза и според мен е редно да се провери поне от двама специалисти.
Късмет!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 154
А как ти го откри това срастване?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
при профилактичен преглед, гиникологът ми открива възпаление на лявата тръба и гъбички. ..Отивам вчера на втори преглед. Остановява, че имам срастване на тази тръба ...

Как те преглежда док ? Защото с УЗ или с палпиране може само да предполага за сратване , но не и да постави диагноза .
По принцип срастване на тръбите може да пречи на забременяването .
А терапията - къде , не мога да ти кажа , сори .

# 4
  • Мнения: 4 399
Ами аз съм правила йонофореза. Но при мен беше заради възпаление на яйчниците. Първо пих антибиотици, а след това ме изпратиха на физиотерапия: йонофореза и още нещо забравих му името в момента (на практика втриване на един крем с ултразвук). Правих ги в продължение на 3 месеца, като редувах 1 месец терапия, 1 месец почивка и ми отне на практика 5 месеца. Не боли, дори е много приятно, аз си подремвах през това време. Не се притеснявай. След това имаше много добър ефект върху мене. Нормализира ми цикъла и около 7-8 години след това беше точен като часовник, 28 дни. Правих процедурите в медицинската академия, ниската сграда до АГ-то, което беше поне преди време АГ-поликлиника. Но това беше преди 11-12 години и не знам дали сега още правят там.

А ако са ти открили проблеми с тръбата само с опипване, това е абсолютно несериозно. Не се притеснявай, ако е така просто смени лекаря или за твое успокоение направи снимка на тръбите. Това е най-лесни начин да се разбере дали има проблем с тръбите.

# 5
  • Мнения: 258
А ако са ти открили проблеми с тръбата само с опипване, това е абсолютно несериозно. Не се притеснявай, ако е така просто смени лекаря или за твое успокоение направи снимка на тръбите. Това е най-лесни начин да се разбере дали има проблем с тръбите.

Първо ме прегледа с опипване, след като усетих болка ме прегледа с вагинален видеозон.

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мила, по-този начин неможе да се установи нито  срастване, нито слепване, нито каквото и да било на тръбите. Наистина може би само предполага, но от предполагане до реалност нали разбираш, колко има. Не се притеснявай. Ако искаш наистина да разбереш дали ти има нещо на тръбите има други начини - цветна снимка, хидротурбация, лапароскопия.

Абе тва не е първия лекар дето съм чула да поставя такива диагнози от обикновен преглед newsm78  Naughty

# 7
  • Мнения: 258
Благодаря момичета   bouquet
Ще потърся мнение от още един доктор и се надявам най-скоро време да започваме да правим опити за бебче  newsm08

# 8
  • Мнения: 249
Успех в бебеправенето и от мен Grinning
И момичетата са ти казали -срастване на тръбите НЕ може да се види с опипване или вагинален видеозон!!! Цветна снимка ще е много по-достоверно и надеждно! Ако тогава се открият проблеми лекарите ще те насочат към следващите стъпки. Пожелавам от все сърце да няма проблеми newsm10
Поздрави и до писане

# 9
  • Мнения: 533
Здравейте момичета,
 при профилактичен преглед, гиникологът ми открива възпаление на лявата тръба и гъбички. Изписа ми Макропен и Полижинакс. Отивам вчера на втори преглед. Остановява, че имам срастване на тази тръба и евентуални проблеми при опит за забременияване. Адски много се притесних и ми стана много тъжно newsm45 newsm45 newsm45.

DjuDjo, и според мен не се притеснявай от това, което ти е казал този лекар. Щом има възпаление на лявата тръба, както казваш, е нормално да те боли при палпиране, но това автоматично не означава, че е повредена! Важното е да излекуваш възпалението.
А как ти определи, че са гъбички? Като гледам как раздава диагнози ... сигурно ли е, че е точно това.
Иначе, теоритично, дори да има проблем с едната тръба, не означава, че не можеш да забременееш.
Моят съвет е да излекуваш възпалението на всяка цена, след което, ако бебето се забави, можеш да предприемеш някои изследвания - за тръбата може хидротубация под УЗ контрол.

Желая ти успех! Grinning

Последна редакция: вт, 12 юли 2005, 10:55 от FreshBreeze

# 10
  • Мнения: 258
Цитат
Иначе, теоритично, дори да има проблем с едната тръба, не означава, че можеш да забременееш.
Моят съвет е да излекуваш възпалението на всяка цена, след което, ако бебето се забави, можеш да предприемеш някои изследвания - за тръбата може хидротубация под УЗ контрол.

Желая ти успех! Grinning
Момичета, адски сте сладки  smile3525
 newsm03Много благодаря за съветите, които ми дадохте.
FreshBreeze и аз реших да направя точно така, ще си излекувам възпалението и ако забавяне на бебче,тогава ще предприема по сериозни изследвания. newsm10

# 11
  • Мнения: 533
Браво, хубаво си решила Grinning Аз сега прочетох, че съм пропуснала едно "не" и се поправих, но виждам, че си ме разбрала правилно Grinning

Стискам палци и успех!! Grinning

# 12
  • Мнения: 1 612
И аз мисля, че само с един преглед не може да се установи срастване или слепване.
Тия доктори нещо напоследък не са добре.
Важно е сега да си излекуваш възпалението, з-о то може да доведе до запушване на тръбата недай Боже.
Но щом си се захванала серизно с проблема няма страшно.
Успех в бебеправенето!

# 13
  • Мнения: 258
Да разкажа какво се случи с мен след вашите съвети newsm51
Направих си предписаните физиотерапии в Медицинска академия. Много готини хора работят там.
Вчера бях на лекар. Каза, че не очаквал токова добри резултати след физиотерапиите и че в по-добро състояние от това  което съм в момента не ме е виждал. С две думи: всичко се е оправило  newsm44
Препоръча ми да направя още 10 терапии, но някъде към октомври и да си пазя много краката да са ми топли.
Сега вече съм много по-спокойна и щастлива  newsm03
Благодаря са добрите неща, които ми написахте и се надявам след време да ви похваля с още по-хубави новинки  newsm51 EFP newsm03

# 14
  • Мнения: 1 419
Чудесни новини - хайде сега с бебче да се похвалиш скоро  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт