Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 9

  • 36 233
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 770



Къщите през различните сезони


 

 




И малко да се посмеем !
  Laughing
 


Новодомец развежда тъща си из новата си къща:
- Това тук е хола, тук е банята, тук кухнята… Това тук е вратата към терасата. Вярно, терасата още не е построена, ама минавай, не се стеснявай…


***


Двама съседи се срещат , единият е новодомец.
Първият пита:
- Комшу, ти къде с тия камъни нагоре ,бе?
- Новодомец съм и трябва да обзаведа мойта пепелянка !






Полезна информация!


ИЗБИРАНЕ ТЕРЕН ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ НА КЪЩИ И ЕВЕНТУАЛНИ ЗАКОНОВИ ОГРАНИЧИТЕЛИ
ЗУТ ЗАКОН ЗА УСТРОЙСТВО НА ТЕРИТОРИЯТА
Как да си построим къща ?
СТРОЕЖ В ЗИМНИ УСЛОВИЯ
МРАЗОУСТОЙЧИВОСТ НА БЕТОНА
КОФРАЖНИТЕ КОНСТРУКЦИИ – РОЛЯ И ЗНАЧЕНИЕ В СТРОИТЕЛСТВОТО
КЛИНКЕРНИТЕ ТУХЛИ
Изолиращи кофражи изолационни термоблокове
Система термоблок
Фасадни материали
ФАСАДНИТЕ ОБШИВКИ И ОБЛИЦОВКИ
Стъклени тухли
ХИДРОИЗОЛАЦИЯ НА ОСНОВИ НА СГРАДИ И СЪОРЪЖЕНИЯ
ИЗГРАЖДАНЕ НА ПОКРИВА
КЕРАМИЧНИТЕ ПОКРИВИ
СКАТНИЯТ ПОКРИВ - СРЕДСТВО ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ РАЗХОДИ
СИСТЕМИ ЗА ХИДРОИЗОЛИРАНЕ НА ТЕРАСИ И БАЛКОНИ
ПРАВИЛА ЗА ПОКРИВНОТО ОТВОДНЯВАНЕ...
ЕФЕКТИВНО ОТОПЛЕНИЕ ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС
ОБЩИНАТА И ЕНЕРГИЙНАТА ЕФЕКТИВНОСТ
МОДЕРНИТЕ КОМИННИ СИСТЕМИ
Камините заместват централното парно
Полезна информация за камините-печки
ТОПЛИНАТА НА НА ЖИВИЯ ОГЪН
НОВИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ - ОТОПЛЕНИЕ С БИОМАСА
СГРАДНИ ВиК ИНСТАЛАЦИИ
НЕЗАВИСИМА СИСТЕМА ЗА ВОДОСНАБДЯВАНЕ
НЕОБИЧАЙНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ, КОИТО РАЗРЕШАВАТ ОБИЧАЙНИТЕ И СКЪПИ П …  ВОДОСНАБДЯВАНЕТО
РЕШЕНИЯ ЗА ДРЕНАЖНИ И ОТПАДНИ ВОДИ
Оградата - продължение на градинската мебел
ВСИЧКО, КОЕТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ ЗА БАСЕЙНА...



Старите теми :

Първа тема

Втора тема

Трета тема

Четвърта тема

Пета тема

Шеста тема

Седма тема

Осма тема


Мечтите на редовно пишещите в темата :


Къщата на Anneese - основателка на темата !    

Къщата на ИВКА 10 - вече новодомка !  Peace

Парцелът и идейният проект на ljuboznatelna   цък  цък

Къщата на nivear  цък  цък

Къщата на pavletutka

Идейният проект на alessina

Къщата на Rady

Къщата на zori_

Идейният проект на ani69      Чакаме с нетърпение и снимки от строежа - тя ще строи по нова за България технология  !

Идейният проекта на Синьо безвремие...  цък

Къщата на taigi

Къщата на vemite  цък  и с покрив

Идейният проект на Рени  цък

Строежът на Диди














# 1
  • Мнения: 3 770
Ако днес се появи Рени и е направила албумче със снимки на започналия строеж , може да ги пусне и да го добавя в първата страница ! Успех на всички в начинанието !    bouquet

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 14:19 от * *•● Диди ●•* *

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Хоп, тук съм! Simple Smile Диди, пълна си с изненади за началото на темата  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 255
цоп ...тука ....
Айде да ни е на късмет темата  newsm10

абе мисля го тези бани...че тя-арх.  само се опитва да ме убеди да махна едната...че ставало сложно  Mr. Green а аз не искам та за туй  newsm78
варианта на ljuboznatelna ще го помислим с мъжо...че пък той иска поне 2 да били на 1 щранг  Rolling Eyes ... абе всеки иска нещо  hahaha

И да се похваля с нещо по случай новата тема .... Имаме отговор от общината, че съседите нямали документи за редовен строеж на оградата и трябва да се премести  newsm44 като за целта ние трябва да пуснем Молба за строеж на ограда, след което общината ще изпрати хора да трасират на място, където трябва  Praynig[/i]

Направо не ми се вярваше като ми го показа адвокатката  Rolling Eyes та сега арх. трябва да ни направи един бърз проект за ограда и да го внасяме в общината  Hug

# 4
  • Мнения: 3 770
Еее , ВЯРА , много се радвам за теб , наистина !  Hug Сега нещата стават наистина реални и в близко бъдеще !   bouquet Все пак помисли за тези три бани - много чистене , много търкане искат !


ljuboznatelna , типичен Близнак съм си и обичам изненади и разнообразие ! Имах по-друга идея , но по-нататък.Тази набързо я спретнах , че с тоя ББ , дето се вихриш и ти в темата  Wink , много не ми остава време.Аз само чета , но то и четенето на онази тема отнема доста време !  Laughing Галанас май е най-активна там от нашата темичка ?!
  Laughing


Аз пък сега разпечатвах едни маршрути на мъжа - най-бърз и най-кратък - че тези дни ще ходят за тухлите с два тира.Трябвало да огледат предварително пътя , заради наклоните и завоите и да решат през къде да минат.Но май няма да стане с един курс ?!

# 5
  • Мнения: 2 270
хоп и аз да се наместя.
Диди благодарско за новата темичка Heart Eyes

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ох, спирам с ББ, че се увлякох, чета си пак за калните къщички и разсъждавам върху ергономичността и единението ни с природата Grinning  Седя и се чудя дали повече държа през лятото да ми е хладно, или повече ми се иска през зимата да ми е топло Grinning То е ясно, че и двете, но например къде искам да ми е кухнята - дали на изток, защото готвя следобед и искам лятото да не се опека, или на юг/запад, защото зимата ще ми е топличко и когато си пържа рибка навън (това ще го избягвам вътре, заради мазилото и миризмите). Чудя се дали ще ми е по-добре от юг да излизам на двора,за да се радвам до късна есен на лъчите на слънцето, или от изток - защото през лятото там къщата ще хвърля сянка в следобедните часове и ще е по-приятно и за мен и за децата. Още не съм наясно дали искам да използвам лъчите за отопление, или искам да си ги спестя, за да не охлаждам. Rolling Eyes Сега апартамента ми е ориентиран изток/запад и мнооого си харесвам изтока, където са спалните (щото и хола е спалня Laughing), но пък като захладнее кухнята ми е топличка и светла Simple Smile Забелязах, че тук от изток духа много рядко и съответно насреща вали много рядко, докато от запад е кошмарно - лятото е адски горещо, а като задуха и завали, пак там е най-зле.
Дайте малко мнения по въпроса, за да ми се проясни главата newsm78

И още нещо - имаме много камъни. Все едно са изсипали 2 самосвала ooooh! Тъй като в единия край са прекалено много, си мисля, че някога точно това е станало, правили са си черен път до гробището Rolling Eyes Имате ли идеи как да ги махна възможно най-лесно и бързо? Досега съм пренесла един кубик, а това е една много малка част от всичко. Заради тревата не бива да има камъни, за да не остават голи петна.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 14:56 от ljuboznatelna

# 7
  • Мнения: 3 770
Леле , ljuboznatelna , добре че не бях толкова активна в тази тема преди6 месеца , че направо щеше да ме ошашавиш !  ooooh! А аз си мислех , че съм предвидила и премислила почти всичко ! Изобщо не мога да ти дам съвет ! Не съм мислила как ще готвя , а къде ще си пия водката със сок - признавам без бой , не съм по готвенето !  Mr. Green
Попитала си как  най-лесно и бързо да махнеш камъните и тъй като не прочетох думата най-евтино , отговарям - с багер !  Mr. Green  Шегичка , но това ми се вижда наистина най-лесното и бързо , но не и и икономически изгодно.Може би ако намериш някои мургави съграждани срещу минимално заплащане да ти ги извозят?!
  newsm78

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ааа, Диди, не за извозване, докато дойде време да ги извозя , знаеш ли колко кофи трябва да изпренеса, а за да ги напълня знаеш колко пръст трябва да преровя Joy
Готвенето го мразя, но не спирам да го правя, всеки ден най-малко по веднъж, какво да се прави Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Леле , ljuboznatelna  А аз си мислех , че съм предвидила и премислила почти всичко ! Изобщо не мога да ти дам съвет ! Не съм мислила как ще готвя , а къде ще си пия водката със сок - признавам без бой , не съм по готвенето !  Mr. Green

Това все едно аз съм го писала.  Laughing
Държах верандата да ми е от северната страна, за да не си губя хубавата гледка, а и лятото от там подухва ветрец. Вътрешния двор ще ми е в източната част, по мои представи, но...ще го обсъдим с архитектката.

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
AlexaS, да разбирам ли, че гледката ти е към наше село? Grinning Защото пък моята е към ваше Grinning

# 11
  • Мнения: 2 255
Didi какви са тези красоти в подписа ти ...като не си по готвенето  Joy

# 12
  • Мнения: 3 770
Joy AlexaS , ще си седим на верандите , ще си пием водките и като вдигаме наздравица , ще се гледаме през биноклите за по-голяма задушевност !  Mr. Green Ако някоя вечер видиш две кифли на нашата тераса , да знаеш , че другата е ljuboznatelna - отсега съм я поканила !  Mr. Green

ljuboznatelna , аз имах предвид всичко да ти свършат мургавелчовците , но написах само извозването - пусти мързел !  Embarassed

# 13
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , аз не че не мога да готвя , а не го правя често по ред причини.А пък красотите са в отговор на вманиачаването ми по една друга форумска тема , в която обаче отдавна не съм писала !   Mr. Green

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
AlexaS, да разбирам ли, че гледката ти е към наше село? Grinning Защото пък моята е към ваше Grinning

Ами аз на юг няма толкова какво да гледам - баир.  Grinning

Диди, ние хубаво ще се гледаме през лятото, но кога сняг забръска, що ще чиним ний зимъска!?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт