Въпрос относно акото на бебето?

  • 788
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте мили мами!
От няколко дни съм много озадачена и се чудя какво да правя. Нормално ли е при захранване акото на бебето да се промени?
Започнах да захранвам 6 месечния си син преди две седмици с пюре от тиква и не бях забелязала да има някаква промяна. Но от няколко дена въведох спанак и броколи. Забелязах че акото стана по-тъмно и е доста гъсто?!? Нормално ли е това? Повод ли е да спра пюретете за известно време и да го оставя само на кърма?

# 1
  • Мнения: 197
Според мен си е съвсем нормално все пак си въвела нормална храна.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем нормално е да има промени в цвета и консистенцията. Няма нужда да спираш захранването - внимавай обаче да предлагаш повече течности на бебето. Знаеш, че след захранването трябва да се предлага вода - обикновено децата се съгласяват да пийнат няколко глътки по време на храненето с пюре, тъй като им е гъстичко.
Спанакът и броколите е хубаво да са малко по-нататък в захранването, когато стомахчето на детето посвикне.

# 3
  • Мнения: 45
Много ви благодаря за отговорите Simple Smile Определено вече съм по-спокойна.

# 4
  • Мнения: 543
Колкото повече напредваш със захранването, толкова акито на бебето заприличва на нашето Simple Smile
А цветът се влияе от вида на храната: морков - оранжево аки, спанак - зелено аки Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След захранването акото на бебчето се променя-нормално е

# 6
  • Мнения: 156
Нормално е, защото стомахчето още не може да преработва добре храната и тя излиза горе-долу във вида, в който  е  поета. Затова , когато яде моркови и пипер  е червено, а като яде спанак е тъмнозелено.

# 7
  • Мнения: 349
Колкото повече напредваш със захранването, толкова акито на бебето заприличва на нашето Simple Smile
А цветът се влияе от вида на храната: морков - оранжево аки, спанак - зелено аки Simple Smile

 Peace

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нормално е. Не се притеснявай. С всяка нова храна ще виждаш промяна.

Общи условия

Активация на акаунт