кърмаче на 1 годинка не иска твърда храна

  • 489
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Сина ми е на 1 и две седмици , кърмим се на поискване , като от доста време съм сигурна че кърмата не му стига , но не иска да яде твърда храна . Общо взето е много инатлив и не можеш да му пъхнеш храна в устата нито със залъгване нито по друг начин , понякога хапва половин банан , но не винаги , опитва почти всяка храна но си остава с опитването , единствено сухар , бисквита или солета хапва повече , но пак е в количество коетое крайно недостатъчно да го нахрани , добавка не искаме и плюем всички млечни храни , но май имаме алергия към тях защото няколко пъти в които успях да му дам закуска съдържаща прясно мляко акахме слуз . Пилешко хапваме с удоволствие но пак много малко , в чудо съм се видяла не мога да го накарам да яде друго освен кърма , а не искам да го отбивам заради това защото явно не понася краве мляко , и няма с какво да му заменя кърмата , а от ден на ден все повече се встрастява във сукането и вместо да ства по-лесно да го храня с друга храна , то става по трудно , Приемам съвети всякакви , притесняваме най-вече това че не успява да наддава добре без твърда храна , аз определено не съм от майките с много кърма , но при всеки опит да я увелича с лактогонни средства ставам на бучки и се налага да се цедя ден два  , което ме води на мисълта че явно трябва да му е достатъчно кърмата. Как сте постъпвали при подобен проблем ?

# 1
  • Мнения: 356
Дъщеря ми беше същата на годинка - хапваше много малко, сучеше редовно. Започна да се храни по-добре, след като проходи - на година и три месеца. Сега се храни нормално. Според мен не бива сега да отбиваш детенцето. Предлагай му редовно твърда храна, пък нека хапва, колкото иска. Не го храни насила. Давай му предпочитаните храни, все нещо му харесва повече от другото. Опитай да му предложиш нови храни или в нов вид - на малки парченца например, може да не му харесва вече пасирано. Ако вземате храна от кухня, да не би да не му харесва? Аз затова започнах да готвя сама на щерката  Laughing
За предполагаемата алергия се консултирай с педиатъра.
За бучките - опитвала ли си да вземаш лецитин? На мен ми помагаше в такива ситуации.
Желая ти много търпение и успех!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 627
Подкрепям Чикита, и моята дъщеря прояде на 1 г. и 3 м. Вече яде по-нормални количества, но понякога минава почти изцяло на кърма - в момента например я мъчат кучешките и иска само да суче. Не го насилвай, ефекта е обратен, да го залъгваш, за да излапа няколко лъжици, също е лош подход - факт е, че децата ядат, когато са гладни, и без подканяне и залъгване, само имай търпение. Предлагай здравословна храна, без боклуци и празни калории, сменяй консистенции, пробвай ти да сготвиш нещо, дъщеря ми мрази пюрета, но обожава моите манджи, при всяко дете е индивидуално. Пробвай и ПЗ, при нас помогна, както и да му дадеш сам да се храни с лъжичка/виличка, те обичат нови неща.

# 3
  • Мнения: 585
Благодаря за съветите успокоявам се че е имало и други като нас . Иначе съм пробвала всякакви схеми на хранене , готвено вкъщи , кухня , пюрета  и ПЗ , определено пасирана храна отдавна не иска въобще да опита ,на малки кубчета хапваме , сам с лъжица се опитва да яде ама не може , а е своенравен и не дава успоредно да му пъхам и аз храна с друга лъжица , набождам разни неща на вилица и така си хапва от тях , но общо взето твърдата храна за него е за опитване  и за хапване между другото , и така разчитаме основно на кърма , ще чакам година и три дано прояде повече . Днес се поуспокоих малко защото на площадката имаше още 4 деца на 1 годинка и макар и по-пълнички от моето не бяха по-едри или по-високи , а ми направи впечатление че ние бахме и най-силни физически , досега го сравнявах с две деца на мои познати , който си хапват доста от бебета и те са доста по- едри и на килограми и на ръст от нас , носят дрешки за 2 годишни , естествено и физически са по-силни и моя ми се струваше много дребен и недохранен , след днешната среща се поуспокоих че сме си в норма . Много е уморително да имаш злоядо дете бъркаш сто манджи , ставаш на маймуна да ги опита и накрая всичко отива в кофата , или пък трябв ати да си ги ядеш

# 4
  • София
  • Мнения: 6 627
Ами затова не се и уморявай, давай го по-спокойно, ще се оправят нещата - собствен опит Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 356
ще чакам година и три дано прояде повече .
Не приемай толкова буквално думите ми, това не е краен срок. Имах предвид, че детенцето ще започне да хапва повече, когато има нужда от това - когато се движи повече, когато изразходва повече енергия. И аз преди 7-8 месеца се чудех ще прояде ли някога щерката, а днес тя ме дърпа и вика "Дай какаяаал!" (кашкавал - в превод)  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт