дали да остава да спи в яслата?

  • 1 050
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте,искам да попитам след колко дни ходене до обяд оставихте децата да спят в яслата? newsm78аз по-точно имам следния проблем-вики ходи на ясла от 3 дни, взимам го на обяд, понеже декември месец няма да посещава 3 седмици, се чудя дали  направо до тогава да не ходи само до обяд, защото тъкмо ще свикне  да спи, после 3 седмици ще отсъства и от нова година трябва на ново да свиква , да правиме адаптация; говорих с лелите -те казват че ако толкова дълго ходи до обяд после може въобще да не иска да свикне. Аз обаче си мисля че е малък и за 3 седм. може и да забрави всичко. Има ли някой минал през подобна ситуация? Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 941
мисля че можеш да го оставяш да спи,
Когато каката тръгна на ясла беше на вашата възраст и от четвъртия ден отидох малко по късно да я взема наобед и ми казаха че си е легнала, оттогава я оставях да спи там,
До декември месец ще си е  свиклано на ясления режим и след отсъствието бързо ще се адаптира пак, но ако го взимаш до тогава наобед после все ще чака и ще е по трудно

# 2
  • София
  • Мнения: 255
Ще свикне да го вземаш на обяд и ще стане по-лошо. научи си детето от сега на режима, който ще спазвате занапред. По-бързо ще свикне и на теб след време ще ти е по-леко на сърцето.

# 3
Режим не се забравя, но навика се променя. Ако за 3 седмици можеш да го оттучиш, за същото време можеш и да го научиш. Постоянство е нужно на детето за да се чувства сигурно и да знае какво му предстои за деня. Затова е най-добре да му поддържаш режима стриктно, ако имаш такава възможност, защото при нас е малко различно положението понеже бебе го буди или му пречи да заспива. Има и деца, които не спят на обяд като моето, вечер също чакам известно време докато заспи и е абсолютно нормално.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре го остави вече-да не свикне да го взимаш на обяд

# 5
  • Мнения: 5 183
Ще свикне да го вземаш на обяд и ще стане по-лошо. научи си детето от сега на режима, който ще спазвате занапред. По-бързо ще свикне и на теб след време ще ти е по-леко на сърцето.

И аз така мисля.
Ето моята дружка и съседка има момиченце на 18 месеца. Тръгна на ясла преди броени седмици. Там си спи от третия ден.

# 6
  • Мнения: 3 695
Копирам си мнението от една друга тема:
При нас искат две седмици да се взема детето на обяд, после на третата остава да спи. В началото си мислех, че са много 2 седмици за вземане на обяд, обаче при нас се оказа перфектната схема. Точно на третата седмица започна да влиза без да плаче, и от раз започна да спи без никакъв проблем. Това, че детето свиквало да го вземат на обяд според мен е невярно, или по-точно може да е вярно, но за по-големи деца. По-малките просто свикват с яслата за това време, и свикват, че майките обезателно идват да ги вземат, отпускат се и спят спокойно. Поне при нас беше така.  Peace

Обаче месец и половина-два да го вземаш на обяд си е доста време и според мен.  Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Моето мнение е, че трябва сега да го оставиш да спи, по-малките дечица като че ли по-лесно свикват, защото моя син тръгна преди 3 седмици на ясла т.е. на 2г. и 5месеца, още на втората седмица си повтаряше, че като се напапка мама ще го вземе и сега от 4 дни спи там, но е рев и чакане на мама да го вземе. Не го отлагай, тогава ще е малко по-голям и според мен много по-трудно ще го понесе.

# 8
  • Мнения: 1 531
според мен, ако е спокоен, го оставяй още от сега - като ще забравя, по-добре да забрави, че изобщо си го взимала наобяд, и адаптацията декември да е просто за ясла, а не до обяд,4е до следобяд,4е до вечерта Crazy

# 9
  • Мнения: 2 197
И аз мисля, че вече можеш да го оставиш да спи. Все пак до декември има почти 2 месеца. Хубаво е да си свикне с режима, защото два месеца на фона на три седмици са доста повече. Все пак зависи от сестрите и от детето дали ще свикне. Моята дъщеря ходи 2 седмици до обяд, след това я оставих да спи с уговорката няколко дена да я взимам веднага след след обедния сън, за да не се разстройва след събуждане. Но още в деня след първото спане ме върнаха и ми казаха, че мога спокойно да си я взимам в края на деня - детето било готово. Беше на година и 11 месеца когато тръгна. Много лесно свикна с режима в яслата, въпреки, че в къщи никога не е имала такъв. Като се изключат часовете за хранене, които що-годе спазваме с отклонение +/- 45 минути спането и винаги е било когато и се приспи. По този повод някой път е заспивала в 12, друг път- в 14, трети - изобщо не е спала. с оглед на това ми беше много интересно как ще я накарат да ляга в 12, но факт е, че от първия "спящ" ден детето ляга и заспива веднага и непробудно.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 268
Ще свикне да го вземаш на обяд и ще стане по-лошо. научи си детето от сега на режима, който ще спазвате занапред. По-бързо ще свикне и на теб след време ще ти е по-леко на сърцето.

И аз така си мисля.
Синът ми тръгна миналата седмица - първите 2 дена до обяд, в сряда отидох в 13 ч., беше в леглото, но не спеше и го взех. В четвъртък решихме да остане да спи там, т.е. да пробваме дали ще заспи, отидох към 14 ч., сестрата каза, че не спи, но си лежал тихо и кротко в креватчето и не го взех, отидох към 16 ч. да ги взема (не беше заспивал, а стана сутринта в 6.30 Tired ). В петък отидох направо към 16 ч. да го взема, беше спал почти час, ял, играл си, сестрат каза, че вече се е адаптирал според нея и да остава от другата седмица по цял ден, дано е права. Искма да ти кажа,ч е за тези 5 дена минах сякаш през ада - толкова ми беше гадно, не можех да спя, но сега се чувствам по-спокойна, защото и видях,ч е в петък той смаия беше по-спокоен, усмихваше се на сестрата, закачаше се.

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По-добре го оставяй да спи там, до декември има доста време. А тогава само 3 седмици ще отстъства.

# 12
  • Мнения: 1 447
Колкото по дълго време го оставяш до обяд,толкова по трудно после ще свикне.Дъщеря ми на третия ден казаха,че вече може да остава да спи в яслата.
Тя също не ходеше,но два месеца/ноември и декември/,но след като се върна от първия ден я оставиха да спи.

# 13
  • Мнения: 1 586
Хриси остана да спи на третата седмица,в началото ми се струваше доста дълъг този период но сега си мисля,че беше правилното решение.Ако обаче до Коледа продължиш да го вземаш на обяд си мисля,че ще свикне и после ще му е по-трудно да заспи.Според мен започни да го оставяш от сега да спи,ще бъде по-добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт