Зов за помощ - разрухата на едно приятелство!

  • 1 724
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте, майки! Знам, че темата ми не е за вашия форум, но искам да получа съвет от възраастни, здраво стъпили на крака си жени.
Да мина по същество. Ние сме три приятелки, които вече подържаме пет годишно приятелство. Проблемът е там, че аз имах семейни проблеми повече от две седмици - фирмата на наще беше пред фалит. Да, но и аз също движа нещата на тази фирма. Проблемът е там, че една от приятелките ми наскоро претърпя операция, а аз дори забравих да й звънна, да я попитам как е. Светът ми се въртеше, не знаех къде се намирам, уссещах, че животът ми се обръща на 360 градуса. Нараних много двете си приятелки, особено оперираната. Тя дори ми дааде дтори шанс, но аз и него пропуснах, покрай проблемите си. Сега те са ми сериозно обидени. Не знам дали всичко ще е същото, такова, каквото беше.
Как трябва да постъпя аз, какво трябва да направя? Обичам ги безкрайно, мислех, че съм доказала тази обич, но явно не съм, защото ми го казаха. Възможно ли е 5 годишно приятелство да бъде разбито, заради подобно нещо. Не съм на себе си и не мога да приема подобно нещо. Все още имам възможността да се поправя, поне така си мисля. Кажете ми, моля ви, как да постъпя? Безгрешни хора няма, но не знам как даа постъпя, аз - грешната.
 Cry
Благодаря предварително за съветите ви, дано помогнете, защото съм до болка отчаяна и в момента разчитам само и единствено на вас.

# 1
  • Мнения: 5 370
Дамммм, когато го боли, всеки си мисли, че неговата болка е най-голяма.
Не те обвинявам, но и тях не ги разбирам.Ти със сигурност си звъннала на по-късен етап, нали? Или забрави въобще?
В такъв случай отиваш и казваш "прости ми, съжалявам, знаеш, че не е било нарочно". Ако не е имало лъжа или измама между приятели, аз лично мисля, че другото би могло да се преживее.

П.С. Днес има рожден ден моя добра приятелка. Знаеш ли кога се обадих да я поздравя? Точно преди 2 часа. Прие го напълно нормално. А можеше и тотално да забравя, въпреки че преди 2 седмици си мислех точно за тази дата.

# 2
  • Мнения: 274
Дай снимки на двете ти приятелки и мога да вляза в ролята на парламентьор. Работя на принципа "no cure, no fee" , така че нищо не губиш.

# 3
Ти със сигурност си звъннала на по-късен етап, нали? Или забрави въобще?


Там е проблемът, че изобщо не звъннах, дори да ги попитам как са. Целият ми ум беше във семейната фирма, която не знам как успяхме да стабилизираме. Да, но развалих едно 5 годишно приятелство. Просто не исках да ги вкарвам в моите си - семейни проблеми, защото знам, че сподеелиш ли подобно нещо на човек, кото те обича, и той почва да мисли за това, а аз не исках да ги занимавам с проблеемите си. И в случая пак аз съм виновна, което не отричам.
Какво трябва да направя? Найстина съм много отччаяна! Може отстраани даа съм ви смешна, но нее ви пожелавам даа сте на мойто полежениее, повярвайте - доста гадно е. Не стана въпрос за обикновенни приятелки, а за хората, които обожавам, както и те ен, в което съм сигурна. Ппросто искам да поправя грешката си!

# 4
  • Мнения: 5 370
Добре де, върви и говори с нея. Има 2 простички думи-ПРОСТИ МИ!!!
Ако са изречени от сърце-малко хора им устояват. Така поне аз мисля.

# 5
Добре де, върви и говори с нея. Има 2 простички думи-ПРОСТИ МИ!!!
Ако са изречени от сърце-малко хора им устояват. Така поне аз мисля.
Пробвах, но явно са на тезата, че не се изрича /показва/, а се доказва!     

# 6
  • Мнения: 1 761
Изчакай да мине малко време,обади се,покани ги да се видите и си поговорете спокойно.Когато човек е афектиран действа срещу себе си.

# 7
  • Мнения: 147
и аз съм в подобно положение с някои от приятелките си в момента и честно казано се чувствам предадена, използвана и какво ли още не..гадно ми е, че не ми говорят, но мисля така да си остане засега, в крайна сметка приятелите са за това - да помагат в трудни моменти, а не когато ти е тежко и се е случило да мислиш само за себе си и проблемите си да те изоставят под предтекст "ти не се обаждаш"...наистина е кофти ситуация и започваш да си мислиш доколко изобщо са ти приятели, но мисля че просто трябва да мине време и нещата ще си дойдат на мястото..

# 8
  • Мнения: 393
  И аз не мисля,че едно-две,та и десет забравени телефони обаждания могат да решат съдбата на едно приятелство.Погледнато иначе,защото пък тя,третата, не се обади на теб,защо не представи нещата на другата,че все едно и ти си участвала?
  Нема нужда да играят чак такъв театър-за мен тези 5г. ще са ми хубав спомен,но ще се дистанцирам от тази връзка-но ако много държиш и ти е кофти от пропуснатия втори шанс,вземи и нещо,което ви е радвало преди време-книга,снимки,че и нещо за хапване и се представи:)Късмет!

# 9
  • Мнения: 7 723
Добре де, върви и говори с нея. Има 2 простички думи-ПРОСТИ МИ!!!
Ако са изречени от сърце-малко хора им устояват. Така поне аз мисля.
Пробвах, но явно са на тезата, че не се изрича /показва/, а се доказва!     
...нека ти дадат поне шанс, де.
Разбирам оперираната ти приятелка-
нездравия човек е много по- чуствителен
и това, че не си й звъннала да я питаш поне как е
(за здравето й се отнася, все пак)...права е да ти се сърди.
Ами другата?
Тя пък, от своя страна предполагам знае са ситуацията
със семейната фирма и би трябвало поне малко да е заинтересована от теб.
Като вижда, че ти си неадекватна и не се обаждаш,
ми да ти беше звъннала тя и да те пита как си, кво става? Проблеми?
...нея не мога да я оправдая.
Предполагам, че се пише съпричастна на оперираната,
но това в никакъв случай не я оправдава и ти,
по пътя на тяхната логика имаш абсолютно същото право
да й се сърдиш на нея. По същите причини.

...това ме навява на въпроса: Кво значи "приятелки"?
Не са ти приятели тези, които не се и опитват да ти влязат в положението.

# 10
Добре де, върви и говори с нея. Има 2 простички думи-ПРОСТИ МИ!!!
Ако са изречени от сърце-малко хора им устояват. Така поне аз мисля.
Пробвах, но явно са на тезата, че не се изрича /показва/, а се доказва!     
...нека ти дадат поне шанс, де.
Разбирам оперираната ти приятелка-
нездравия човек е много по- чуствителен
и това, че не си й звъннала да я питаш поне как е
(за здравето й се отнася, все пак)...права е да ти се сърди.
Ами другата?
Тя пък, от своя страна предполагам знае са ситуацията
със семейната фирма и би трябвало поне малко да е заинтересована от теб.
Като вижда, че ти си неадекватна и не се обаждаш,
ми да ти беше звъннала тя и да те пита как си, кво става? Проблеми?
...нея не мога да я оправдая.
Предполагам, че се пише съпричастна на оперираната,
но това в никакъв случай не я оправдава и ти,
по пътя на тяхната логика имаш абсолютно същото право
да й се сърдиш на нея. По същите причини.

...това ме навява на въпроса: Кво значи "приятелки"?
Не са ти приятели тези, които не се и опитват да ти влязат в положението.

Извинявам  се, явно не съм обяснила правилно. И двете не знаеха за моите проблеми, узнаха днес. Не съм им казвала, за да не ги разтревожа и тях по някакъв начин.

Жулето, прави си за третатаа. Явно е искала аз да звънна, но защо не ми каза нищо. Тя не знаеше вкакво състояние съм, на никой не бях казвала, защото това са си семеейни проблеми.
Не знам вечее какво да мисля, всичко в главата ми сее върти, всичко!

Мога да ви пожелаая лека нощ, защото стана доста късна. Искрено благодаря на всички за съветите ви, дадохте ми искрица надежта.
Желая ви всичко най-добро, бъдете щастливи!:)

# 11
  • Мнения: 6 604
А през цяллото това време,в което ти не си им звъняла, те звъннаха ли ти да те питат какво става с теб? Или чакат ти да им звъннеш?
Поне третата приятелка,която не е била в труден период по това време?

# 12
  • Мнения: X
Малко ме съмнява това приятелство,щом зависи от едно обаждане.Да,не е приятно да си в болница и човек,когото мислиш за приятел,да не се поинтересува как си.Но за 5 години би трябвало да се познавате достатъчно,за да знае приятелката ти ,че щом не се обаждаш,значи нещо става с теб,не е ли така...
Ако всичко ти беше наред,щеше да си до нея...
Аз,ако някой не се обажда по-дълго време,винаги си имам едно наум,че може да има проблем и затова не се обажда,а не че не се интересува от мен...
Та ,вината не е само твоя,не се обвинявай толкова...приятелите са за това ,за да те разбират в труден момент...не само ти тях...
А как да ги умилостивиш?Покани ги на гости,обясни им накратко за твоя проблем,кажи им направо как се чувстваш и ако наистина сте ПРИЯТЕЛКИ,би трябвало да те разберат.

# 13
  • Мнения: 22 349
Ако са ти приятелки, нещата ще се оправят. Няма дълго време да се цупят за един телефонен разговор. А и само ти ли им звъниш? те да не са в тиквите, че не могат да звъннат един телефон?

# 14
  • София
  • Мнения: 392
 Що за отношения и сръдни? Не сте вече тийнейджърки, всяка си има различни проблеми, живот, време и тн Ако са те помолили за помощ и откажеш- разбирам, но че не си им звъняла в труден за теб момент...
 И аз понякога забравям да поздравя приятелката си по някакъв повод или си звъним по- рядко, когато сме натоварени, но проблем няма. Това не трябва да се приема като поредното задължение!

Общи условия

Активация на акаунт