Нисък хемоглобин след раждането

  • 4 859
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
Една млада и щастлива леля Grinning пише от името на кака си.

Въпросът е следният: нормално ли е след раждането хемоглобинът да е нисък - при излизането от болницата, показателите са били 79. На младата майка й става лошо и й е замаяно. Пие ампули Тотема, от които има проблеми със стомаха Sick. Известни ли са ви методите за вдигане на хемоглобин с бабешки рецепти или просто трябва да се яде повече месо? Ако има и други с подобни проблеми, моля ви да кажете как се справяте.

# 1
  • Мнения: 179
Аз също имах нисък хемоглобин след раждането, въпреки че през цялата бременност ми беше в норма, след като родих падна на 89. По същия начин ми беше замаено и бях страхотно отпаднала, дори ми се завиваше свят докато кърмех. Моята гинеколожка ми изписа Ферофолгама и след като го пих 1 месец, положението отново се нормализира. За бабешки методи незнам, но може би е добре да се консултира с лекар и да й сменят лекарството, щом й създава проблем със стомаха.
Надявам се скоро да се оправи и да се радва на бебчето си  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 489
Хемоглобинът е твърде нисък, за да разчита на бабешки рецепти.
Просто да попита за друго лекарство, което не дразни така стомаха.

# 3
  • Мнения: 195
Не е толкова нисък хемоглобинът. Най-правилно е да се консултира със специалист, но ако те успокоява - аз излязох от родилното с хемоглобин - 80 и само след месец без хапчета/пиех само Матерна/, беше - 110.

# 4
  • Мнения: 948
Аз също след раждането бях с много нисък хемоглобин.Варираше между 69 и 70.Изписаха ми ампули Тотема, но от тях много повръщах.Една моя позната ми препоръча ефервесцентните таблетки Суправит Голд с натурален пчелен мед и с 23 витамини, минерали и микроелементи.След като изпих две опаковки от тях хемоглобина ми се повиши и достигна показател 112.
Успех на щастливата мама! Wink

# 5
  • Мнения: 3 356
Аз пияот 5 ден след раждането Малтофер-Фол и виче лека полека се стъпвам на краката.Дабре,че се усетих на време къде ми е проблема.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз при изписването бях с анемия (някъде около 90 май ми беше хемоглобина). Пих Фероспартин (май така се казваше) и след 3-4 дена бях ок. Месо не съм и опитала, вегетарианка съм. Само с хаповете се оправих.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 66
и аз бях с много нисък хемоглобин - беше паднал на 65, че чак се наложи да ми преливат кръв. След всички процедури се беше вдигнал на около 75-80 и така ме изписаха. Иначе пих Малтофер Хол и не съм имала някакви проблеми с него.
За бабини илачи - черен дроб, месо и сурови ядки.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 249
И аз бях с много нисък хемоглобин след раждането. Наложи се да ми преливат кръв, за да мога да ставам от леглото. Пих ампулите Тотхема (бях ги пила и по време на бременността и добре ми понасяха още тогава). Щом ампулите и дразнят стомаха да говори с лекар да и изпишат друго, знам, че има и таблетки, които са по-щадящи за стомаха.

# 9
  • Мнения: 2 950
Моят хемоглобин след раждането беше много нисък и ми преливаха всеки ден по една банка с някаква кафява гадост в болницата - въпреки това ме изписаха с около 70 хемоглобин. Пиех Тотема, но въпреки тях ми се виеше свят и бях много отпаднала. След около месец-два нещата се нормализират - все пак трябва да небере малко сили след раждането. Все пак се обърнете към лекар!
Ако искате бабешки методи - в родилното една от мамите ми каза, че тя била много зле в това отношение по време на бременността и се оправила с ядене на много цвекло, киви и забравих още какво. Нищо не пречи да опитате - поне няма да навреди! Успех на сестра ти!

# 10
  • Мнения: 4 176
Аз не съм имала проблеми с хемоглобина никога. Изписаха ме с хемоглобин 130.
Пиех витамини през цялата бременност, докато кърмех и дори сега.
Чувствам се страхотно, само дето ме болят краката от тичане след малкия:) но това е друга тема.

# 11
  • Мнения: 368
Трябва да консумира цвекло, пресен сок от моркови, цитрусови плодове ядки и чисто месо. Отделно не е лошо да се пие и фолиева киселина.
На мен лично ми изписаха Малтофер Фло.
Дано бързо се възтанови.

# 12
  • Мнения: 5 577
На мен след раждането не са ми правили изследване  newsm78
Както и да е, това не е по темата.
И аз подкрепям МАЛТОФЕРА като лекарство в случая!  Peace

# 13
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Aз имах нисък хемоглобин след раждането и 4 месеца след това. И двата пъти пих Тотема, но не съм повръщала. Знам, че хемоглубина се повишава от черен дроб на скара. Ако кака ти не е вегетарианка може да опита!

# 14
  • Мнения: 4 176
Знам, че хемоглубина се повишава от черен дроб на скара.
Да рзбирам ли че ако е с лук в тиган, ще го понижи?  168uu

Общи условия

Активация на акаунт