рецепта за локум

  • 9 403
  • 8
  •   1
Отговори
Момичета, моля ви да споделите, ако някоя от вас е правила локум или ако знае добра рецепта. От 3 дена вадя от нета рецепти   chefи пробвах вече 2 от тях, но локум не се получи - само гъст, вкусен сироп  Cry.  Жал ми е за малчугана - обещах му, а не става... В Еквадор сме, а тук такива вкуснотийки няма. Хайде,пък като кажете рецептата и локумки ще направя ! Благодаря на всички предварително.

# 1
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Не знам кои рецепти си пробвала, но виж и тази на Пеполина Peace

# 2
# 3
Ciara, първо тази рецепта пробвах, но уви... Вкусно сиропче стана, на другия ден го пъхнах във фризера и сега си го хапваме като мноооого сладък сладолед...

# 4
ilrai78, ох, и на този Хаджи Бекир я пробвах рецептата и на Пеполина... Не се получи. Не знам в кое е проблема - в нишестето ли, в какво ли ?! От испаноезичните сайтове намерих подобна рецепта, но там има и желатин. Дали да пробвам ?  smile3555
Маменца, хайде да ви помоля, ако някоя от вас се сети докато е в магазина, да погледне на кутиите с локум, пише ли нещо за желатин . Бих пробвала, но ми омръзна - хладилника ми се напълни с купички ужасно сладък десерт ( в полутечно или в замръзнало състояние).
Благодаря на всички !  bouquet

# 5
  • Мнения: 745
На кутията на локума пише, че съдържа: захар, пшенично нишесте, аромат, лимонена киселина и оцветител Wink

# 6
  • България
  • Мнения: 1 090
http://video.about.com/mideastfood/Turkish-Delight.htm

Ето едно видео ,което показва стъпка по стъпка процеса..и аз искам да си направя локум,ама ми изглежда сложно Thinking

# 7
BLAGODARIA NA ELENA - vsi4ki samnenia se razseiaha ! Grinning
.. i BLAGODARIA na NORAH  Hug- v momenta gledam klip4eto, utre shte probvam pak da napravia lokuma.

# 8
BLAGODARIA NA ELENA - vsi4ki samnenia se razseiaha !  Grinning
.. i BLAGODARIA na NORAH  Hug - v momenta gledam klip4eto, utre shte probvam pak da napravia lokuma.
 
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт