За прехода от ясла към градина

  • 2 655
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Понеже след две седмици дъщеря ми навършва три години и ще тръгне на градина искам да ви попитам-как свикнаха децата ви,имам предвид тези които са ходели на ясла-после на градина Rolling EyesМоята ходи от доста малка ясла,много контактно дете е,бьрзо свикна,но се 4удя сега като смени обстановката,децата,лелите дали 6е свикне бързо или 6е се по4не вси4ко от на4ало с рева и другите истории.Споделете как бе6е с ва6ите деца за6ото малко се притеснявам Thinking

# 1
  • Мнения: 9 814
Режимът в яслата и ДГ не се различава особено.
Щом детето вече е свикнало да посещава детско заведение, едва ли и с новото място ще има особен проблем.
Е все пак зависи и от персонала в ДГ.
При моето дете сякаш преходът беше доста лесен, защото цялата банда от яслата се премести от есента в І-ва група.

# 2
  • София
  • Мнения: 203
Да, и при нас така беше - самия факт, че бяха заедно с няколко познати дечица от яслата, направи нещата по-лесни. А и наистина разликата не е кой знае каква - единствено новите лели, дано са готини и да свикне бързо с тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 654
Моята дъщеря ходеше на ясла до юли месец.След това беше 2 месеца в принудителна ваканация.
Преди 3 седмици тръгна отново,но вече на градина.Първите два дни рева,докато влезне и това беше.
Мога да кажа,че адаптацията беше съвсем лесна,сега с мерак ходи на градина и ми обяснява,че било хубаво.
Дори учителката сподели,че децата,които идват от яслата се държат по-свободно /и повече не слушат/ от тези,които идват от в къщи.
Желая Ви лека адаптация!

# 4
  • Мнения: 689
При нас прехода протече по следния начин - рев около 2 седмици, после всичко тръгна добре и без проблеми. Като започнаха да провеждат нормални занимания, и хареса много, защото вече била кака и имала занятия с тетрадки и учебници... Crossing Arms

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 132
На дъщеря ми в последните месеци й беше скучно в яслата и с нетърпение чакаше да я преместим в  ДГ "при големите". Тръгна с голямо желание, макар че нямаше познати деца там и се адаптира изключително бързо.
Все още я "заплашваме", че ако се държи като бебе, ще я върнем в яслата.

# 6
  • Мнения: 2 821
Нямаше проблеми. Струва ми се, че ходенето на ясла много помага за адаптацията в ДГ. Имам познати, чиито деца не са ходили на ясла и трудно свикнаха с режима.

# 7
  • Мнения: 1 447
При дъщеря ми нямаше проблем защото повечето деца от яслата бяха и в същата градина.
Градината ни е по район и повечето деца от яслата ги местят в тази градина,а с госпожите свикна много бързо.

# 8
  • Мнения: 7 723

При дъщеря ми нямаше проблем защото повечето деца от яслата бяха и в същата градина.
....
И при мойта малката- така.
Голямата не е ходила на ясла и определено
периодът на адаптация в детската градина
беше продължителен и труден... Tired

# 9
  • Мнения: 1 447

При дъщеря ми нямаше проблем защото повечето деца от яслата бяха и в същата градина.
....
И при мойта малката- така.
Голямата не е ходила на ясла и определено
периодът на адаптация в детската градина
беше продължителен и труден... Tired
Винаги съм казвала,че деца които са ходили на ясла се адаптират по-лесно в градината.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Ние явно сме по-различн случай Confused. Дъщеря ми ходи на ясла, а там адаптацията и мина без нито една сълза Simple Smile. От един месец е на градина, но сутрин раздялата е много трудна. Има няколко деца от групата и от яслата, с които и сега са заедно, но сутрин си е голям рев и пазарлък преди това. Дано отмине по-скоро Praynig

# 11
  • Мнения: 216
Благодаря на вси4ки за отговорите и подкрепата-дано децата ни барзо свикнат и се адаптират 4е да ни е по леко и на нас Hug

# 12
  • Мнения: 645
Синът ми плака първите дни. Нищо, че повечето дечица от яслата се прехвърлиха заедно с него. Като го прибирах вкъщи, казваше, че не иска утре да ходи в тази група, искал в другата, при неговите си лели.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 711
Дияна ходи една година на ясла. Есента ги прехвърлиха в градината. Смени стаята, учителките, лелката. Децата си бяха същите + няколко нови.
Не мина без плач 1-2 дена, но после всичко си тръгна нормално.
искал в другата, при неговите си лели.
О, и Дияна го казваше това Simple Smile

# 14
  • Мнения: 304
Понеже след две седмици дъщеря ми навършва три години и ще тръгне на градина искам да ви попитам-как свикнаха децата ви,имам предвид тези които са ходели на ясла-после на градина Rolling EyesМоята ходи от доста малка ясла,много контактно дете е,бьрзо свикна,но се 4удя сега като смени обстановката,децата,лелите дали 6е свикне бързо или 6е се по4не вси4ко от на4ало с рева и другите истории.Споделете как бе6е с ва6ите деца за6ото малко се притеснявам :thinkin
От опит зная, че 95% от децата, които са посещавали ясла в детската градина са перфектни, тъй като са усвойли всички навици. За учителките и лелките ясленските деца в първа група са облекчение Grinning Така че не се притеснявай твоята щерка няма да има никакъв проблем с ДГ. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт