черни точици по зъбките

  • 3 308
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами, искам да Ви попитам ,дали знаете нещо повече за тези точици. Дъщеря ми е 1.7 г. ,от извесно време на предното горно зъбче й се появиха 2-3 такива точици, на които аз не обърнах внимание. Вчера, като я загледах по-обстойно, ми направи впечатление, че те са станали повече. Веднага се обадих на педиатърката и тя ми каза, че трябва да заведа дъщеря ми на зъболекар и че това са, нещо като малки кариесчета Shocked. Моля Ви за мнения и съвети. Знаете ли нещо повече за тези точици?

# 1
  • Мнения: 6 438
Зъболекарят ще ти каже най-точно,но и аз мисля,че са кариеси  Peace

# 2
  • Мнения: 748
Мими на тази възраст също имаше такива, дори бяха на всичките предни зъби, но с малко по-старателно миене с четката се махнаха. сега няма. не бяха кариеси. надявам се и при вас да е така  Peace

# 3
  • Мнения: 3 695
Даваш ли й флуор, да не би да е от това.
Разбира се, най-добре специалист да прецени!  Peace

# 4
  • Мнения: 1 155
Не флуор не давам, мием зъбките сутрин и вечер, търкаме ги хубаво но не се махат Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 12 545
Не флуор не давам, мием зъбките сутрин и вечер, търкаме ги хубаво но не се махат Sad

Има детски зъболекари. Намери координати и заведи детето.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами - най-вероятно са именно така наремчените биберон кариеси - и е трябвало още веднага при първите да я заведеш....
Иначе - има някаква вероятност за флуороза..но тя май почва като пожълтяване, пък после става към черно....

Заведи детето на зъболекар - най-добре ще каже какво е...
Иначе, моя има пулпит на кътника...та стават такива работи при малките деца....сега сме с временна пломба, че не дава много да се прави....

може да пробваш с марличка и няколко капки слаба кислородна вода дали ще се махнат, ако са някакви полипи.......но не вярвам....

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
На една позната,дъщеричката има такива черни точици по зъбите и са й казали че това се получавало от меда с който потапяла биберона.Бил много силен и се получавали кариеси....  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
И от мед и от много други неща....включително - недостатъчен прием по време на бременността от майката, наследственост и т.н...

по принципако се хванат съвсем в началото и са само повърхностни, се мажат с едни фуоридни концентрати...или нещо такова беше....това ако са само на предните зъбки....

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 11:50 от Angel_Dust

# 9
  • Мнения: 1 155
Какъв мед??? ShockedАз не давам нищ сладко. Ще я заведа на зъболекар и ще пиша пак.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Казват че, бебетата заспивали по-лесно като се натопи биберона в мед.Незнам, аз още нямам деца  Wink

# 11
# 12
  • Мнения: 719
Хм, ще следя темата да видя какво е казал зъбоДоктора на мамата. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 640
и аз бях забелязала подобно нещо, когато децата бяха под годинка, нашият стоматолог каза, че това са неминерализирани участъци и с времето ще се оправят.
Така и стана.

Флуорозата започва с бели петна по зъбите, доколкото знам.

# 14
  • Мнения: 351
На6ата детска зъболекарка ни каза, 4е това е натрупване на желязо, изми му зъбките с електри4еска 4етка с не6то като пясък ( така и не питах какво е), без натиск и ги махна. Дано и при вас е така и не се окаже кариес. Все пак е хубаво детето да го види професионалист!

Общи условия

Активация на акаунт