Стъпала,гранитогрес,а отстрани?

  • 2 275
  • 3
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 299
Как да се придаде завършен вид?Не ми се ще да е цокъл от същото.Нещо,лайсни като при ламината?Става въпрос до стената.А и нагледно да видя някъде това ми решение.Ама обеснение направих Mr. Green

# 1
  • Мнения: 46 477
Виж това, има и снимки  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 999
В апартамена направихме стъпалата с гранитогрес, а отстрани, на стената сложихме цокъл от същия гранитогрес, висок около 7-8 см. Не е много красиво, ама не е и ужасно грозно. Но пък е практично, защото не ми пука как мия стълбите и къде се замята парцала.
На вилата също облицовахме стъпалата с гранитогрес, но без цокъл. Плочката на стъпалото е поставена плътно до стената и фугата, която е съвсем минимална /ок. 2-3 мм./ е запълнена с фугин, който е използван за всички фуги. Определено стои по-елегантно. Пък се и оказа, че изобщо не мия често стълбите, просто ги минавам с прахосмукачка или с леко влажен микрофибърен парцал и стената не се цапа. Мислех да сложа допълнително ПВЦ перваз /като за ламиниран паркет/, но така ми харесва много повече.

# 3
  • Мнения: 55
Някои производители  предлагат фабрични цокли и чела за стъпалата от същия гранитогрес. Лошото е че обикновено се доставят с поръчка и трябва да се чака.

Общи условия

Активация на акаунт