Парче хартия в носа

  • 1 725
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Вчера, като взех детето от детска градина, то започна да се оплаква, че нещо го дразни в нослето. Непрекъснато си търкаше нослето и нервничеше. Понеже е малко сополив, първоначално не обърнах внимание. После обаче, той си призна, че си е пъхнал хартия в едната ноздра Rolling EyesЗащо бе, дете?-питах аз, "Ами без да искам"- ми отговаря и киха ли, киха.  Rolling EyesВидях, че наистина има нещо кафяво в ноздрата, но беше доста навътре, не успях да го извадя, а се страхувах, да не го набутам по-навътре в опитите  да го извадя. Заведох го на УНГ. Но по пътя, детето продължи да киха. Киха, киха, по едно време се закашля и каза, че повече не го дразни хартийката. УНГто го прегледа, но не видя хартия. Усъмни се дали е имало изобщо, но аз лично видях! Лекарят каза, че сигурно е паднала от кихането, но аз не видях да излиза от нослето нищо. Не било възможно и да я глътне. Не може и рентген да направим, защото хартията не се вижда на такава снимка. Да го наблюдавам, каза, ако се появи гнойевиден секрет от ноздрата да го заведа пак.
Аз обаче се чудя, няма ли наистина възможност с кихане тази хартийка да е влязла в гърлото? Все пак нали секрети се стичат от носа в гърлото, при ринофарингит например. Защо да не може  и хартийката да попадне в гърлото и после да я глътне? А ако не я е глътнал, защо не го дразни вече? Възможно ли е с кихане да влезе още по-навътре и затова да не го дразни повече?Ако се появи подобен секрет, какво се прави, за да се извади чуждото тяло?Болезнена процедура ли е?

# 1
  • Мнения: 87
Според мен хартията е излязла през нослето, докато е кихал, на мен ми се е случвало да ми попадне нещо в носа и да го изкарам със издухване. Добре че не си бръкнала навътре,че може да стане голяма беля. Щом го е прегледал специалист и нищо не му дразни, би трябвало всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 822
Според мен хартията е излязла през нослето, докато е кихал, на мен ми се е случвало да ми попадне нещо в носа и да го изкарам със издухване. Добре че не си бръкнала навътре,че може да стане голяма беля. Щом го е прегледал специалист и нищо не му дразни, би трябвало всичко да е наред.
Успокой се и го наблюдавай,ако нещо те претисни отиди пак на УНГ.

Общи условия

Активация на акаунт