Второ дете

  • 7 630
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Помните ли как се решихте на второ дете? Колко голямо беше първото? Споделете емоциите около решението и резултата, много ще ми бъде интересно   Party

# 1
  • Мнения: 539
Още съм мн. развълнувана, защото от снощи сериозно се съмнявам, че чакаме още едно детенце. Peace
Помня отлично кога го реших: знаех, че искам две дечица, защото съм расла дълго самичка, а като се роди братчето ми, видях и другата страна - за детето е в пъти по-добре да има братче или сестриче, а категорично реших, че искам още едничко в момента, в който синчето ми изплака - още на магарето в родилна зала - тогава си казах "Ще имам още едничко!"
Е, наложи се да поизчакаме,  даже повече, отколкото се надявах, но все пак се случи! preggo
Много, много съм щастлива!  smile3521

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами така решихме,първото беше на 2 годинки.
От лентичките се вижда.

# 3
  • Мнения: 400
Родих сина си много рано,бях на 19 г.Дъго време не си и помислях за 2-о дете,бяхме много млади,а и годините бяха трудни.Детето порасна,ние бяхме увлечени в работа,градихме кариера..Решението за още едно дете дойде,когато сина ни замина на лагер в чужбина за 2 седмици.Къщата изведнъж опустя за тези 2 седмици.....момчето ни беше голямо,а ние все още млади,за да създадем още една рожба.Та,така взехме решение с мъжа ми да се върнем в "първи клас" след 15 години. LaughingСега сме щастливи родители на едно голямо момче и едно малко момиченце Laughing

# 4
  • Мнения: 119
Ами ние искахме второ дете,но то се получи не планирано,а се случи просто Peaceтака.Господ си знае работата!Сега сме в нетърпеливо очакване  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 290
Трудно се реших на второ дете. Много трудно. Синът ми беше на четири и половина, когато решихме да опитаме. В началото ми беше странно, никак не си представях живото с две деца. После свикна с мисълта и сега се радвам на бебчето си.  Heart Eyes Чувствам се много по-осъзната и подготвена. И баткото прие учудващо добре сестричката си, което много ме улеснява.  Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз пък се страхувам да си и помисля за второ за сега това да ни е живо и здраво , но съм с нагласата да е само то Embarassed

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
И аз съм така честно казано,макар че знам,че е по-добре 2 деца.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 548
И аз съм така честно казано,макар че знам,че е по-добре 2 деца.

Зависи от гледната точка. Няма общовалидно правило и няма общовалидно "по-добре". За някои е по-добре, а за други по-зле.

Аз съм от тези, които второ дете няма да раждат.

# 9
  • Мнения: 2 593
Още като родих първото,бях убедена че трябва да имам още едно дете,за да изпитам всичката тая емоция и радост още веднъж.Едва изчаках две години и почнах да обработвам мъжа ми да си правим бебенце.И понеже съм с нередовен цикъл,което ще рече,че и овулацията ми е под въпрос,решихме да спираме да се пазим,пък каквото това.За моя радост забременях още първия месец GrinningНастина беше голяма радост,защото мислех че ще отнеме повече време.Така децата ми се оказаха с малка разлика,но съм благодарна че Господ ми ги даде Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 4 362
И аз бях от тези,които се заричаха второ дете ,че не искат или поне след 10 години,но осъзнах изведнъж,че ако сега не се реша ,после като ми стане още по лесно въобще няма да си и помисля  Rolling Eyes Решихме да пробваме,стана от първият път,знаех че по трудно няма да стане  Mr. Green ,а и сега е времето докато съм млада да си ги изгледам,след това да се отдам на кариера.
Какви чувства-объркана бях в началото доста,но сега вече няма търпение  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
И аз съм така честно казано,макар че знам,че е по-добре 2 деца.

Зависи от гледната точка. Няма общовалидно правило и няма общовалидно "по-добре". За някои е по-добре, а за други по-зле.

Аз съм от тези, които второ дете няма да раждат.
Присъединявам се към този отбор!
Дори и мъжът ми не може да разбере съображенията ми...
Отсега се заформят големи спорове на тази тема, защото той много иска второ дете и ме е подложил на голям психологически натиск. Постоянно ми повтаря, че другата година по това време ще съм отново бременна и ми докарва стрес  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 201
Трудно се реших на второ дете. Много трудно. Синът ми беше на четири и половина, когато решихме да опитаме.
Peace И при нас е така.Само дето вече 15 мес. няма резултат. Cry
А толкова много искам второ дете! Praynig

# 13
  • Мнения: 4 335
Помните ли как се решихте на второ дете? Колко голямо беше първото? Споделете емоциите около решението и резултата, много ще ми бъде интересно   Party
Да не се замисляш вече за второ Mr. GreenЖивот и здраве и аз бих искала второ,но за сега мисля,че искам да са с по-голяма разлика,поне4-5 години Simple Smile

# 14
  • Мнения: 377
Ами, решихме се, когато първото беше на 3г и нещо. Имат 4г. разлика. Баща му много искаше второ, момиченце е и много се радваме за това.

Общи условия

Активация на акаунт