Вързаха дете с въже за печка в детската градина

  • 1 449
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами това е всъщност. Онемях. Не знам в такава ситуация какво ще им се случи на персонала в съответната детска градина.


http://dnes.dir.bg/2008/10/10/news3462597.html

# 1
  • Мнения: 9 814
Нана, не искам да съм крайна,но често в такива малки населени места обвинения като това са на лична основа /казвам го от пример с моя близка/.
Ако наистина учителката е направила подобно нещо с детето, разбира се, че е трябва да бъде наказана.
И за такова нещо не се подава само сигнал до медиите, а и до компетентните органи.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Франческа аз доколкото прочетох родителите са подали жалба в районния инспекторат. Резултат обаче няма, нито назначена проверка.

Ти самата знаеш, че е възможно да не е истина, но пак от личен опит съм сигурна, че знаеш, че виновните обикновено са по-нервни. В този материал май по-нервните са учителките и директорката.

# 3
  • Мнения: 4 406
проверката не е довела до нищо, защото персоналът отрича. и да е вярно, да не са луди, че да си признаят?
на тази възраст децата често фантазират ( моето е майстор  Grinning) , така че , ако няма физически белези, нищо няма да излезе...

# 4
  • Мнения: 9 814
проверката не е довела до нищо, защото персоналът отрича. и да е вярно, да не са луди, че да си признаят?
на тази възраст децата често фантазират ( моето е майстор  Grinning) , така че , ако няма физически белези, нищо няма да излезе...

Може и да излезе нещо, ако детето бъде разпитано от психолог и той установи наистина дали има оказано насилие върху  него. Нана беше писала в предишна тема за тези тестове и как по тях психолозите установяват дали децата лъжат или не.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами тази учителка трябва да излезе веднага от системата, но дали ще се докаже всичко това  newsm78. Тя ще отрича то е ясно, но нали съседката е свидетел и е видяла, че детето е вързано. При добро желание може да се постигне успех според мен. Не може да има такива педагози в системата на Образованието Naughty

# 6
  • Мнения: 2 241
Уж педагози, а се държат като изверги... И за съжаление не един и два случая...И за съжаление тези същите никога не си получават заслуженото.

# 7
  • Мнения: 1 277
Не отричам, че има такива случаи. Но да се приемат такива новини като 100% истина е меко казано наивно. А това, че децата често си фантазират...
Наскоро моя позната, детска учителка, си имаше подобни неприятности. Едно от децата в групата твърдяло, че тя го е заключвала в гардероба Crazy... Родителите вдигнаха луд скандал преди да си направят труда да разберат, че детето си измисля.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Не отричам, че има такива случаи. Но да се приемат такива новини като 100% истина е меко казано наивно. А това, че децата често си фантазират...
Наскоро моя позната, детска учителка, си имаше подобни неприятности. Едно от децата в групата твърдяло, че тя го е заключвала в гардероба Crazy... Родителите вдигнаха луд скандал преди да си направят труда да разберат, че детето си измисля.


Знаеш ли, според мен е по-добре да се приемат като истина. И да излезе после, че не е вярно - учителката по-лесно ще го преглътне - все пак тя работи с деца и най-добре би трябвало да знае, че понякога те си измислят. Но ако обратното е вярно? И детето наистина е малтретирано. Нали си представяш каква е травмата за него и какви са последствията.
А и в конкретния случай майката е извикана от съседка, която твърди, че е видяла детето вързано. Едва ли и съседката си измисля.

# 9
  • Мнения: 1 277
Знаеш ли, според мен е по-добре да се приемат като истина. И да излезе после, че не е вярно - учителката по-лесно ще го преглътне - все пак тя работи с деца и най-добре би трябвало да знае, че понякога те си измислят. Но ако обратното е вярно? И детето наистина е малтретирано. Нали си представяш каква е травмата за него и какви са последствията.
А и в конкретния случай майката е извикана от съседка, която твърди, че е видяла детето вързано. Едва ли и съседката си измисля.

При всички случаи съм съгласна с теб, че по-добре е да се провери дали детето си измисля. Не само за този случай, а и за други такива. Колкото до съседката- тя може да има сериозна причина да си измисля. Например тя самата да има някакъв конфликт с учителката и какво ли още не. В конкретния случай мен най- много ме озадачи, че не е направена проверка Rolling Eyes.  А би трябвало. Само така може да се знае дали детето е било малтретирано и кой казва истината.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Педагозите в детските градини трябва да имат по-добър подход към буйните деца,а не този-да връзват детето #Crazy
Аз в такава ситуация незнам как бих реагирала  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 448
Ако ми вържат детето, аз ще ги съдя, но таткото ни не трябва да узнае, защото със сигурност ще се стигне до саморазправа и то доста груба като си познавам човека.

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако това наистина е вярно, учителката и директорката трябва да бъдат уволнени.

# 13
  • Мнения: 594
Не отричам, че има такива случаи. Но да се приемат такива новини като 100% истина е меко казано наивно. А това, че децата често си фантазират...

Те вече учителите го използват това като извинение за всичко... Малката беше стресирана и не искаше да ходи на градина, защото казваше че едната госпожа много й се карала... Баба й помолила въпросната госпожа да не й се кара, а отговорът на госпожата бил "Те децата непрекъснато си фантазират..." На мен като родител ми стана много неприятно, при все че в конкретния случай бях 100% убедена в правотата на детето си. Две седмици през пролетта въпросната госпожа беше в отпуск и моето момиченце си ходеше без абсолютно никакъв стрес на градина, дори й беше приятно и искаше да я вземаме по-късно... Е? Питам аз - кой в случая лъже?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Както вече писах неведнъж според психолози малко дете не може умишлено да лъже. Може да фантазира, но не и да лъже.

Общи условия

Активация на акаунт