Отговори
  • Мнения: 1 217
Мили мами,срам-не срам,ей ме-пак се изтипосах в началото на много болезнена за мен тема Embarassed Ако не ми вярвате колко тежък случай съм,ето линк към предишната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=277155.60;num_replies=76
Проблемът е следния:фобия ли е,невроза ли,или просто ниска поносимост към болка,но НЕ търпя да ми работят по зъбите,ако ме боли.Когато преди няколко месеца отидох при доктора,с който не се разбрахме днес,той ми сложи веднага упойка и така си направих без никакъв проблем 2зъба,единият от които беше много зле.Днес обаче бързаше ли,не изчака достатъчно  ли,неправилно ли я сложи,но си се прибрах с 3инжекции упойка вкъщи.Изтръпването на долната устна,за което ме попита поне 10пъти дали го усещам(явно по това се познава кога упойката е хванала) го усетих чак 30мин. след като се прибрах. Всичко ми е схванато,но като започна да работи зъба умрях от болка.Много ще съм благодарна ако има мами,или татковци,които се занимават с това,или такива,които са си лекували зъби без да ги убеждават,че "няма смисъл от упойка,дай първо да опитаме така"  да ми кажат къде мога да намеря такъв специалист,защото при сегашния,къде от яд,къде от срам не мога да се върна Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 577
При долните задни зъби наистина упойката хваща по-бавно. И на мен ми се е случвало да изчаквам по 20-30 минути, особено когато има някакво възпаление.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 546
Двама са зъболекарите, при които ходя. Аз съм същата като теб. Страх голям. Едната зъболекарка е д-р Невяна Джонева. Препоръчвам ти е от сърце. Тя ми лекува зъбите от дете. Работи с упойки, нищо не усещам. Два мъдреца ми извади за 40 секунди. Кабинетът й е в Дружба 1 до езерото.

Другият е д-р Александър Петрунов. Има кабинети в Дружба 1 и в Горубляне.

Ако решиш пиши на ЛС да ти пусна телефони.

# 3
  • Мнения: 1 763
На мен са ми слагали два пъти упойка при лечение на зъб. Първия път ми вадиха мъдрец, хвана ме напълно, след като ме пусна въобще не ме боля раната. Това беше при специалист хирург д-р Стоянов, кабинетът му се намира в "Младост"3, на спирката на ХМС-то, там правят и снимки на зъби. Втория път беше за една обикновена пломба при друга зъболекарка, няма смисъл да я пиша, защото не съм доволна. Първо от спринцовката течност покапа и по устната ми и самата устна изтръпна, а в същото време усещах всяка манипулация по зъба.

# 4
  • Мнения: 1 217
Момичета,разбрах,че някъде на Чумерна имало клиника за лазерно лечение на зъби.Някой може ли да сподели впечатления от този вид лечение? Hug Hug Hug

# 5
да има на ул.чумерна лазерна клиника,аз в момента там си лекувам зъвите....за сега съм много доволна,не се усеща болка,защото ти лекуват зъбите с воден лазер...но до Ви предупредя,доста си е скъпо....

# 6
  • Мнения: 5 393
Колко скъпо? Може ли поне ориентировъчни цени да дадеш, моля.

Аз съм от хората, които не дават да им се бръкне в устата без упойка. Всичките ми зъби са лекувани след поставяне на упойка, дори да е само за две врътвания с машинката. Не мисля, че е чак толкова вредна, със сигурност по-голяма вреда ще бъде шокът върху нервната ми система ако ме лекуват без упойка.

# 7
  • Мнения: 3 453
Колко скъпо? Може ли поне ориентировъчни цени да дадеш, моля.

Аз съм от хората, които не дават да им се бръкне в устата без упойка. Всичките ми зъби са лекувани след поставяне на упойка, дори да е само за две врътвания с машинката. Не мисля, че е чак толкова вредна, със сигурност по-голяма вреда ще бъде шокът върху нервната ми система ако ме лекуват без упойка.


  Оооооооо и аз съм същата!Само през бременността изтърях две врътвания с машинката на един зъб и цял живот ще се гордея, но това ще е.Налага ли се пак ..веднага съм с упойка.

# 8
КАЖЕТЕ ТЕЛЕФОН ЗА ЛАЗЕРНА СТОМАТОЛОГИЯ, КОЙ Е НАЙ-ДОБЪР

# 9
Здравейте!Знаете ли дали в Пловдив има стоматолог, който работи с воден лазер?Спешно ми трябва такъв специалист.Ако някой има нужната информация може да ми пише на didi__bg@abv.bg

# 10
  • Мнения: 4 068
Какво имаш предвид под воден лазер? Обясни моля те и ако мога ще помогна.

# 11
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Аз също съм от тези страхливки, дето не сядат на стола без двучасова предварителна уговорка за упойка. Сега обаче нямам нужда от упойка. Не знам дали ще съм от помощ на други потребителки, но в Стара Загора има дентална клиника, в която не използват бормашинка. Не вярвах, отидох и единственото, което усетих от цялото почистване на кариеса бяха 3-4 остатъчни песъчинки. Почистването става с един прах, пръска се върху кариеса и така се почиства. За отрицателно време ми направиха 3 пломби, аз даже мислех, че доктора се шегува Simple Smile)
Единственото, което мога да определя като минус е, че не работят със Здравната каса. Цените обаче са като на почти всички други зъболекари в Стара Загора (честно да си призная, не следя изкъсо ценоразписите). Пломбата ми струваше 50 лв, металокерамика.
Центърът се намира в бившия битов комбинат зад Универсалния, казва се Дентакс.
Инфо за технологията:

http://www.sandman-dental.dk/

http://www.dentax-bg.com/bez_bolka.html

# 12
  • Мнения: 4 068
Пломбата просто няма как да бъде металокерамична. Ако са ти казали така значи серизно са те излъгали. Металокерамични могат да бъдат короните. Пломбите се правят от амалгама, химиокомпозит или фотокомпозит.

# 13
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Хвана ме в крачка, не съм зъболекар, признавам си  Joy
Исках да кажа, че е бяла пломбата, виж ти каква е точно Wink

# 14
  • Мнения: 47 888
Добре, и в София има ли такова нещо, в смисъл без машинка?

Общи условия

Активация на акаунт