Отговори
  • Мнения: 1 217
Мили мами,срам-не срам,ей ме-пак се изтипосах в началото на много болезнена за мен тема Embarassed Ако не ми вярвате колко тежък случай съм,ето линк към предишната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=277155.60;num_replies=76
Проблемът е следния:фобия ли е,невроза ли,или просто ниска поносимост към болка,но НЕ търпя да ми работят по зъбите,ако ме боли.Когато преди няколко месеца отидох при доктора,с който не се разбрахме днес,той ми сложи веднага упойка и така си направих без никакъв проблем 2зъба,единият от които беше много зле.Днес обаче бързаше ли,не изчака достатъчно  ли,неправилно ли я сложи,но си се прибрах с 3инжекции упойка вкъщи.Изтръпването на долната устна,за което ме попита поне 10пъти дали го усещам(явно по това се познава кога упойката е хванала) го усетих чак 30мин. след като се прибрах. Всичко ми е схванато,но като започна да работи зъба умрях от болка.Много ще съм благодарна ако има мами,или татковци,които се занимават с това,или такива,които са си лекували зъби без да ги убеждават,че "няма смисъл от упойка,дай първо да опитаме така"  да ми кажат къде мога да намеря такъв специалист,защото при сегашния,къде от яд,къде от срам не мога да се върна Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 23 067
Мен не ме хвана упойката при раждането, а ти се кахъриш за зъби  Mr. Green
За съжаление не мога да те посъветвам, но съм чувала, че понякога упойката не хваща баш шубелиите  Peace

# 2
  • Мнения: 4 555
И аз съм от шубелиите, но мен ме е страх от упойката и затова такива изтезания съм изтърпяла в зъболекарския кабинет...  ooooh!
Но понякога (например вадене на мъдрец) се налага да се стигне до упойка. От доктора знам, че когато много те е страх, упойката хваща по-късно, например когато се отпуснеш. При теб затова е станало чак когато си се прибрала. И при мен така стана един път.
Трябва да си спокойна.
Мога да ти препоръчам моя зъболекар. Няма по-внимателен човек на този свят, така ми бие упойката, че нищо да не усетя.
Ако пък много ме тресе шубето, първо ми пръсва лидокаин и после боде  Joy Много съм зле, знам.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Точно днес ми пилиха зъб за коронка. Нищо не усетих Peace Даже боцването от инжекцията не усетих Simple Smile Е, като ме пусна упойката след 3-4 часа, ми се разкара фамилията де, ама...За сигурно не знам - на мене за първи път ми слагат във венеца - хвана ме за около десет минути. Били са ми и в носа - за пункция на синус - пак си ме хвана. И двете ми раждания са с упойка, и двата пъти ме хвана перфектно. С две думи - упойките винаги са ме хващали досега, независимо какви са Peace За вредно - не може да е вредно, освен може би ако не си с алергия. Щом ми я слагат, докато кърмя, явно е безвредна.
Ако си търсиш нов стоматолог, пиши ми на лични, ще ти дам телефона на моята докторка, много е добра!

# 4
  • Мнения: X
От моя зъболекар знам,че преди да отида при него за процедура,която ще изисква упойка/за мен по принцип всички процедури са такива,защото съм с много нисък праг на чувствителност и откачам като ми стържат с машинката/ ,трябва задължително преди това да съм яла,защото това помагало за по-бързото действие на упойката.А аз мислех,че напротив-нрябва да съм гладна,за да ме хване по-лесно,но това явно е само относно упойка при операция,за това при зъболекаря ходя винаги нахранена,хем по-малко слюнка се отделя,хем и заради упойката.Веднъж ме хвана малко по-бавно и тогава той ми обясни,че това е причината,бях отишла гладна.Много е важно и той да е добър в поставянето.Моя близка много се беше измъчила преди години от зъболекарка,която въпреки няколкото упойки не е могла да я обезчувстви за вадене на зъб.

# 5
  • Мнения: 1 217
И аз не понасям болка.Ама никаква.
Упойката в гръбнака за секциото не ме хвана.
Зъбна упойка ме е хващала.
Днес счупих един зъб с черупка от орех и направо ми се иде да се гръмна като знам къде трябва да ходя. Sick
Ходенето на зъболекар за мен е най-неприятното изживяване в живота ми.
Винаги ми се е искало да ми бият пълна упойка и да правят зъбите .

# 6
  • Мнения: 2 070
има едни упoйки,които се боцкат с нещо като химикалчица.много тъничка игла нищо не се усеща.чува се щракване като на автоматична писалка.няколко щраквания и нищо не се усеща.аз лично си искам упойка.а и според моята зъболекарка и за нея е по-добре да не ме боли,работи си спокойно.не виждам какъв е проблема,след като си заплащаш

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 09:05 от Пали

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Ескарина, от твойте съм  Blush Припадам само при мисълта за игла, да не говорим за игла в устата  Crazy Изтърпявала съм всякакви гадории, за които зъболекарката се е опитвала да ме убеди, че без упойка няма да стане, само и само да не ме бодат (случвало ми се е два пъти де -вадене на зъб и рязане на венец, но по чудо не припаднах... ама такъв рев му ударих преди това, та едни убеждавания, едно чудо...  ooooh! не е за разправяне) Даже майка ми преди се шегуваше "Тъкмо като ти бият упойката и като припаднеш, ще си по-добър и послушен пациент"  Laughing

По този повод се сетих да добавя още нещо за иглите - отивам на профилактичен преглед и нали всяка година взимат кръв (от пръста) и урина... та влизам аз да ми вземат кръв и я предупреждавам жената, че има опасност да припадна и сядам да ме бодат, взима ми кръв и там нещо какво се замотах и на мен почна да ми причернява (интересно защо, но преди или по време на боденето ми няма нищо - добре съм си, но след 3-4 минути ми прималява... обикновено на път за вкъщи) Та като я бях предупредила и тя вече видя, че съм пребледняла и ми вика: "Излез отпред пред болницата легни на някоя пейка да не вземеш да ми колабираш тука"  #Crazy Пък преди това съм си мислела, че именно в болницата могат да ми помогнат в такива случаи  Naughty

И още нещо само се сетих да добавя за упойките - до колкото ми е известно, упойките натоварват сърцето и се препоръчва на хора със сърдечни проблеми по-малко упойка. От много упойки може да ви се разхлопа здраво сърцето. Не знам чак до каква степен са вредни, но съм сигурна, че не са полезни, така че не прекалявайте  Stop

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 00:39 от unchita

# 8
  • Мнения: 63
Аз съм още по-зле със ходенето на зъболекар. Но, за да ида - имам само това условие - да е с упойка.
Винаги си искам. Леко щипва като вкарват иглата, но точно след секунда-две, спираш да усещаш каквото и да е. Чакат се 5-6 минути - и вече всичко е тотално изтръпнало. На мен с упойка такава операция на ченето са ми правили.... - така че, не го мисли.
Но всеки организъм си е различен. Мисълта ми е, че ако след упойката има останала някаква чувствителност - просто помоли да ти бият още малко - тъй като, по принцип не се слага цялата ампула, че е много накуп.

# 9
  • Мнения: 2 093
Хайдут Велко аз си правя зьбите само с упойка. Тук в Канада никой зьболекар не прави зьбите без упойка. Не зная дали е от това, че ходенето на зьболекар не е мьчение или от водата, но повечето хора имат много здрави и добре подьржани зьби.
По темата, нормално е да ти изтрьпне мястото, кьдето е бита инжекцията и би трябвало да те дьржи за 2-3-4 часа. Дори ако се опиташ да пиеш вода, водата ти излиза от устата и се уливаш като бебе, чак е смешно. Преди да ми сложат упойката, ми намазват мястото на венеца, кьдето ще ми сложи инжекцията с нещо което прави самата инжекция по безболезнена. Разбира се пак си наболява малко, но по нищо не може да се сравни с усещането да те човьркат с машината. До около 10-15 минути, упойката би трябвало да те е хванала и от там на татьк нищо не се усеща, дори ми се е приспивало докато ми правят зьбите. Вероятно зьболекаря не ти е дал достатьчно количество от упойка и особенно ако е бьрзал не му се е занимавало. Преди много години, в Бьлгария ми вадиха мьдрец и вьпреки че ми сложиха упойка, усещах как ми тегли зьба и беше адски болезнено.
Аз много сьм си патила от зьболекари в Бьлгария, може би разпитай преди да ходиш, все ще има някой по кадьрен.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 229
От моя зъболекар знам,че преди да отида при него за процедура,която ще изисква упойка, трябва задължително преди това да съм яла,защото това помагало за по-бързото действие на упойката.

Точно така е.

# 11
  • Мнения: 4 068
На днешно време едва ли има читав зъболекар, който да работи без упойки. Да не говорим, че вече и самото убождане от иглата не се усеща, защото има препарат, с който преди убождането се намазва венеца, за да изтръпте. Въпросния препарат мирише на ягоди. Аз съм ужасно страхлива и мразя зъболекарите, но ето, че си отглеждам един у дома и от него знам тези подробности. Освен това вече почти никой не бие упойка с голяма игла, а само с едни супер тънички иглички като косъм.

# 12
  Това, което аз знам е, че когато се постави упойка, зъболекаря  няма как да знае в какво състояние е  зъба/нерва/.ЗАщото  той трябва да разбере дали те боли или не, за да предприема по-нататъшни действия.Според мен е оправдано само в случаите  на хора с  непоносимост към болка.Инъче е глезотия, която може да им коства зъба/зъбите/.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
На мене вчера с такава писалка ми сложиха упойката и честно - нищо не усетих. Аз отдавна съм виждала такива спринцовки-писалки, моя приятелка диабетичка от години си слага инсулина с такава - игличката й е като косъм Peace

# 14
  • Мнения: 2 131
Ох, и аз съм от страхливите и си искам упойка. Мен пък не ме хвана арсенът. Зъболекарката беше абсолютно убедена, че нервът е умъртвен и реши да го вади... Не искам да си спомням даже  #Crazy #Crazy #Crazy И тогава се принуди да ми бие упойка в нерва директно  Sick.
А иначе самата упойка ми я слагаше със спринцовка с една дълга игла. На пръв поглед малко стряскащо, но не ме болеше. Изключвам момента, когато ми би упойката в нерва...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт